Dívky z Kouřimi uspěly ve výtvarné soutěži, podpořily tak nemocné

30. listopad 2017, 07:47

Kouřim/Praha - Stovkami slunečnic na fotkách i obrázcích podpořily děti základních a mateřských škol kampaň Rozsviťme Českou republiku. Projekt Nadačního fondu IMPULS pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou (RS). Symbolem této akce je právě slunečnice a děti z celé republiky ji ztvárnily v mnoha podobách.

První cenu v kategorii Malování získaly Nela Barabášová a Eliška Holá ze základní školy Kouřim. Fotografickou soutěž vyhrála 4. A z pražské ZŠ Chodov. Výherci dostanou společenské hry a návštěvu ZOO. „Všechno, co děti nakreslily a nafotily, bylo neuvěřitelně optimistické, a těžce jsme se rozhodovali, kdo vyhraje,“ přiznává fotograf a cestovatel Aleš Zajíček, který se s nemocí také potýká a který zasedl v porotě zároveň s první dámou české violy Kristinou Fialovou a výtvarnicí a sochařkou Zuzanou Čížkovou.

S Nadačním fondem IMPULS spolupracujeme již od loňského roku, kdy pro něj naše děti poprvé malovaly novoroční přáníčka. Proto, když nám paní Vojáčková z NFI řekla o projektu Rozsviťme Českou republiku, s účastí jsme neváhali ani minutu,” říká Mgr. Marie Bílková, učitelka výtvarné výchovy na ZŠ Kouřim. „O nemoci s dětmi mluvíme už delší dobu. Dokonce jsme zjistili, že některé děti se s RS ve svém okolí už setkaly,” doplňuje učitelka. Za důležitý považuje právě příběh, který za projektem stojí – pomoc nemocným. „Z vítězství našich žákyň máme velkou radost, dívky jsou nadšeny, že jim cenu přijedou zástupci NFI předat osobně.”

Kampaň Rozsviťme Českou republiku odstartovala letos na jaře. „Lidé společným sázením slunečnic a finančními příspěvky podpořili pacienty a rozzářili tak jejich dny. Cílem letošního ročníku je podpora rehabilitace a psychoterapie pacientů, což jim pomůže žít plnohodnotný život navzdory nemoci,“ vysvětluje za organizátory projektová ředitelka Nadačního fondu IMPULS Jana Vojáčková. „Roztroušená skleróza je velmi vážná diagnóza, která může zasáhnout do života každého z nás. Čím více o ní budeme vědět, tím lépe se s ní pak můžeme vypořádat. Proto jsme rádi, že kampaň svou tvorbou podpořily školky a školy a učitelé dětem při tvoření vysvětlovali základní informace o nemoci. Nikdy totiž není brzo naučit se důležité věci,” popisuje.

Přehled vítězů:

· Fotografická soutěž – třída 4. A ZŠ Chodov, Praha

· Malovací soutěž

1. místo: Nela Barabášová a Eliška Holá, ZŠ M. Šolleho, Kouřim

2. místo: Henrieta Ella Hralová, ZŠ Chodov, Praha

3. místo: Klára Vychodilová, ZŠ Praha-Radotín; Dita Pánková a Klára Kudláčková, MŠ Mašinka, Jihlava

Předávání cen v ZŠ M. Šolleho v Kouřimi proběhne v úterý 5. 12. 2017 v 10 hodin.

Veronika Ostrá
Komentáře
Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Dívky z Kouřimi uspěly ve výtvarné soutěži, podpořily tak nemocné

Dívky z Kouřimi uspěly ve výtvarné soutěži, podpořily tak nemocné

30. listopad 2017

Kouřim/Praha - Stovkami slunečnic na fotkách i obrázcích podpořily děti základních a mateřských škol kampaň Rozsviťme Českou republiku. Projekt Nadačního fondu IMPULS pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou (RS). Symbolem této akce je právě slunečnice a děti z celé republiky ji ztvárnily v mnoha podobách.

První cenu v kategorii Malování získaly Nela Barabášová a Eliška Holá ze základní školy Kouřim. Fotografickou soutěž vyhrála 4. A z pražské ZŠ Chodov. Výherci dostanou společenské hry a návštěvu ZOO. „Všechno, co děti nakreslily a nafotily, bylo neuvěřitelně optimistické, a těžce jsme se rozhodovali, kdo vyhraje,“ přiznává fotograf a cestovatel Aleš Zajíček, který se s nemocí také potýká a který zasedl v porotě zároveň s první dámou české violy Kristinou Fialovou a výtvarnicí a sochařkou Zuzanou Čížkovou.

S Nadačním fondem IMPULS spolupracujeme již od loňského roku, kdy pro něj naše děti poprvé malovaly novoroční přáníčka. Proto, když nám paní Vojáčková z NFI řekla o projektu Rozsviťme Českou republiku, s účastí jsme neváhali ani minutu,” říká Mgr. Marie Bílková, učitelka výtvarné výchovy na ZŠ Kouřim. „O nemoci s dětmi mluvíme už delší dobu. Dokonce jsme zjistili, že některé děti se s RS ve svém okolí už setkaly,” doplňuje učitelka. Za důležitý považuje právě příběh, který za projektem stojí – pomoc nemocným. „Z vítězství našich žákyň máme velkou radost, dívky jsou nadšeny, že jim cenu přijedou zástupci NFI předat osobně.”

Kampaň Rozsviťme Českou republiku odstartovala letos na jaře. „Lidé společným sázením slunečnic a finančními příspěvky podpořili pacienty a rozzářili tak jejich dny. Cílem letošního ročníku je podpora rehabilitace a psychoterapie pacientů, což jim pomůže žít plnohodnotný život navzdory nemoci,“ vysvětluje za organizátory projektová ředitelka Nadačního fondu IMPULS Jana Vojáčková. „Roztroušená skleróza je velmi vážná diagnóza, která může zasáhnout do života každého z nás. Čím více o ní budeme vědět, tím lépe se s ní pak můžeme vypořádat. Proto jsme rádi, že kampaň svou tvorbou podpořily školky a školy a učitelé dětem při tvoření vysvětlovali základní informace o nemoci. Nikdy totiž není brzo naučit se důležité věci,” popisuje.

Přehled vítězů:

· Fotografická soutěž – třída 4. A ZŠ Chodov, Praha

· Malovací soutěž

1. místo: Nela Barabášová a Eliška Holá, ZŠ M. Šolleho, Kouřim

2. místo: Henrieta Ella Hralová, ZŠ Chodov, Praha

3. místo: Klára Vychodilová, ZŠ Praha-Radotín; Dita Pánková a Klára Kudláčková, MŠ Mašinka, Jihlava

Předávání cen v ZŠ M. Šolleho v Kouřimi proběhne v úterý 5. 12. 2017 v 10 hodin.

Veronika Ostrá