NÁZOR Martina Starého - Politické hrátky nebo zbavování se zodpovědnosti?

15. září 2019, 13:29

Upozornění: Články zařazené do kapitoly "Názory" vyjajdřují stanoviska pouze autorů, nejsou redakčními materiály www.svoboda.info:

Na úterním zasedání zastupitelstva, konaného 10.9. 2019 jsem měl čtyři materiály do programu. Je pravda, že jsem je místo v pátek, dal do celé složky až v úterý, tedy o několik dní později. Nicméně bylo možné se na ně podívat v dostatečně dlouhé době a nastudovat si je. Ne jak tomu je někdy u materiálů, které nám vedení města „hází na stůl“ až těsně před jednáním zastupitelstva.

A o co v těch materiálech šlo, že je nakonec koalice ani neodsouhlasila a nepřijala je do řádného programu? Nebojte se, nic strašného to nebylo. Jen jsem chtěl popohnat práci vedení města a úředníků ve věci vybudování parkoviště a zútulnění okolí hlavního nádraží, stejně jako nastavit koordinaci mezi ČD a městem v budování podchodu.

Další materiál se týkal podobného problému – zaúkolovat dámy a pány radní, vedení města, aby se začalo něco dít kolem parkoviště a případného terminálu u městského nádraží. Pozemky totiž už máme rok odkoupené a stále se nic neděje.

Třetí materiál se týkal dlouho probírané a občany kritizované věci, a to jsou problémy s přívalovými dešti. Já, jako starosta, jsem se chtěl této problematice věnovat a začali jsme vyjednávat se správci komunikací i dešťové kanalizace vypracování projektu na řešení těch nejhorších lokalit. Mým odchodem vše utichlo.

Poslední věcí, kterou jsem chtěl na zastupitelstvu zvednout a která je nutná řešit s mnohaletým výhledem, je totální rekonstrukce veřejného osvětlení. Bude to velice nákladná, ale také potřebná investice do městského majetku, ve které máme velký vnitřní dluh u občanů. Zatím jsem se v této věci dozvěděl jen to, že je vytvořena nějaká pracovní skupina.  Co ale řeší, jaké je zadání, co je cílem, kdy bude hotov nějaký závěr a z něj vyplývající následné kroky nevím ani já, ani moji kolegové, občané ani nemluvě. Jediné, co se občas prosákne o práci koalice je právě sestavování nějakých pracovních skupin. Průběžná informace o tom, co tyto skupiny dělají, nedostáváme, termíny jejich práce také neexistují, zodpovědné osoby také nejsou.

Co si pak mají občané i zastupitelé myslet? Co se v našem městě děje nového? Zatím jsme informováni maximálně o tom, co se realizuje a co bylo započato za mého vedení. Nic nového se v podstatě nedělá, neplánuje, nepřipravuje.

Kam má město směřovat?

Chápu, pan současný starosta řekl před volbami, že žádné megalomanské věci se dělat nebudou. Ale tohle už není hala nebo revitalizace Vlašského dvora, to je dámy a pánové, rozvoj občanské vybavenosti pro naše občany.

Tím, že jste nejen že neodsouhlasili moje materiály do programu a nejednali jste o nich, natož abyste je odsouhlasili, jste dali nám opozičním zastupitelům i občanům najevo, že nehodláte být úkolováno, nehodláte pro město nic nového dělat a že nechcete mít žádnou zodpovědnost!

Proč ale pak sedíte v koalici a spravujete naše město? Před časem pan radní Drtina předložil materiál s tím, že by radní měli brát víc peněz než my zastupitelé. Padl i argument, že oni mají více práce i zodpovědnosti. Proto se ptám, kde je ta práce a zodpovědnost. Ale nebojte se, odradit se nedám a na příští zastupitelstvo dám ty samé materiály znovu, v řádném termínu. A jsem zvědav, jak o nich budou koaliční zastupitelé hlasovat.

Bc. Martin Starý, zastupitel Kutné Hory

AVE_CZ
Reklama
NÁZOR Martina Starého - Politické hrátky nebo zbavování se zodpovědnosti?

NÁZOR Martina Starého - Politické hrátky nebo zbavování se zodpovědnosti?

15. září 2019

Upozornění: Články zařazené do kapitoly "Názory" vyjajdřují stanoviska pouze autorů, nejsou redakčními materiály www.svoboda.info:

Na úterním zasedání zastupitelstva, konaného 10.9. 2019 jsem měl čtyři materiály do programu. Je pravda, že jsem je místo v pátek, dal do celé složky až v úterý, tedy o několik dní později. Nicméně bylo možné se na ně podívat v dostatečně dlouhé době a nastudovat si je. Ne jak tomu je někdy u materiálů, které nám vedení města „hází na stůl“ až těsně před jednáním zastupitelstva.

A o co v těch materiálech šlo, že je nakonec koalice ani neodsouhlasila a nepřijala je do řádného programu? Nebojte se, nic strašného to nebylo. Jen jsem chtěl popohnat práci vedení města a úředníků ve věci vybudování parkoviště a zútulnění okolí hlavního nádraží, stejně jako nastavit koordinaci mezi ČD a městem v budování podchodu.

Další materiál se týkal podobného problému – zaúkolovat dámy a pány radní, vedení města, aby se začalo něco dít kolem parkoviště a případného terminálu u městského nádraží. Pozemky totiž už máme rok odkoupené a stále se nic neděje.

Třetí materiál se týkal dlouho probírané a občany kritizované věci, a to jsou problémy s přívalovými dešti. Já, jako starosta, jsem se chtěl této problematice věnovat a začali jsme vyjednávat se správci komunikací i dešťové kanalizace vypracování projektu na řešení těch nejhorších lokalit. Mým odchodem vše utichlo.

Poslední věcí, kterou jsem chtěl na zastupitelstvu zvednout a která je nutná řešit s mnohaletým výhledem, je totální rekonstrukce veřejného osvětlení. Bude to velice nákladná, ale také potřebná investice do městského majetku, ve které máme velký vnitřní dluh u občanů. Zatím jsem se v této věci dozvěděl jen to, že je vytvořena nějaká pracovní skupina.  Co ale řeší, jaké je zadání, co je cílem, kdy bude hotov nějaký závěr a z něj vyplývající následné kroky nevím ani já, ani moji kolegové, občané ani nemluvě. Jediné, co se občas prosákne o práci koalice je právě sestavování nějakých pracovních skupin. Průběžná informace o tom, co tyto skupiny dělají, nedostáváme, termíny jejich práce také neexistují, zodpovědné osoby také nejsou.

Co si pak mají občané i zastupitelé myslet? Co se v našem městě děje nového? Zatím jsme informováni maximálně o tom, co se realizuje a co bylo započato za mého vedení. Nic nového se v podstatě nedělá, neplánuje, nepřipravuje.

Kam má město směřovat?

Chápu, pan současný starosta řekl před volbami, že žádné megalomanské věci se dělat nebudou. Ale tohle už není hala nebo revitalizace Vlašského dvora, to je dámy a pánové, rozvoj občanské vybavenosti pro naše občany.

Tím, že jste nejen že neodsouhlasili moje materiály do programu a nejednali jste o nich, natož abyste je odsouhlasili, jste dali nám opozičním zastupitelům i občanům najevo, že nehodláte být úkolováno, nehodláte pro město nic nového dělat a že nechcete mít žádnou zodpovědnost!

Proč ale pak sedíte v koalici a spravujete naše město? Před časem pan radní Drtina předložil materiál s tím, že by radní měli brát víc peněz než my zastupitelé. Padl i argument, že oni mají více práce i zodpovědnosti. Proto se ptám, kde je ta práce a zodpovědnost. Ale nebojte se, odradit se nedám a na příští zastupitelstvo dám ty samé materiály znovu, v řádném termínu. A jsem zvědav, jak o nich budou koaliční zastupitelé hlasovat.

Bc. Martin Starý, zastupitel Kutné Hory

Zlata banka
Reklama