KK Ilirija si veze z Kolína výhru

26. leden 2024, 07:33

Kolín - Basketbalisté BC Kolín na své palubovce vyzvali v Alpe Adria Cupu slovinský tým KK Ilirja:

Kolín - Ilirija 80:89

Medvědi si náladu nespravili. Slovinský klub byl v utkání 9. kola ALPE ADRIA CUPu nad jejich síly. Jen něco málo přes čtyři minuty, z celkové porce čtyřiceti, byli Medvědi ve vedení, jinak po většinu času koukali svému soupeři na záda. Jednou dokonce i ze sedmnáctibodové vzdálenosti. Přesto duel ještě zdramatizovali a diváci v GEOSAN aréně zadoufali, že by se Kolínu mohl povést stejný obrat, jaký již předvedl v Lublani. Jenže tentokrát na to byli hráči ze slovinského klubu připraveni a nepustili domácí borce blíž než na tři body. Medvědy zradila úspěšnost střelby z pole. Přestože vypálili o třináct ran víc než jejich protivníci, k výhře je to nedovedlo. Trochu zarážející je rozdíl v počtu faulů (25:15) a z toho vycházející počet trestných hodů (9:23). Pravda, hráči slovinského klubu se snažili hrát rychlý basket, ale že by ten rozdíl byl tak markantní? No nic, nášup čtyř zápasů v osmi dnech Medvědi nezvládli a připsali si čtyři porážky. Nezbývá jim, než se z toho oklepat a soustředit se na ligové boje ve skupině A1 Kooperativa NBL, která je teď čeká.

Medvědi do utkání vstoupili s chutí. Hosté se hned od rozskoku postavili do zóny, ale kolínští hráči si s tím zatím poradili. I když jejich střelecká úspěšnost již od počátku nebyla zrovna excelentní, uměli si míče doskočit a znovu atakovat koš hostí. Bohužel na druhé straně Slovinci pálili mnohem přesněji. Nejprve si pomohli trojkami a poté přidali i rychlý protiútok. Přesto se Medvědi drželi po celých deset minut v dohledu (19:20). Začátek druhé čtvrtiny byl z kolínské strany povedený. Medvědi ukázali, že i oni umí pálit za tři a ještě jednou se vrátili do vedení (30:28). Na to hosté reagovali změnou obrany a znovu zapojili velmi rychlý přechod do útoku. Získávali tím volné střelecké pozice a snadno bodovali (32:44). Ale Medvědi se nechtěli vzdát a z náskoku hostí do konce poločasu dva body ubrali (37:47).

Téměř celá třetí čtvrtina bylo jedno velké střelecké trápení Medvědů. Přestože v ní dali čtyřiadvacet bodů, mělo jich být mnohem více. Nepadalo to ani z pod koše, ani z dlouhé vzdálenosti. To hosté byli mnohem efektivnější a přesně v půlce si vypracovali nejvyšší náskok (45:62). Trenér Kolína zkusil při oddechovém čase něco změnit a zdařilo se mu to. Medvědi zatnuly zuby a pomalými kroky stahovali náskok Ilirije. Povedená akce v poslední vteřině dala naději (61:69). Tu Medvědi zvětšili hned v úvodu poslední části. Za minutu už byli na dostřel (66:69). Jenže v útočném snažení zapomínali na obranu a slovinští trojkoví střelci se vždy trefili v pravý čas. Ještě dvakrát Medvědi snížili na rozdíl jediné střely, ale pokaždé jim hosté dokázali okamžitě ve skóre utéct. Pro Medvědy to bylo psychicky těžké a závěr už odehráli v jakési křeči. Také sil jim ubývalo a pro Iliriji bylo snadné pohlídat si vítězství (80:89).

Body Kolína: Číž 19, Boškovič 19, Stegbauer 13 (6 doskoků), Halada 8, Novotný 6, Goga 5 (5 doskoků), Veljkovič 5 (8 doskoků), Novák 3, Štěpán 2.