17. říjen 2015, 08:35

Kutná Hora - Městský závod smíšených dvojic v orientačním běhu nebo chůzi "Poznej noční Hory Kutny", který je zařazen do doprovodného programu oslav dvaceti let od zápisu památek města Kutná Hora do seznamu celosvětového kulturního dědictví UNESCO, odstartoval  v pátek v 19 hodin od penzionu U Babky bylinkářky.

Závod byl vypsán ve dvou kategoriích:
KH: Závod smíšených dvojic, z nichž alespoň jeden z závodníků byl Kutnohorák. Tato trať byla fyzicky stejně náročná jako trať pro kategorii NKH, pouze trochu více záludnější.
NKH: Závod smíšených dvojic, z nichž ani jeden závodník Kutnou Horu nezná. Pro obě kategorie platilo, že alespoň jeden z účastníků byl starší než 18 let. Organizátoři povolili start dvojic žena + muž, žena + dítě do 10 let, muž + dítě do 10 let.

Závodníci měli připravených 42 kontrol, různě bodově ohodnocených a vítězem se stala dvojice, které se podařilo maximálně za 90 minut nasbírat nejvíce bodů. Za každou započatou minutu po limitu 90 minut byl závodní dvojici odečten 1 bod.