vv auto
Reklama

Rodičům prezentovali svou práci s vypuštěním sondy na hranici vesmíru

26. leden 2023, 07:25

Kutná Hora - V úterý 17. ledna proběhla na naší základní škole schůzka rodičů, vedení školy a zástupkyň organizace Eduzměna za účelem sdílení dílčích kroků vedoucích k vypuštění sondy na hranici vesmíru.

Žáci velmi pěkně popsali všem přítomným, jak natáčeli video s žádostí o poskytnutí minigrantu Eduzměny ve výši 50 tisíc Kč, se kterým uspěli a finanční obnos k nákupu sondy získali. Díky tomu mohli začít pracovat na různých výrobcích, pomůckách a po doručení součástek přistoupili k programování i sestavování sondy samotné. Na těchto pár řádcích vše vypadá jako snadný úkol, ale věřte, že jsme na své cestě do kosmu museli řešit celu řadu potíží. Například programátoři řešili technické problémy spojené s obsluhou programu a úspěšným pípnutím cvičné sondy, při samotném hledání sondy dokonce hrozilo, že nemáme šanci dohledat GPS souřadnice dopadu. Díky neúspěchům jsme byli nuceni hledat jiné cesty k řešení, vlastně šlo o cenné zkušenosti. Výlet do hradecké hvězdárny i planetária v Ondřejově, promítání filmu o sledování zatmění Slunce prof. Druckmüllera, učení se se staršími spolužáky, zpracování dat, IT práce i zajištění občerstvení pro návštěvníky to vše a mnoho jiného jsme zažili. Ale hlavně… podařilo se nám ověřit si, že Země je opravu kulatá, pořídili jsme záznam z letu, vyfotili Měsíc, sondu našli a o vše se mohli podělit s parťáky ze 4.A.

Tělo sondy jsme zakoupili od hlavních organizátorů Dotkni se vesmíru v čele s Mgr. Rostislavem Konopou, naši školní výuku a práci na projektu jsme vedli v duchu metod STEAM vzdělávání (Science, Technology, Engineering, Arts, Math) a snažili se v dětech vzbudit zájem o téma, nabídnout vědecké pokusy a aktivity, které by děti nadchly a motivovaly k dalším práci.

Nelze popsat všechny aktivity, a proto vám celou prezentaci, shrnující video a fotografie nabízíme ke shlédnutí na následujících odkazech.  Práci jsme neukončili – z měřících čidel poskládáme meteorologickou stanici, rýsuje se Meteo tým….

Všem žákům, rodičům a podporovatelům velmi děkujeme! Speciální poděkování za poskytnutí finančního krytí zasíláme organizaci Eduzměna, vedení naší školy a sdružení SRPDŠ, děkujeme!

Pro všechny zapojené děti: děkujeme za vaše nadšení pro práci a nyní už věřte, že v životě dokážete cokoliv. Vždyť kolik vašich vrstevníků je již dotklo vesmíru?

Autor videa: Dominik Rejnek, žák 7.B, Mgr. Jana Červená, Mgr. Petra Formáčková

tz

Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
Rodičům prezentovali svou práci s vypuštěním sondy na hranici vesmíru

Rodičům prezentovali svou práci s vypuštěním sondy na hranici vesmíru

26. leden 2023

Kutná Hora - V úterý 17. ledna proběhla na naší základní škole schůzka rodičů, vedení školy a zástupkyň organizace Eduzměna za účelem sdílení dílčích kroků vedoucích k vypuštění sondy na hranici vesmíru.

Žáci velmi pěkně popsali všem přítomným, jak natáčeli video s žádostí o poskytnutí minigrantu Eduzměny ve výši 50 tisíc Kč, se kterým uspěli a finanční obnos k nákupu sondy získali. Díky tomu mohli začít pracovat na různých výrobcích, pomůckách a po doručení součástek přistoupili k programování i sestavování sondy samotné. Na těchto pár řádcích vše vypadá jako snadný úkol, ale věřte, že jsme na své cestě do kosmu museli řešit celu řadu potíží. Například programátoři řešili technické problémy spojené s obsluhou programu a úspěšným pípnutím cvičné sondy, při samotném hledání sondy dokonce hrozilo, že nemáme šanci dohledat GPS souřadnice dopadu. Díky neúspěchům jsme byli nuceni hledat jiné cesty k řešení, vlastně šlo o cenné zkušenosti. Výlet do hradecké hvězdárny i planetária v Ondřejově, promítání filmu o sledování zatmění Slunce prof. Druckmüllera, učení se se staršími spolužáky, zpracování dat, IT práce i zajištění občerstvení pro návštěvníky to vše a mnoho jiného jsme zažili. Ale hlavně… podařilo se nám ověřit si, že Země je opravu kulatá, pořídili jsme záznam z letu, vyfotili Měsíc, sondu našli a o vše se mohli podělit s parťáky ze 4.A.

Tělo sondy jsme zakoupili od hlavních organizátorů Dotkni se vesmíru v čele s Mgr. Rostislavem Konopou, naši školní výuku a práci na projektu jsme vedli v duchu metod STEAM vzdělávání (Science, Technology, Engineering, Arts, Math) a snažili se v dětech vzbudit zájem o téma, nabídnout vědecké pokusy a aktivity, které by děti nadchly a motivovaly k dalším práci.

Nelze popsat všechny aktivity, a proto vám celou prezentaci, shrnující video a fotografie nabízíme ke shlédnutí na následujících odkazech.  Práci jsme neukončili – z měřících čidel poskládáme meteorologickou stanici, rýsuje se Meteo tým….

Všem žákům, rodičům a podporovatelům velmi děkujeme! Speciální poděkování za poskytnutí finančního krytí zasíláme organizaci Eduzměna, vedení naší školy a sdružení SRPDŠ, děkujeme!

Pro všechny zapojené děti: děkujeme za vaše nadšení pro práci a nyní už věřte, že v životě dokážete cokoliv. Vždyť kolik vašich vrstevníků je již dotklo vesmíru?

Autor videa: Dominik Rejnek, žák 7.B, Mgr. Jana Červená, Mgr. Petra Formáčková

Zlata banka
Reklama
tz

Prohlédnout galerii