Starokladrubští koně z Národního hřebčína získali bronz na mistrovství Evropy!

10. září 2021, 07:45

Budapešť (Maďarsko) - Čtyřicet tři nejlepších jezdců čtyřspřeží z Evropy se sjelo ve dnech 30. srpna až 5. září 2021 do Budapešti porovnat své síly na evropském šampionátu. Českou republiku a Národní hřebčín Kladruby nad Labem reprezentoval se starokladrubskými bělouši Jiří Nesvačil junior, který zajel třetí nejlepší překážkovou jízdu a v celkovém výsledku se umístil na výborném třináctém místě.

Kladrubské čtyřspřeží ve složení Generalissimus Ruana III, Favory Risa XXI-53, Rudolfo Ecrasita II-34, Generalissimus Roncha VI a Generalissimus Represa XXXIV-21 vedené Jiřím Nesvačilem jun. absolvovalo ve čtvrtek 2. září drezurní zkoušku a s výsledkem 59,77 trestných bodů se umístilo na devatenáctém místě. V sobotním maratonu bylo deváté a v průběžném pořadí šampionátu se posunulo z devatenácté na šestnáctou příčku. Bezchybná překážková jízda s malou penalizací za překročení časového limitu vynesla Jiřímu Nesvačilovi jun. skvělé třetí místo v této dílčí disciplíně. V závěrečném hodnocení obsadil třináctou příčku. Mistrem Evropy ve čtyřspřeží 2021 se stal Nizozemec Bram Chardon.

Do Maďarska vyrazilo kompletní české družstvo, jehož členy byli vedle Jiřího Nesvačila jun. jeho otec Jiří Nesvačil, který obsadil v celkovém hodnocení třicáté druhé místo, a bratr Radek Nesvačil, který skončil na třicátém prvním místě. Český tým se v soutěži družstev umístil na šestém místě z devíti národů.