Vojtěch Pavlas postoupil do celostátního kola dějepisné soutěže

15. duben 2016, 08:12

Žleby - Základní škola a Mateřská škola Žleby patří mezi školy, které každý rok organizují školní kolo Dějepisné olympiády. Tematické zaměření letos zní „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou“.

Okresního kola, které se konalo 19. ledna 2016 v Čáslavi v DDM, se zúčastnili tři naši žáci. Umístění nás velmi potěšilo vzhledem k tomu, že jsme malá škola. Na 7. - 8. místě se umístil Adam Vondra (8. ročník), na 2. místě Karolína Kunášková (9. ročník) a na 1. místě Vojtěch Pavlas (9. ročník).

Žáci na 1. a 2. místě postoupili do krajského kola, které se konalo 21. 3. 2016 v Kladně. Oba se poctivě připravovali a my jsme netrpělivě čekali na výsledky. Vojtěch Pavlas se totiž v loňském roce dostal do kola celostátního, kde se velmi dobře umístil. A výsledek? I letos byl úspěšný: skončil na 3. místě a postupuje opět do celostátního kola. Nyní ho čeká vypracování písemné práce na téma:  „Po stopách Lucemburků v mém kraji“ a důkladná příprava. Všichni mu držíme palce.

PaedDr. Dagmar Hozová,
učitelka dějepisu

Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Vojtěch Pavlas postoupil do celostátního kola dějepisné soutěže

Vojtěch Pavlas postoupil do celostátního kola dějepisné soutěže

15. duben 2016

Žleby - Základní škola a Mateřská škola Žleby patří mezi školy, které každý rok organizují školní kolo Dějepisné olympiády. Tematické zaměření letos zní „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou“.

Okresního kola, které se konalo 19. ledna 2016 v Čáslavi v DDM, se zúčastnili tři naši žáci. Umístění nás velmi potěšilo vzhledem k tomu, že jsme malá škola. Na 7. - 8. místě se umístil Adam Vondra (8. ročník), na 2. místě Karolína Kunášková (9. ročník) a na 1. místě Vojtěch Pavlas (9. ročník).

Žáci na 1. a 2. místě postoupili do krajského kola, které se konalo 21. 3. 2016 v Kladně. Oba se poctivě připravovali a my jsme netrpělivě čekali na výsledky. Vojtěch Pavlas se totiž v loňském roce dostal do kola celostátního, kde se velmi dobře umístil. A výsledek? I letos byl úspěšný: skončil na 3. místě a postupuje opět do celostátního kola. Nyní ho čeká vypracování písemné práce na téma:  „Po stopách Lucemburků v mém kraji“ a důkladná příprava. Všichni mu držíme palce.

PaedDr. Dagmar Hozová,
učitelka dějepisu

Prohlédnout galerii