Turnajové počínání mládeže FBC Kutná Hora

28. březen 2024, 05:53

Kutná Hora - V neděli se stržky vydaly k předposlednímu turnaji do Nehvizd. Věděly, že tento turnaj nebude snadný, protože je čekal třetí výkonnostní koš a velmi kvalitní soupeřky. Předposlední turnaj se uskutečnil i u dorostenců. V Lysé nad Labem zdobil bojovnost, která pramenila v boji o play off.

Starší žákyně v Nehvizdech

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Kutná Hora 6:1 (4:1 - 2:0)
Od začátku jsme do turnaje vstoupili se snahou hrát poctivě defenzivní hru a vytvořit si dobré útočné šance. Tento plán se podařilo naplnit jen v prvním zápase s Vinohrady. Ačkoliv výsledek zápasu neodpovídá jeho průběhu, pak hra kutnohorských děvčat byla aktivní s mnoha blokovanými střelami soupeřek. Golově se prosadila Ela Dupalová po nahrávce Sadílkové.

Fbš Bohemians Bílé – FBC Kutná Hora 14:2 (5:1 - 9:1)
V zápase s Bohemians nám došly síly. Soupeřky byly ve všem lepší a florbalově velmi vyzrálejší. Nedokázali jsme čelit jejich technické hře na florbalce. Chyběl nám pohyb i rychlost. Děvčata jen korigovala výsledek dvěma brankami od Sadílkové s asistencí Ely Dupalové.

FBC Kutná Hora – Prague Tigers Nehvizdy 0:6 (0:4 - 0:2)
Závěrečný zápas s domácími Tigers nebyl o nic snazší než předchozí dva. Díky našemu neaktivnímu pohybu a chybějícímu důrazu jsme soupeřky nechali hrát prakticky jen na naší polovině hřiště. Výsledek zápasu je za daných okolností pro kutnohorský tým příznivý, a to i díky naší gólmance Karolíně Barták která znovu převedla pár neskutečných zákroků a pomohla tak udržet jednociferný výsledek.

Ačkoliv se tento turnaj nepovedl, věřím, že si holky odnesou zkušenosti, které jim pomohou v dalším rozvoji. Poslední turnaj odehrají holky na domácí palubovce v hale Klimeška v sobotu 13.4.

Sestava: Karolína Barták – Kateřina Sadílková (C), Dupalová Ela, Dupalová Vikrotie, Jolana Křikavová, Vanesa Šlejmarová, Natálie Lokajová, Natálie Kantorová, Kristýna Melvaldová, Nikola Lencová, Michaela Nadějová

autor: Lucie Petráková

Bojovný turnaj dorostenců

První zápas byl s Bohemians B, který byl již od začátku bojovný a rozhodoval každý kousek hřiště a každý souboj. Tahali jsme se o výsledek, nakonec se projevila naše početní převaha a soupeře jsme utahali a přestříleli. Z tohoto zápasu bereme zaslouženě 3 body.

Druhý zápas nás čekal stejně těžký zápas, konkrétně Mladá Boleslav B. Vstup do zápasu jsme měli téměř snový, kdy jsme soupeře přehráli 4:0. Do konce třetiny ale soupeř stáhl náš náskok a my začali od znova. Do konce třetí třetiny to bylo 5:5, ale soupeř pár minut před koncem zvýšil na 6:5. Bohužel ani naše hra bez brankáře tomu nepomohla a ze zápasu si odnášíme hodně zkušeností, ale bohužel prohru.

Celkově turnaj hodnotím pozitivně. Odehráli jsme kvalitní utkání a dokázali využít vše, co máme natrénováno. V zápasech jsme si také natrénovali několikrát oslabení ve 3, zkusili jsme si hru v 6, měli jsme šanci proměnit nájezd nebo přesilové hry – zkrátka to mělo vše, co florbal nabízí. Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům, kteří nám celou dobu fandili. Za 2 týdny v Kralupech rozhodneme!

Sestava: Hrubý, Řípa – Lokaj, Votava, Benoni, Dobeš, Chudomel – Dušek A., Švejnoha, Kůrka, Paďouk, Blahník, Šimonek, Přibyl, Charvát, Vlach

autor: Michaela Špulková