Stačí dnes středoškolské vzdělání? Žádaná je anglická maturita

5. leden 2023, 12:01

Kutná Hora - V dnešní době opouští střední školy 85 % absolventů s českou maturitou. V takové konkurenci je pak těžké si hledat dobré zaměstnání nebo se dostat na vysněnou vysokou školu. Jak se odlišit od ostatních? Vstupenkou pro skvělý život vašich potomků může být anglická maturita.

Naše děti dnes mají mnohem více možností, než jsme měli my. Hranice jsou otevřené a svět je díky internetu propojen. Kdykoliv se můžeme online vidět s přáteli v Americe, nebo se i dokonce za nimi snadno vypravit. Dnešní děti se dívají na cizojazyčné pořady, vyhledávají si informace v anglickém originále… Ale i u nás v České republice je mnoho anglicky mluvících dětí rodičů, kteří k nám přijeli za prací. Nyní je tedy angličtina všude kolem nás.

„Má čtyřletá dcera si pouští na YouTube pořady dětí z USA. Umí tak anglicky mnohem lépe než já. Nemá žádné bloky mluvit cizím jazykem a při hraní si s panenkami na ně mluví jen anglicky. Ani si to neuvědomuje, že při hraní přepíná do angličtiny. Přitom ve školce s ostatními dětmi si hraje v češtině. Na dovolené mi často pomáhá lidem tlumočit, co chci říct, nebo když neznám nějaké slovíčko, poradí mi,“ přiznala maminka Ivana V.

Pomozme dětem k jejich šťastné budoucnosti

Kdoví, kde jednou budou naše děti chtít žít. Co z nich jednou vyroste? Mohou si splnit sen a stát se mořským biologem, vytvářet speciální efekty v Hollywoodu… Jak jim k tomu můžeme pomoci, když sami ještě neví, co a kde jednou chtějí dělat? Tím, že jim dopřejeme skvělý start do života – studium v angličtině.

Jakmile máte anglickou maturitu, potenciální zaměstnavatelé i vysoké školy u nás i v zahraničí se na vás dívají jinak. Je jim jasné, že když jste čtyři roky studovali některé předměty v cizím jazyce, tak s ním skutečně umíte pracovat – plynně v něm komunikovat a hravě zvládnete připravit i nejrůznější materiály. Řada zahraničních vysokých škol anglickou maturitu uznává, některé vás dokonce přijmou i bez přijímacích zkoušek, stejně jako české vysoké školy. Ale samozřejmě se vám anglická maturita hodí i v tuzemsku – můžete získat dobré místo u atraktivních zahraničních společností, které rozvíjejí své podnikání na našem trhu.

Studium v angličtině zvládnou i jazykově méně zdatní

Jednou z českých škol, kde můžete studovat v angličtině a získat nejen českou, ale i mezinárodní anglickou maturitu, je soukromá Digital Academy - Obchodní Akademie v Kutné Hoře. Děti si mohou zvolit čtyřleté denní nebo pětileté dálkové studium se zaměřením na zahraniční obchod, jazyky a informatiku.

Nemusíte se bát, že zatím angličtinu nemají na tak pokročilé úrovni, aby se v ní mohli rovnou učit jiné předměty. V anglicky mluvícím prostředí si rychle navyknou, stejně tak, jak si malé děti osvojují rodný jazyk. „Dnešní děti vnímají angličtinu jinak než naše generace před dvaceti nebo třiceti lety,“ prozradil Ing. Jan Bobek, projektový manažer DA Kutná Hora. „Krásným příkladem je, když se zeptáte studenta na naší škole, jestli viděl nějaký známý zahraniční film v anglickém originále, nebo česky dabovaný. Odpoví, že ani neví. Už o tom ani nepřemýšlí, v jakém jazyce vnímají informace a komunikují. To my, starší generace, o tom stále přemýšlíme.“

Zahraniční stáže a promyšlený systém volitelných předmětů

Jednou z úžasných možností, které DA Kutná Hora nabízí, je systém volitelných předmětů. Studenti si mohou ze široké nabídky zvolit, co je baví, k čemu mají talent a co by chtěli v budoucnu dělat. Třeba fotografování, psychologii, tanec…

Dalším skvělým benefitem, který nabízí DA Kutná Hora, jsou výměnné pobyty a zahraniční stáže. Na cestách po Evropě si studenti mohou vyzkoušet v praxi vše, co se předtím učili v teoretické rovině. „Máme tu například studenta, kterého baví fotografování. Na obchodní akademii studuje mimo jiné i podnikání. Učíme ho tedy, jak svého talentu využít podnikatelsky, obchodně, manažersky i účetně. Tento student odjel na měsíční stáž do Německa, kde pracoval v místním fotoateliéru. Jednak uplatnil to, co ho baví, tedy fotografování, a zároveň díky práci v zahraničí pronikl i do podnikání v Německu. Viděl, jak to tam funguje, a k výplatě tak získal i cenné zkušenosti,“ prozradil Ing. Jan Bobek.

Možnost stáže v zahraničí nebo výměnného pobytu mají studenti DA Kutná Hora alespoň dvakrát za studium! „Není jednoduchý proces získat podporu od EU, ale my víme, že to pro studenty má hodnotu, a tak se tomu věnujeme. Studenta to nic nestojí, všechny organizační záležitosti jdou přes nás, jídlo, ubytování a cesta jsou hrazeny z dotačních prostředků EU. A ještě si přivezou peníze za odvedenou práci,“ vysvětluje Ing. Jan Bobek.

Přijďte se podívat na dny otevřených dveří v termínech 7. ledna a 15. února 2023.

Více informací najdete na www.dahora.cz

PR, Komerční text
Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
Stačí dnes středoškolské vzdělání? Žádaná je anglická maturita

Stačí dnes středoškolské vzdělání? Žádaná je anglická maturita

5. leden 2023

Kutná Hora - V dnešní době opouští střední školy 85 % absolventů s českou maturitou. V takové konkurenci je pak těžké si hledat dobré zaměstnání nebo se dostat na vysněnou vysokou školu. Jak se odlišit od ostatních? Vstupenkou pro skvělý život vašich potomků může být anglická maturita.

Naše děti dnes mají mnohem více možností, než jsme měli my. Hranice jsou otevřené a svět je díky internetu propojen. Kdykoliv se můžeme online vidět s přáteli v Americe, nebo se i dokonce za nimi snadno vypravit. Dnešní děti se dívají na cizojazyčné pořady, vyhledávají si informace v anglickém originále… Ale i u nás v České republice je mnoho anglicky mluvících dětí rodičů, kteří k nám přijeli za prací. Nyní je tedy angličtina všude kolem nás.

„Má čtyřletá dcera si pouští na YouTube pořady dětí z USA. Umí tak anglicky mnohem lépe než já. Nemá žádné bloky mluvit cizím jazykem a při hraní si s panenkami na ně mluví jen anglicky. Ani si to neuvědomuje, že při hraní přepíná do angličtiny. Přitom ve školce s ostatními dětmi si hraje v češtině. Na dovolené mi často pomáhá lidem tlumočit, co chci říct, nebo když neznám nějaké slovíčko, poradí mi,“ přiznala maminka Ivana V.

Pomozme dětem k jejich šťastné budoucnosti

Kdoví, kde jednou budou naše děti chtít žít. Co z nich jednou vyroste? Mohou si splnit sen a stát se mořským biologem, vytvářet speciální efekty v Hollywoodu… Jak jim k tomu můžeme pomoci, když sami ještě neví, co a kde jednou chtějí dělat? Tím, že jim dopřejeme skvělý start do života – studium v angličtině.

Jakmile máte anglickou maturitu, potenciální zaměstnavatelé i vysoké školy u nás i v zahraničí se na vás dívají jinak. Je jim jasné, že když jste čtyři roky studovali některé předměty v cizím jazyce, tak s ním skutečně umíte pracovat – plynně v něm komunikovat a hravě zvládnete připravit i nejrůznější materiály. Řada zahraničních vysokých škol anglickou maturitu uznává, některé vás dokonce přijmou i bez přijímacích zkoušek, stejně jako české vysoké školy. Ale samozřejmě se vám anglická maturita hodí i v tuzemsku – můžete získat dobré místo u atraktivních zahraničních společností, které rozvíjejí své podnikání na našem trhu.

Studium v angličtině zvládnou i jazykově méně zdatní

Jednou z českých škol, kde můžete studovat v angličtině a získat nejen českou, ale i mezinárodní anglickou maturitu, je soukromá Digital Academy - Obchodní Akademie v Kutné Hoře. Děti si mohou zvolit čtyřleté denní nebo pětileté dálkové studium se zaměřením na zahraniční obchod, jazyky a informatiku.

Nemusíte se bát, že zatím angličtinu nemají na tak pokročilé úrovni, aby se v ní mohli rovnou učit jiné předměty. V anglicky mluvícím prostředí si rychle navyknou, stejně tak, jak si malé děti osvojují rodný jazyk. „Dnešní děti vnímají angličtinu jinak než naše generace před dvaceti nebo třiceti lety,“ prozradil Ing. Jan Bobek, projektový manažer DA Kutná Hora. „Krásným příkladem je, když se zeptáte studenta na naší škole, jestli viděl nějaký známý zahraniční film v anglickém originále, nebo česky dabovaný. Odpoví, že ani neví. Už o tom ani nepřemýšlí, v jakém jazyce vnímají informace a komunikují. To my, starší generace, o tom stále přemýšlíme.“

Zahraniční stáže a promyšlený systém volitelných předmětů

Jednou z úžasných možností, které DA Kutná Hora nabízí, je systém volitelných předmětů. Studenti si mohou ze široké nabídky zvolit, co je baví, k čemu mají talent a co by chtěli v budoucnu dělat. Třeba fotografování, psychologii, tanec…

Dalším skvělým benefitem, který nabízí DA Kutná Hora, jsou výměnné pobyty a zahraniční stáže. Na cestách po Evropě si studenti mohou vyzkoušet v praxi vše, co se předtím učili v teoretické rovině. „Máme tu například studenta, kterého baví fotografování. Na obchodní akademii studuje mimo jiné i podnikání. Učíme ho tedy, jak svého talentu využít podnikatelsky, obchodně, manažersky i účetně. Tento student odjel na měsíční stáž do Německa, kde pracoval v místním fotoateliéru. Jednak uplatnil to, co ho baví, tedy fotografování, a zároveň díky práci v zahraničí pronikl i do podnikání v Německu. Viděl, jak to tam funguje, a k výplatě tak získal i cenné zkušenosti,“ prozradil Ing. Jan Bobek.

Možnost stáže v zahraničí nebo výměnného pobytu mají studenti DA Kutná Hora alespoň dvakrát za studium! „Není jednoduchý proces získat podporu od EU, ale my víme, že to pro studenty má hodnotu, a tak se tomu věnujeme. Studenta to nic nestojí, všechny organizační záležitosti jdou přes nás, jídlo, ubytování a cesta jsou hrazeny z dotačních prostředků EU. A ještě si přivezou peníze za odvedenou práci,“ vysvětluje Ing. Jan Bobek.

Přijďte se podívat na dny otevřených dveří v termínech 7. ledna a 15. února 2023.

Více informací najdete na www.dahora.cz

Zlata banka
Reklama
PR, Komerční text
Prohlédnout galerii