Mistrovství ČR v soutěžích spřežení zná své vítěze - Jiří Nesvačil jun. zlatý!

18. září 2020, 07:02

Kladruby nad Labem - Národní hřebčín Kladruby nad Labem hostil druhý zářijový týden od 10. do 13. září 2020 Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení, současně probíhalo také Mistrovství Východočeské oblasti v soutěžích spřežení. Čtyřicet sedm startujících se utkalo o mistrovské tituly v kategoriích dvojspřeží pony, jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

Mistrovství bylo zahájeno drezurními zkouškami, následoval adrenalinový sobotní maraton, soutěže uzavíral nedělní parkur spřežení. Titul mistra České republiky v královské disciplíně čtyřspřeží vybojoval domácí reprezentant Jiří Nesvačil jun. s náskokem 17,07 bodů před stříbrným Jaroslavem Juráněm.

Nejobsazenější kategorii dvojspřeží ovládl Josef Drábek, který předvedl nejlepší jízdu mezi kužely i maraton. Velmi těsný rozdíl na prvních příčkách byl mezi jednospřežími. O 0,72 bodu zvítězil Daniel Bejr nad zprvu vedoucí MVDr. Markétou Sedlinskou. V kategorii dvojspřeží pony obsadil první příčku Erik Zuvač, který získal náskok před druhou Mgr. Monikou Pospíšilovou při vozatajském maratonu.

Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek závěrem dodává: “Těší nás, že se Mistrovství České republiky v soutěžích spřežení vydařilo i v této nelehké době. Naší radost ještě umocnilo vítězství reprezentanta národního hřebčína Jiřího Nesvačila jun.”