Domaro
Reklama

NÁZOR: A mamko, v čem pereš to prádlo, že tak smrdí?

19. květen 2016, 09:28

Upozornění: Články zařazené do kapitoly "Názory" vyjajdřují stanoviska pouze autorů, nejsou redakčními materiály www.svoboda.info.

Vesničky mé. Kdysi jedna středisková jménem Vrdy. Opravdu nemají nouzi o průšvihy ohledně životního prostředí. Po lihovaru Ethanol Energy a.s., který neustále zamořuje zápachem, hlukem a emisemi  naše obce, opět nový problém. Před mnoha lety bývala za humny obce ve Skovicích drůbežárna, která mořila zápachem naše obce. Naštěstí byla většina hal zbourána a zapáchal nám zde již jen lihovar. Jenže. Na místě zbouraných hal byly vybudovány haly nové . Žádný „papundekl“, ale pěkně zděné.

Prvotním záměrem byl chov drůbeže. Ale pozor!  Na to je potřeba EIA a integrované povolení.  Jenže do toho se firmě nechtělo. V nově postavených halách se již v minulosti nelegálně odchovala drůbež. Zainteresované instituce dělaly, co mohly, přesto se to stalo, ale hlavně - prošlo to.  Poté stavební úřad změnil způsob užívání těchto hal na  sklady zemědělské techniky, sena a slámy. Technologie pro výkrm kuřat měla být demontována. Zanedlouho se změnil  název firmy, která po nějaké době žádá opět o povolení chovu drůbeže v těchto halách. Jenže. Oni žádají o povolení a již tam bez povolení drůbež aktuálně opět odchovávají. A nic se jim nestane. Po provedeném šetření mají od stavebního úřadu termín ke zjednání nápravy. Drůbež půjde na jatka před tímto termínem a požadavku bude vyhověno. Žádná pokuta tedy nehrozí, protože nepovolený chov drůbeže bude odstraněn. No není to směšné? To znamená, že není potřeba spousta povolení, EIA, integrované povolení, kolaudační rozhodnutí, prostě nic?

A proč ten nadpis? Protože si my starší dobře pamatujeme, jak zapáchala drůbežárna, když byla v provozu. A dnes se opět nic netušící obyvatelky blízké obce zeptá syn: „A mamko, v čem to pereš, že to prádlo tak smrdí?“ No mamka to prádlo dala usušit jako vždy na balkón.

Lenka Bochníčková, Vrdy

Komentáře
sanjunn - vložil sanjunn - 8. červen 2016, 07:34

cheap basketball shoes


http://www.nikedunks.us.org


tiffany and co jewellery


christian louboutin outlet


true religion store


oakley sunglasses,oakley outlet sunglasses


nike huarache sale


http://www.chromehearts.com.co


Cheap Jordans For Sale


air jordan shoes


ralph lauren online


cheap air jordans


ray ban sunglasses


discount oakley sunglasses


oakley sunglasses


yeezy shoes


michael kors outlet


adidas nmd


yeezy boost


yeezy shoes


fitflops


michael kors handbags sale


http://www.uggoutlet.uk


air jordan retro


http://www.chromehearts.in.net


http://www.cheapairjordan.us


nike huarache


michael jordan shoes


ray ban sunglasses


mlb jerseys authentic


fitflops clearance


air jordan retro


michael kors handbags


jordan retro


nfl jerseys


http://www.raybanglasses.in.net


ray ban sunglasses outlet


fitflops outlet


cheap oakley sunglasses


oakley sunglasses


michael kors handbags


nike kobe sneakers


huarache shoes


nike huaraches


kobe byrant shoes


nmd adidas store


oakley store online


michael kors outlet online


kobe sneakers


Cheap NFL Jerseys China


tiffany online


tiffany and co outlet


fitflops clearance


michael kors factory outlet


ralph lauren polo shirts


michael kors handbags


michael kors outlet


fitflops sale


michael kors handbags clearance


cheap oakley sunglasses


cheap air jordan


coach outlet online


michael kors handbags


tiffany and co jewelry


tiffany and co


fitflops sale


http://www.michaelkors-outletfactory.us.com


Cheap Jordans For Sale


michael kors outlet


adidas nmd


yeezy boost 350


cheap oakley sunglasses


true religion sale


chrome hearts online store


michael kors outlet


tiffany jewelry


fitflop sandals


fitflops sale clearance


adidas yeezy boost


michael kors outlet store


yeezy boost 350


michael kors outlet store


air jordan


tiffany and co uk


cheap jordans


cheap jordan shoes


tiffany online


tiffany and co outlet online


air jordans,cheap air jordans,air jordan shoes,air jordan 11,air jordan 13,air jordan 6,air jordan 4


adidas nmd for sale


cheap rolex watches


tiffany jewellery


jordans for cheap


kobe basketball shoes


yeezy sneakers


http://www.oakley-sunglass.in.net


kobe shoes


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet store


cheap oakley sunglasses


cheap real jordans


true religion jeans


christian louboutin outlet


cheap tiffanys


ray ban sunglasses outlet


louis vuitton handbags


tiffany and co outlet


chrome hearts wholesale


michael kors handbags outlet


Cheap Jerseys Online


toms outlet store


kobe byrant shoes


nike huarache


tiffany and co outlet


adidas yeezy uk


kobe shoes


cheap oakleys


ralph lauren online,cheap ralph lauren


cheap oakley sunglasses


cheap air jordan


kobe shoes


basketball shoes


nfl jerseys


nike huarache


toms outlet


jordan shoes on sale


mlb jerseys authentic


ralph lauren uk


tiffany and co uk


adidas nmd


nfl jerseys


cheap authentic jordans


ray ban uk,cheap ray ban sunglasses


nike dunks


nike zoom kobe


michael kors outlet online


michael kors outlet


michael kors handbags


yeezy boost 350


tiffany jewelry


michael kors outlet online


http://www.oakleystoreonline.us.org


christian louboutin outlet


cheap jerseys from china


replica christian louboutin


michael kors outlet online


michael jordan shoes


christian louboutin shoes


cheap nfl jerseys


http://www.cheapbasketballshoes.us.com


retro jordans


jordans for cheap


toms outlet store


michael kors handbags


tiffany and co jewellery


chrome hearts online


jordan retro


cheap oakley sunglasses


adidas nmd runner


Air Jordan 11


oakley sunglasses


discount sunglasses


oakley sunglasses wholesale


ugg outlet


michael kors handbags


cheap jordans online


http://www.outlettiffanyand.co


kobe basketball shoes


toms outlet store


tiffany and co outlet


michael kors handbags,michael kors handbags clearance,michael kors clearance


oakley vault


cheap true religion jeans


michael kors outlet online


yeezy


nike huarache


michael kors outlet online


mlb jerseys authentic


cheap uggs


michael kors uk


michael kors factory outlet


AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
NÁZOR: A mamko, v čem pereš to prádlo, že tak smrdí?

NÁZOR: A mamko, v čem pereš to prádlo, že tak smrdí?

19. Květen 2016

Upozornění: Články zařazené do kapitoly "Názory" vyjajdřují stanoviska pouze autorů, nejsou redakčními materiály www.svoboda.info.

Vesničky mé. Kdysi jedna středisková jménem Vrdy. Opravdu nemají nouzi o průšvihy ohledně životního prostředí. Po lihovaru Ethanol Energy a.s., který neustále zamořuje zápachem, hlukem a emisemi  naše obce, opět nový problém. Před mnoha lety bývala za humny obce ve Skovicích drůbežárna, která mořila zápachem naše obce. Naštěstí byla většina hal zbourána a zapáchal nám zde již jen lihovar. Jenže. Na místě zbouraných hal byly vybudovány haly nové . Žádný „papundekl“, ale pěkně zděné.

Prvotním záměrem byl chov drůbeže. Ale pozor!  Na to je potřeba EIA a integrované povolení.  Jenže do toho se firmě nechtělo. V nově postavených halách se již v minulosti nelegálně odchovala drůbež. Zainteresované instituce dělaly, co mohly, přesto se to stalo, ale hlavně - prošlo to.  Poté stavební úřad změnil způsob užívání těchto hal na  sklady zemědělské techniky, sena a slámy. Technologie pro výkrm kuřat měla být demontována. Zanedlouho se změnil  název firmy, která po nějaké době žádá opět o povolení chovu drůbeže v těchto halách. Jenže. Oni žádají o povolení a již tam bez povolení drůbež aktuálně opět odchovávají. A nic se jim nestane. Po provedeném šetření mají od stavebního úřadu termín ke zjednání nápravy. Drůbež půjde na jatka před tímto termínem a požadavku bude vyhověno. Žádná pokuta tedy nehrozí, protože nepovolený chov drůbeže bude odstraněn. No není to směšné? To znamená, že není potřeba spousta povolení, EIA, integrované povolení, kolaudační rozhodnutí, prostě nic?

A proč ten nadpis? Protože si my starší dobře pamatujeme, jak zapáchala drůbežárna, když byla v provozu. A dnes se opět nic netušící obyvatelky blízké obce zeptá syn: „A mamko, v čem to pereš, že to prádlo tak smrdí?“ No mamka to prádlo dala usušit jako vždy na balkón.

Lenka Bochníčková, Vrdy

Zlata banka
Reklama