Bohemia Poděbrady byla nad síly starších dorostenců Sparty Kutná Hora

16. říjen 2021, 13:31

Kutná Hora – Starší dorostenci Sparty Kutná Hora přivítali v sobotu dopoledne ve 20. kole krajského přeboru, skupina B FK Bohemia Poděbrady.

Kutná Hora – Boh. Poděbrady 1:2 (1:1)

Domácí začali územní převahou, ovšem brankáře Fišku vůbec neohrozili. To hosté byli nebezpečnější: V 8. min. Svobodovu ránu zpoza vápna trenér Vágner vytáhl na roh. Ve 13. min. se Poděbradští už dočkali – Křivský se dostal až do pokutového území Sparty a zakončil přesně – 0:1. Za pět minut ale bylo srovnáno: Za obranou hostů se ocitl Vavřík a svůj únik zakončil nekompromisně – 1:1.

Po změně stran už byla převaha hostů citelnější. Obrana Sparty nechala Kratochvíla uvnitř vápna zakončit, ten však ještě mířil vedle brány. Nepřesně zpoza vápna pálil i na druhé straně Mommers, i když se po jeho střele gólman Fiška jen ohlédl. Z následujícího útoku Bohemie se Křivský opět dostal do pokutového území Kutné Hory a připsal si svou druhou branku – 1:2. Hosté kontrolovali hru, dobré příležitosti měli Svoboda i znovu Křivský, ale na stavu se už nic nezměnilo. A to ani po trestných kopech Sparty z nadějných pozic.

„Poděbrady vyhrály zaslouženě. Byly fotbalovějším týmem s kvalitou zejména ve středu hřiště, kde nás přehrávaly. My jsme jen bojovali a nakopávali míče,“ shrnul zápas trenér Kutné Hory Jakub Stach. Kutnohorským se podařilo vyrovnat na 1:1 a po přestávce měli dobrou příležitost. „Říkali jsme, že rozhodne ve druhém poločase jeden gól, moc šancí jsme už neměli,“ dodal trenér Kutné Hory.

Branky: 19. Vavřík – 13., 50. Křivský. Rozhodčí: Stránský – Čechmánek, Hanák. ŽK: Barenčík, Dostál, Křivský. Diváků: 50. Kutná Hora: Vágner – Zeman, Dostál, Barenčík, Vokoun – Havránek (72. Beran), Zadražil (56. Nytra), Hlavinka, Mommers – Vavřík (82. Schovanec), Bohatý. Trenér Jakub Stach. Bohemia Poděbrady: Fiška – Macál, Kupec, Kubánek, Lochman – Vokatý, Svoboda, Severa (72. Čermák), Šamša (77. Cepek) – Kratochvíl (66. Kvapil), Křivský. Trenér Jan Hovorka.