Střední Čechy
Reklama

Studenti Gymnázia Jiřího Ortena se probojovali do republikového finále

24. březen 2013, 22:16
(aktualizováno: 25. březen 2013, 07:20)

Kutná Hora - Kvalitu výuky cizích jazyků na kutnohorském gymnáziu Jiřího Ortena potvrdili minulý týden studenti, kteří se účastnili regionálních kol jazykových olympiád. Svoje jazykové znalosti si ti nejlepší z nich poměří s kolegy z ostatních škol v celorepublikových finále.

Ve čtvrtek 21. března se zúčastnili regionálního kola olympiády z francouzštiny v Nymburce. Studenti Gymnázia Jiřího Ortena zaznamenali obrovský úspěch a to hlavně Karolína Lipská (V7A), která obsadila 1. místo v nejvyšší a zároveň nejpočetnější kategorii B2, a tím postoupila do celorepublikového finále. Dále pak Vlastislav Ryšavý (V5A), který soutěžil již v kategorii B1 a vybojoval krásné 2. místo. Úspěšně reprezentovaly rovněž Kristýna Uhrová (V4A), obsadila 4. místo v kategorii A2 a "benjamínek" Eliška Holubová (V3A), která se učí francouzštinu teprve od září, obsadila 6. místo v kategorii A1. "Všem čtyřem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy," uvedla za všechny vyučující francouzštiny Jolana Tůmová.

Dne 19. března 2013 kutnohorské gymnázium úspěšně reprezentovali na olympiádě z německého jazyka tři žáci: Jednalo se o krajské kolo, ve kterém se ve svých kategoriích na dvou prvních místech umístily Julia Maria Finková z V4A a Tabea Eicher z C1B. Obě dvě soutěžily ve skupině žáků pocházejících z dvojjazyčných rodin a postupují do celostátního kola, které se bude konat v dubnu v Praze. Martin Kostelecký z V4A obsadil pěkné šesté místo ze 14ti uchazečů v kategorii nejmladších soutěžících.

www.gymkh.cz
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Studenti Gymnázia Jiřího Ortena se probojovali do republikového finále

Studenti Gymnázia Jiřího Ortena se probojovali do republikového finále

24. březen 2013
(aktualizováno: 25. březen 2013, 07:20)

Kutná Hora - Kvalitu výuky cizích jazyků na kutnohorském gymnáziu Jiřího Ortena potvrdili minulý týden studenti, kteří se účastnili regionálních kol jazykových olympiád. Svoje jazykové znalosti si ti nejlepší z nich poměří s kolegy z ostatních škol v celorepublikových finále.

Ve čtvrtek 21. března se zúčastnili regionálního kola olympiády z francouzštiny v Nymburce. Studenti Gymnázia Jiřího Ortena zaznamenali obrovský úspěch a to hlavně Karolína Lipská (V7A), která obsadila 1. místo v nejvyšší a zároveň nejpočetnější kategorii B2, a tím postoupila do celorepublikového finále. Dále pak Vlastislav Ryšavý (V5A), který soutěžil již v kategorii B1 a vybojoval krásné 2. místo. Úspěšně reprezentovaly rovněž Kristýna Uhrová (V4A), obsadila 4. místo v kategorii A2 a "benjamínek" Eliška Holubová (V3A), která se učí francouzštinu teprve od září, obsadila 6. místo v kategorii A1. "Všem čtyřem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy," uvedla za všechny vyučující francouzštiny Jolana Tůmová.

Dne 19. března 2013 kutnohorské gymnázium úspěšně reprezentovali na olympiádě z německého jazyka tři žáci: Jednalo se o krajské kolo, ve kterém se ve svých kategoriích na dvou prvních místech umístily Julia Maria Finková z V4A a Tabea Eicher z C1B. Obě dvě soutěžily ve skupině žáků pocházejících z dvojjazyčných rodin a postupují do celostátního kola, které se bude konat v dubnu v Praze. Martin Kostelecký z V4A obsadil pěkné šesté místo ze 14ti uchazečů v kategorii nejmladších soutěžících.

www.gymkh.cz