SCR
Reklama

Studenti Gymnázia Jiřího Ortena se probojovali do republikového finále

24. březen 2013, 22:16
(aktualizováno: 25. březen 2013, 07:20)

Kutná Hora - Kvalitu výuky cizích jazyků na kutnohorském gymnáziu Jiřího Ortena potvrdili minulý týden studenti, kteří se účastnili regionálních kol jazykových olympiád. Svoje jazykové znalosti si ti nejlepší z nich poměří s kolegy z ostatních škol v celorepublikových finále.

Ve čtvrtek 21. března se zúčastnili regionálního kola olympiády z francouzštiny v Nymburce. Studenti Gymnázia Jiřího Ortena zaznamenali obrovský úspěch a to hlavně Karolína Lipská (V7A), která obsadila 1. místo v nejvyšší a zároveň nejpočetnější kategorii B2, a tím postoupila do celorepublikového finále. Dále pak Vlastislav Ryšavý (V5A), který soutěžil již v kategorii B1 a vybojoval krásné 2. místo. Úspěšně reprezentovaly rovněž Kristýna Uhrová (V4A), obsadila 4. místo v kategorii A2 a "benjamínek" Eliška Holubová (V3A), která se učí francouzštinu teprve od září, obsadila 6. místo v kategorii A1. "Všem čtyřem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy," uvedla za všechny vyučující francouzštiny Jolana Tůmová.

Dne 19. března 2013 kutnohorské gymnázium úspěšně reprezentovali na olympiádě z německého jazyka tři žáci: Jednalo se o krajské kolo, ve kterém se ve svých kategoriích na dvou prvních místech umístily Julia Maria Finková z V4A a Tabea Eicher z C1B. Obě dvě soutěžily ve skupině žáků pocházejících z dvojjazyčných rodin a postupují do celostátního kola, které se bude konat v dubnu v Praze. Martin Kostelecký z V4A obsadil pěkné šesté místo ze 14ti uchazečů v kategorii nejmladších soutěžících.

www.gymkh.cz
Komentáře
Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Studenti Gymnázia Jiřího Ortena se probojovali do republikového finále

Studenti Gymnázia Jiřího Ortena se probojovali do republikového finále

24. březen 2013
(aktualizováno: 25. březen 2013, 07:20)

Kutná Hora - Kvalitu výuky cizích jazyků na kutnohorském gymnáziu Jiřího Ortena potvrdili minulý týden studenti, kteří se účastnili regionálních kol jazykových olympiád. Svoje jazykové znalosti si ti nejlepší z nich poměří s kolegy z ostatních škol v celorepublikových finále.

Ve čtvrtek 21. března se zúčastnili regionálního kola olympiády z francouzštiny v Nymburce. Studenti Gymnázia Jiřího Ortena zaznamenali obrovský úspěch a to hlavně Karolína Lipská (V7A), která obsadila 1. místo v nejvyšší a zároveň nejpočetnější kategorii B2, a tím postoupila do celorepublikového finále. Dále pak Vlastislav Ryšavý (V5A), který soutěžil již v kategorii B1 a vybojoval krásné 2. místo. Úspěšně reprezentovaly rovněž Kristýna Uhrová (V4A), obsadila 4. místo v kategorii A2 a "benjamínek" Eliška Holubová (V3A), která se učí francouzštinu teprve od září, obsadila 6. místo v kategorii A1. "Všem čtyřem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy," uvedla za všechny vyučující francouzštiny Jolana Tůmová.

Dne 19. března 2013 kutnohorské gymnázium úspěšně reprezentovali na olympiádě z německého jazyka tři žáci: Jednalo se o krajské kolo, ve kterém se ve svých kategoriích na dvou prvních místech umístily Julia Maria Finková z V4A a Tabea Eicher z C1B. Obě dvě soutěžily ve skupině žáků pocházejících z dvojjazyčných rodin a postupují do celostátního kola, které se bude konat v dubnu v Praze. Martin Kostelecký z V4A obsadil pěkné šesté místo ze 14ti uchazečů v kategorii nejmladších soutěžících.

www.gymkh.cz