Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádal sedmnáctý ročník Rudolfova poháru

26. duben 2022, 07:03

Kladruby nad Labem - Čtvrtý dubnový týden od 21. do 24. dubna 2022 patřily Kladruby nad Labem mezinárodním závodům spřežení Rudolfův pohár. Téměř sedmdesát účastníků ze sedmi zemí světa absolvovalo ve čtyřech dnech drezuru, maraton a překážkovou jízdu spřežení. V královské disciplíně čtyřspřeží vybojoval zlatou příčku reprezentant národního hřebčína Jiří Nesvačil jun. se starokladrubskými koňmi.

Jezdci z České republiky, Německa, Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska a Itálie soutěžili v kategoriích dvojspřeží pony 3*, jednospřeží 3*, dvojspřeží 2*, dvojspřeží 3* a čtyřspřeží 3*. První příčka z nejobsazenější kategorie jednospřeží patří polské reprezentantce Weronice Kwiatek. V dvojspřeží pony si nejlépe vedl Aleš Fiala. Dvouhvězdičkovou soutěž dvojspřeží ovládl Jiří Nesvačil jun., který se starokladrubskými bělouši vyhrál všechny tři disciplíny – drezuru, maraton i překážkovou jízdu spřežení. Výborné výsledky měl v kategorii dvojspřeží tři hvězdy německý jezdec Sandro Koalick, který se dvěma dvojspřežími holandských teplokrevníků obsadil první příčky napříč všemi disciplínami. Memoriál Ing. Jiřího Davida vyhrál se čtyřspřežím starokladrubských koní domácí Jiří Nesvačil jun., který předvedl nejlepší drezuru a maraton, v překážkové jízdě mezi kužely zaujal druhou pozici.

„Máme dvojnásobnou radost. Po tříleté pauze jsme mohli opět uspořádat Rudolfův pohár. Těší nás také skvělé výkony starokladrubských koní pod vedením Jiřího Nesvačila jun.,“ řekl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek.

Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Zdeněk Nekula a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Další velkou akcí národního hřebčína je Den starokladrubského koně, který se v Kladrubech nad Labem koná v sobotu 28. května 2022.