V táborové olympiádě kraloval tým Austrálie, celkem rozdali 148 sad diplomů!

7. srpen 2014, 22:41
(aktualizováno: 7. srpen 2014, 22:41)

Vřesník - Již po osmnácté se v rekreačním středisku Želivka nedaleko Pelhřimova konal dětský sportovní tábor, který pořádá občanské sdružení DST Olympia KH ve spolupráci se ZŠ TGM Kutná Hora a za podpory Města Kutná Hora a Středočeského kraje. Tábora, který má téměř 40 letou tradici, se zúčastnilo 98 dětí z Kutné Hory a blízkého okolí.

Co vše táborový program letos dětem nabídl? Již z názvu tábora je zřejmé, že sport byl důležitou součástí každého dne. Ale nic se nesmí přehánět, takže sportovní program byl doplněn spoustou celotáborových her a soutěží, karnevalem, poutí, tanečním maratonem, volbou sympaťačky a sympaťáka, diskotékami, zkrátka vším, co na žádném správném táboře nesmí chybět.

Tradičním vyvrcholením celého tábora pak byly 36. olympijské hry, které probíhají přesně podle vzoru novodobých OH. Děti byly pomocí dražby rozděleny do 4 států a 9 věkových kategorií, tábor se přeměnil na olympijskou vesnici a po slavnostním zahájení her se naplno rozběhly jednotlivé sportovní soutěže. Celkem se uskutečnilo 20 kolektivních (fotbal, florbal, přehazovaná, ringo, basketbal, softbal, házená, vybíjená, běžecká, plavecká a horská štafeta) a 15 individuálních soutěží (50 m, 50 m překážek, 300 m, maraton, koule, disk, oštěp, kriket, dálka, výška, schody, pahorek, letní biatlon, překážková dráha, plavání), při kterých bylo rozdáno 148 sad diplomů! Vyvrcholením celých her pak byl běžecký štafetový závod všech států a zlatou tečkou závěrečný maratónský běh.

Při zakončení her a vyhlašování výsledků se napětí dalo krájet, protože vítěz mohl být jen jeden. Letos to byla Austrálie, která zvítězila před Brazílii, Českem a USA. Mezi jednotlivci kralovali Michal Holec (kategorie H1), Filip Kábrt (kategorie H2), Lukáš Pajer (kategorie H3), Adam Houfek (kategorie H4), Matěj Němec (kategorie H5), Etela Boháčová (kategorie D1), Denisa Řípová (kategorie D2), Adéla Moravcová (kategorie D3) a Ljuba Bartanuszová (kategorie D4).

Co dodat na závěr? Letošní tábor se i díky téměř ideálnímu počasí mimořádně vydařil a převážná většina účastníků se již proto jistě těší na příští ročník. Ten proběhne v termínu 19. – 31. července 2015 na stejném místě jako letos. Pokud vás tento dětský sportovní tábor zaujal, naleznete bohatou fotogalerii a další informace na http://tabor-olympia.webnode.cz.