Krajský titul v Čáslavi vybojovali hokejisté HC Rakovník!

24. březen 2024, 20:09

Čáslav – Ve finálové sérii krajské ligy došlo na pátý zápas: Po prohře čáslavských hokejistů na stadionu HC Rakovník se oba soupeři střetli o titul v neděli v Čáslavi:

Čáslav – Rakovník 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1)

Po opatrném začátku jako první zahrozili hosté: Domácím na útočné modré propadl puk a útok Havlůj + Ságner skončil na gólmanovi Zelenkovi. V 8. min. Navrátil podržel puk, objel rakovnickou bránu, ovšem víc než závar před gólmanem z nadějné akce nebyl. V 10. min. domácí využili svou první přesilovku zápasu, když se zpoza kruhu trefil Florian ranou zápěstím – 1:0. Ve 14. min. mohli Čáslavští svůj náskok pojistit, ovšem proti Turenovi se Zeleným se dobře roztáhl gólman Strejc.

Ve 30. min. Zelenka skvěle vychytal Kovaříka při útoku Rakovníka dva na jednoho. Čáslavští potom ve druhé třetině přežili horké chvilky při přesilovce soupeře. Hosté je zamkli v obranném pásmu, vysvobodil je až trest Kounovského za nesportovní chování!

Na začátku třetí třetiny si Zelenka skvěle povyjel proti Nekvindovi, přesto se hosté o chvíli později dočkali vyrovnání: Střelu Vlka od modré čáry Zelenka sice vyrazil, puk ale do odkryté sítě doklepl Kovařík - 1:1. Ve 46. min. jel na gólmana Krpata se Sladkým, ovšem potom pálil jen do brankáře Strejce. V 51. min. podnikl výpad do útočné třetiny Florian, Sladkému se odkryla brána, jenže puk z hole čáslavského útočníka skončila na klubku padajících rakovnických obránců. Rozhodnutí nepřinesly ani přesilovky v závěru utkání na obou stranách, a tak došlo na prodloužení.

V prodloužení sice domácí vyhráli úvodní buly, jenže o něj přišli a po 35 vteřinách Kovařík trefil krajský titul pro Rakovník!

Branky a asistence: 10. Florian (Sladký) – 44. Kovařík (Vlk), 61. Kovařík (Kos). Rozhodčí: Veselý, Veinfurter - Thuma, Maňák. Vyloučení: 3/6. Využití: 1/0. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Navrátil, Krpata, Sladký – P. Grauer, J. Grauer, Ježek, Křišťan, Kapec – Janata, Kundrát, Zelený, Turena. Trenér Pavel Rohlík. Rakovník: Strejc – Vlk, Vyskočil, Hegenbart, Kos, Bulva – Fiala, Hulcr, Ságner, Kovařík, Havlůj – Grill, Kounovský, Macháček, Šíma, Nekvinda – Najman, Lev, Benda, Karfus. Trenér Petr Tatíček.