vv auto
Reklama

Žáci ZŠ T.G. Masaryka v Kutné Hoře na studijním pobytu ve Francii

20. květen 2022, 07:45

Kutná Hora - V rámci projektu „ENABLE“ programu Erasmus+ jsme opět vyrazili do zahraničí. Tentokrát do Francie do oblasti Bordeaux. První den byl opravdu náročný, strávili jsme na cestě 12 hodin s přestupem v Paříži.

Druhý den jsme celý strávili ve škole v Montmoreau.  Děti se vzájemně představovaly a sledovaly zahajovací slavnostní ceremoniál. V odpoledních hodinách pracovaly na projektových aktivitách s tématikou boje proti šikaně.

Třetí den jsme pokračovali na projektu, který byl zahájen v pondělí. Opět v mezinárodních týmech. V odpoledních hodinách se žáci přesunuli na sportoviště, kde probíhaly týmové hry.

Středa se nám velmi líbila. Místo pobytu ve škole jsme jeli na celodenní výlet. Dopoledne jsme zdolali nejvyšší písečnou dunu, Dune du Pilat. Odpoledne jsme navštívili město Bordeaux.

Čtvrtek jsme opět byli ve škole. Dokončili jsme témata z minulého dne a začali tvořit finální prezentace na páteční závěrečný ceremoniál. V odpoledních hodinách nás autobus odvezl do nedalekého města Angoulême, kde se žáci zúčastnili workshopu v Europe Direct en Charente Centre d'information jeunesse.

Poslední den jsme uzavřeli prezentace na závěrečný ceremoniál celého tříletého projektu. Češi, Francouzi i Italové zhodnotili a shrnuli práci v projektu za celé tři roky. Naši žáci předvedli perfektní vystoupení, mluvili bez čtení textu a celkově působili velice sebevědomě. Poté jsme obdrželi certifikáty a následovala rozlučková party.

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Text a foto Mgr. Kateřina Opočenská, Mgr. Marcela Šabacká
Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
Žáci ZŠ T.G. Masaryka v Kutné Hoře na studijním pobytu ve Francii

Žáci ZŠ T.G. Masaryka v Kutné Hoře na studijním pobytu ve Francii

20. Květen 2022

Kutná Hora - V rámci projektu „ENABLE“ programu Erasmus+ jsme opět vyrazili do zahraničí. Tentokrát do Francie do oblasti Bordeaux. První den byl opravdu náročný, strávili jsme na cestě 12 hodin s přestupem v Paříži.

Druhý den jsme celý strávili ve škole v Montmoreau.  Děti se vzájemně představovaly a sledovaly zahajovací slavnostní ceremoniál. V odpoledních hodinách pracovaly na projektových aktivitách s tématikou boje proti šikaně.

Třetí den jsme pokračovali na projektu, který byl zahájen v pondělí. Opět v mezinárodních týmech. V odpoledních hodinách se žáci přesunuli na sportoviště, kde probíhaly týmové hry.

Středa se nám velmi líbila. Místo pobytu ve škole jsme jeli na celodenní výlet. Dopoledne jsme zdolali nejvyšší písečnou dunu, Dune du Pilat. Odpoledne jsme navštívili město Bordeaux.

Čtvrtek jsme opět byli ve škole. Dokončili jsme témata z minulého dne a začali tvořit finální prezentace na páteční závěrečný ceremoniál. V odpoledních hodinách nás autobus odvezl do nedalekého města Angoulême, kde se žáci zúčastnili workshopu v Europe Direct en Charente Centre d'information jeunesse.

Poslední den jsme uzavřeli prezentace na závěrečný ceremoniál celého tříletého projektu. Češi, Francouzi i Italové zhodnotili a shrnuli práci v projektu za celé tři roky. Naši žáci předvedli perfektní vystoupení, mluvili bez čtení textu a celkově působili velice sebevědomě. Poté jsme obdrželi certifikáty a následovala rozlučková party.

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Zlata banka
Reklama
Text a foto Mgr. Kateřina Opočenská, Mgr. Marcela Šabacká
Prohlédnout galerii