Domaro
Reklama

Soutěž TOPSTAV 2023 odstartovala

25. duben 2023, 22:59

Kutná Hora - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora ve spolupráci se společností HELUZ uspořádala regionální kolo prvního ročníku soutěže mladých zedníků 2. ročníku středních škol TOPSTAV 2023. Obsahová náplň jednotlivých částí soutěže vycházela z náplně učiva oboru zedník. Vítězná škola si bude moci nominovat své družstvo na soutěž řemeslo/SKILL 2023.

„Naši školu opouští zedníci, kteří by si měli poradit se vším. A pálená cihla je prostě klasika. Přírodní materiál s výjimečnými vlastnostmi. Proto jsme rádi, že první ročník soutěže mladých zedníků pořádaný naší školou podpořila renomovaná firma HELUZ, firma s téměř stopadesátiletou tradicí výroby pálených cihel. Věříme, že naše spolupráce posune um a řemeslnou zručnost mladých zedníků zas o něco výše,“ uvedl ředitel školy Josef Vavřinec při zahájení soutěže.

Úkolem soutěžních týmů bylo ve stanoveném čase 4 hodin zhotovit z nejprodávanějších tepelněizolačních bloků HELUZ FAMILY segment rohu s okenním otvorem. Jeho zhotovením soutěžící prokázali znalosti ve správném zakládání 1. řady, dále využití doplňkových bloků a znalosti postupů při realizaci samotných převazeb. Důležitým bodem v hodnocení bylo také prokázání zručnosti a znalosti technologických postupů při ukládání překladu HELUZ, kdy bylo porotou hodnoceno jeho podmaltování a horizontální rovinnost osazení.

Na konání soutěže nemělo vliv ani proměnlivé aprílové počasí, protože se soutěžilo pod prostornými a vkusnými stany. Všem soutěžícím byly předány diplomy, poháry a hodnotné ceny. Naši žáci 2. ročníku oboru zedník Ondřej Hendrich a Michal Rychtář společně vybojovali pro naši Školu řemesel 2. místo.

Výsledková listina:

1. místo SPŠ a SOŠ stavební a technická Ústí nad Labem
2. místo SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora
3. místo SOŠ stavební Jihlava
4. až 6. místo SOU stavební Benešov, SOŠ Jarov Praha a VOŠS a SŠS Vysoké Mýto

Našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme za super výkon!        

Poděkování patří všem soutěžícím s pedagogickým doprovodem z jednotlivých škol a samozřejmě organizátorům soutěže z řad našich zaměstnanců a zástupců rodinné firmy Heluz, generálního partnera regionální soutěže TOPSTAV 2023.

Související článek:
Foto: V areálu SOŠ a SOU řemesel se ve svých dovednostech poměřili zedníci

tz, foto archiv SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora
AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
Soutěž TOPSTAV 2023 odstartovala

Soutěž TOPSTAV 2023 odstartovala

25. duben 2023

Kutná Hora - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel Kutná Hora ve spolupráci se společností HELUZ uspořádala regionální kolo prvního ročníku soutěže mladých zedníků 2. ročníku středních škol TOPSTAV 2023. Obsahová náplň jednotlivých částí soutěže vycházela z náplně učiva oboru zedník. Vítězná škola si bude moci nominovat své družstvo na soutěž řemeslo/SKILL 2023.

„Naši školu opouští zedníci, kteří by si měli poradit se vším. A pálená cihla je prostě klasika. Přírodní materiál s výjimečnými vlastnostmi. Proto jsme rádi, že první ročník soutěže mladých zedníků pořádaný naší školou podpořila renomovaná firma HELUZ, firma s téměř stopadesátiletou tradicí výroby pálených cihel. Věříme, že naše spolupráce posune um a řemeslnou zručnost mladých zedníků zas o něco výše,“ uvedl ředitel školy Josef Vavřinec při zahájení soutěže.

Úkolem soutěžních týmů bylo ve stanoveném čase 4 hodin zhotovit z nejprodávanějších tepelněizolačních bloků HELUZ FAMILY segment rohu s okenním otvorem. Jeho zhotovením soutěžící prokázali znalosti ve správném zakládání 1. řady, dále využití doplňkových bloků a znalosti postupů při realizaci samotných převazeb. Důležitým bodem v hodnocení bylo také prokázání zručnosti a znalosti technologických postupů při ukládání překladu HELUZ, kdy bylo porotou hodnoceno jeho podmaltování a horizontální rovinnost osazení.

Na konání soutěže nemělo vliv ani proměnlivé aprílové počasí, protože se soutěžilo pod prostornými a vkusnými stany. Všem soutěžícím byly předány diplomy, poháry a hodnotné ceny. Naši žáci 2. ročníku oboru zedník Ondřej Hendrich a Michal Rychtář společně vybojovali pro naši Školu řemesel 2. místo.

Výsledková listina:

1. místo SPŠ a SOŠ stavební a technická Ústí nad Labem
2. místo SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora
3. místo SOŠ stavební Jihlava
4. až 6. místo SOU stavební Benešov, SOŠ Jarov Praha a VOŠS a SŠS Vysoké Mýto

Našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme za super výkon!        

Poděkování patří všem soutěžícím s pedagogickým doprovodem z jednotlivých škol a samozřejmě organizátorům soutěže z řad našich zaměstnanců a zástupců rodinné firmy Heluz, generálního partnera regionální soutěže TOPSTAV 2023.

Související článek:
Foto: V areálu SOŠ a SOU řemesel se ve svých dovednostech poměřili zedníci

Zlata banka
Reklama
tz, foto archiv SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora
Prohlédnout galerii