Střední Čechy
Reklama

ZŠ Kamenná stezka otevře zápis pro budoucí prvňáčky 8. a 9. února

28. leden 2013, 10:24
(aktualizováno: 28. leden 2013, 10:27)

Kutná Hora - Hledáte ideální školu, ve které se všichni mají rádi, nikdo se nemračí a nezlobí? Tak takovou školu ani v Kutné Hoře nenajdete.

Pro ty z Vás, kterým potomstvo dorůstá do školního věku, nabízíme pár postřehů, kterými si chce ZŠ Kutná Hora Kamenná stezka -  získat Vaši přízeň:

Škola má více než stoletou tradici

Za více než 100 let opustila bránu naší školy řada významných osobností politického, společenského i sportovního života – např. Pavel Ryba, Jakub Ryba, Michal Smrkovský, Tomáš Frejlach, Rudolf Jelínek, J. Geprtová... Ztracené existence? Ano, jsou rovněž mezi absolventy.  Ale existuje ideální svět a ideální společnost bez těchto lidí?

Jsme škola rodinného typu

Jsme škola rodinného typu s 1. a 2. stupněm, jež se profiluje individuálním přístupem k žákům a příkladně pracuje s dětmi se specifickými poruchami učení a chování. Nad naší "rodinou" drží v současné době ochrannou ruku supertáta – ředitel V. Šnajdr a supermáma – zástupkyně L. Štická. Věřte, že ani oni, ani další členové rodiny (my - učitelé, asistenti, vychovatelky), nebereme Vaše děti jako pouhopouhé klienty. Vaše děti se na naší škole stávají i našimi dětmi.

Unavené matky a zaneprázdnění rodiče

Žijete ve stresu? Snažíte se dohnat čas? Nebo ho chcete dokonce předběhnout? Pokud je tomu tak, pak i zde se Vám pokusíme vyjít vstříc.
Školní družina nabízí své služby od brzkých ranních hodin. Po vyučování jsou děti bezpečně převedeny do nedaleké školní družiny. Vila se zahradou je ideálním prostředím pro každé počasí. Prší? Pak jsou děti pod střechou, kam nezatéká. Hrají si, tvoří, baví se a relaxují. Svítí sluníčko a přeje nám počasí? Šup ven. Pískoviště, prolézačky, houpačky, zelená tráva – to vše svádí nejen k tomu umazat si oblečení, ale i soutěžit, vybít svou energii a domů odcházet příjemně unaven.

Zájmové kroužky a volnočasové aktivity

Máte doma počítačového maniaka? Bravurně zvládá Mine Craft, Wow, NHL, ale neustále hledá na klávesnici nějaké písmeno? Přihlaste své dítko do kroužku „Psaní všemi deseti“ a za pár měsíců bude psát jako zkušená sekretářka. Říkáte si: „To naše dítě chvíli neposedí?“ Výborně! My jeho energii využijeme. Kroužek florbalu, házené a sportovních her je pod vedením zkušených sportovců určen právě těmto dětem.  Umíte drátkovat? Korálkovat? Myslíte si, že by to bavilo Vašeho potomka? Zkuste s ním navštívit kroužek „Drátkování“ a uvidíte. Pokud půjde po první hodině domů se zdrátkovanýma rukama, účast v kroužku si rozmyslete. V opačném případě jej do kroužku přihlaste.  Je Váš potomek až příliš výřečný? I pro něj máme vhodný kroužek. Konverzace v cizím jazyce mu dá dostatek prostoru k mluvení.

Školní projekty

Myslíme na děti ještě dříve než  k nám nastoupí... Nepochopitelné? Jednoduché. Pro předškolní  děti pořádáme „Přípravný kurz“. Děti sem chodí na zvykačku. Prostřednictvím her, soutěží a pracovních listů se postupně adaptují na školní prostředí. Spolu s dítětem dochází i rodiče. I ti jsou pravidelně zapojováni do výuky. Postupem času rodiče ztrácí ostych, zábrany a velice rádi se do aktivit zapojují. Bývají to hodiny plné smíchu a dobré nálady.

Od první třídy vyjíždějí děti spolu s pedagogy na školy v přírodě a lyžařské výcviky. Pro děti? Úleva. Týden bez rodičů. Pro rodiče? Úleva. Týden bez dětí.

Jedenkrát týdně můžete potkat na schodech školy pobíhající žáky 2. stupně s bedničkami hrušek, švestek, mandarinek, jablek či pomerančů. To nejsou švestičky pro učitele (coby úplateček). To díky projektu“ Ovoce do škol“ zajišťují starší žáci dětem z 1. stupně pravidelný přísun vitamínů.

Nejen žvýkačky „Orbit“ udržují zuby Vašich dětí čisté a zdravé. Jak správně pečovat o zuby se děti učí v rámci projektu „Zdravé zuby“.
Pomáháme Africe. Již osmým rokem jsme adoptivními rodiči Sumayi z Ugandy. Jsme patřičně pyšni, že Sumaye plníme její sen. Sen vystudovat a stát se lékařkou, aby mohla pomáhat své zemi. Pokud chcete tento krásný a hřejivý pocit sdílet s námi – je to další důvod, proč přijít k zápisu právě k nám.

Tak to byla malá ochutnávka toho, co Vás čeká, rozhodnete-li se pro Kamennou stezku.

Ještě než se rozloučíme...

Víte, co nás čeká v nejbližších dnech, týdnech a měsících? Výstavba víceúčelové sportovní haly v prostoru mezi budovou naší školy a SPŠ. A to je vážně bomba!!

Nějaké dotazy? Volejte na číslo 327 51 22 29 nebo 736 752 225. Hledejte na našem webu: www. zsks.kh.cz .

A co teď?

Chce to chytrý nápad. Vezměte občanský průkaz, rodný list svého dítěte a přijďte 8. února v době od 14 do 17 hod. nebo v sobotu 9. února od 9 do 11 hod. k zápisu do naší školy.

tz
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
ZŠ Kamenná stezka otevře zápis pro budoucí prvňáčky 8. a 9. února

ZŠ Kamenná stezka otevře zápis pro budoucí prvňáčky 8. a 9. února

28. leden 2013
(aktualizováno: 28. leden 2013, 10:27)

Kutná Hora - Hledáte ideální školu, ve které se všichni mají rádi, nikdo se nemračí a nezlobí? Tak takovou školu ani v Kutné Hoře nenajdete.

Pro ty z Vás, kterým potomstvo dorůstá do školního věku, nabízíme pár postřehů, kterými si chce ZŠ Kutná Hora Kamenná stezka -  získat Vaši přízeň:

Škola má více než stoletou tradici

Za více než 100 let opustila bránu naší školy řada významných osobností politického, společenského i sportovního života – např. Pavel Ryba, Jakub Ryba, Michal Smrkovský, Tomáš Frejlach, Rudolf Jelínek, J. Geprtová... Ztracené existence? Ano, jsou rovněž mezi absolventy.  Ale existuje ideální svět a ideální společnost bez těchto lidí?

Jsme škola rodinného typu

Jsme škola rodinného typu s 1. a 2. stupněm, jež se profiluje individuálním přístupem k žákům a příkladně pracuje s dětmi se specifickými poruchami učení a chování. Nad naší "rodinou" drží v současné době ochrannou ruku supertáta – ředitel V. Šnajdr a supermáma – zástupkyně L. Štická. Věřte, že ani oni, ani další členové rodiny (my - učitelé, asistenti, vychovatelky), nebereme Vaše děti jako pouhopouhé klienty. Vaše děti se na naší škole stávají i našimi dětmi.

Unavené matky a zaneprázdnění rodiče

Žijete ve stresu? Snažíte se dohnat čas? Nebo ho chcete dokonce předběhnout? Pokud je tomu tak, pak i zde se Vám pokusíme vyjít vstříc.
Školní družina nabízí své služby od brzkých ranních hodin. Po vyučování jsou děti bezpečně převedeny do nedaleké školní družiny. Vila se zahradou je ideálním prostředím pro každé počasí. Prší? Pak jsou děti pod střechou, kam nezatéká. Hrají si, tvoří, baví se a relaxují. Svítí sluníčko a přeje nám počasí? Šup ven. Pískoviště, prolézačky, houpačky, zelená tráva – to vše svádí nejen k tomu umazat si oblečení, ale i soutěžit, vybít svou energii a domů odcházet příjemně unaven.

Zájmové kroužky a volnočasové aktivity

Máte doma počítačového maniaka? Bravurně zvládá Mine Craft, Wow, NHL, ale neustále hledá na klávesnici nějaké písmeno? Přihlaste své dítko do kroužku „Psaní všemi deseti“ a za pár měsíců bude psát jako zkušená sekretářka. Říkáte si: „To naše dítě chvíli neposedí?“ Výborně! My jeho energii využijeme. Kroužek florbalu, házené a sportovních her je pod vedením zkušených sportovců určen právě těmto dětem.  Umíte drátkovat? Korálkovat? Myslíte si, že by to bavilo Vašeho potomka? Zkuste s ním navštívit kroužek „Drátkování“ a uvidíte. Pokud půjde po první hodině domů se zdrátkovanýma rukama, účast v kroužku si rozmyslete. V opačném případě jej do kroužku přihlaste.  Je Váš potomek až příliš výřečný? I pro něj máme vhodný kroužek. Konverzace v cizím jazyce mu dá dostatek prostoru k mluvení.

Školní projekty

Myslíme na děti ještě dříve než  k nám nastoupí... Nepochopitelné? Jednoduché. Pro předškolní  děti pořádáme „Přípravný kurz“. Děti sem chodí na zvykačku. Prostřednictvím her, soutěží a pracovních listů se postupně adaptují na školní prostředí. Spolu s dítětem dochází i rodiče. I ti jsou pravidelně zapojováni do výuky. Postupem času rodiče ztrácí ostych, zábrany a velice rádi se do aktivit zapojují. Bývají to hodiny plné smíchu a dobré nálady.

Od první třídy vyjíždějí děti spolu s pedagogy na školy v přírodě a lyžařské výcviky. Pro děti? Úleva. Týden bez rodičů. Pro rodiče? Úleva. Týden bez dětí.

Jedenkrát týdně můžete potkat na schodech školy pobíhající žáky 2. stupně s bedničkami hrušek, švestek, mandarinek, jablek či pomerančů. To nejsou švestičky pro učitele (coby úplateček). To díky projektu“ Ovoce do škol“ zajišťují starší žáci dětem z 1. stupně pravidelný přísun vitamínů.

Nejen žvýkačky „Orbit“ udržují zuby Vašich dětí čisté a zdravé. Jak správně pečovat o zuby se děti učí v rámci projektu „Zdravé zuby“.
Pomáháme Africe. Již osmým rokem jsme adoptivními rodiči Sumayi z Ugandy. Jsme patřičně pyšni, že Sumaye plníme její sen. Sen vystudovat a stát se lékařkou, aby mohla pomáhat své zemi. Pokud chcete tento krásný a hřejivý pocit sdílet s námi – je to další důvod, proč přijít k zápisu právě k nám.

Tak to byla malá ochutnávka toho, co Vás čeká, rozhodnete-li se pro Kamennou stezku.

Ještě než se rozloučíme...

Víte, co nás čeká v nejbližších dnech, týdnech a měsících? Výstavba víceúčelové sportovní haly v prostoru mezi budovou naší školy a SPŠ. A to je vážně bomba!!

Nějaké dotazy? Volejte na číslo 327 51 22 29 nebo 736 752 225. Hledejte na našem webu: www. zsks.kh.cz .

A co teď?

Chce to chytrý nápad. Vezměte občanský průkaz, rodný list svého dítěte a přijďte 8. února v době od 14 do 17 hod. nebo v sobotu 9. února od 9 do 11 hod. k zápisu do naší školy.

tz
Prohlédnout galerii