Brankářka Jana Plačková přiváděla kutnohorské fotbalistky doslova k šílenství

23. červenec 2010, 21:48
(aktualizováno: 23. červenec 2010, 21:48)

Kutná Hora - Fotbalistky Sparty Kutná Hora sehrály v rámci přípravy na další ročník III. ligy druhé přátelské utkání s nováčkem soutěže Jestřábí Lhotou. V prvním měření sil Kutnohoračky vyhrály 3:2 (3:0), tentokrát musely otáčet vedení hostů. Asistent trenéra Alexander Nagy testoval i čtyři nové hráčky: Anetu Prochalovou, Terezu Prchalovou a Moniku Dibelkovou z Habrů, které v minulosti oblékaly dres Jihlavy. Na zkoušku přišla i Eliška Michálková z Poděbrad.

Kutná Hora - Jestřábí Lhota 2:1 (0:0)

Nové hráčky v domácích barvách se představily v dobrém světle a ukázaly, že by pro Kutnou Horu mohly být posilami. Do hry Sparty přišlo více kombinace a tvrdá střela v podání Moniky Dibelkové. Už po pár minutách postupovala na hostující bránu A. Prchalová, ale svůj brejk po rohu soupeřek zakončila vedle. "Holky, hrajeme výborně, ještě jsem si nesáhla na míč," mnula si rukavice brankářka Kutné Hory Bára Janálová při první přestávce na pití. Ve 20. min. se v obrovské šanci zjevila T. Prchalová po rohu Viktorové, ale brankářka Plačková ji skvěle zmenšila střelecký úhel. Ještě před přestávkou propadl míč Dibelkové za obranu Jestřábí Lhoty, jenže Buřvalové radost překazila opět brankářka hostů, která si v samotném závěru první půle poradila i s dalekonosnou střelou Dibelkové.

Také ve druhé půli tempo hry diktovaly domácí fotbalistky, ovšem jako první skórovaly soupeřky: V 61. min. utekla obraně Hankové a míč uklidila k tyči - 0:1. Famózní zákroky si brankářka Jestřábí Lhoty Plačková schovala na 75. minutu: Nejprve výtečně vychytala Michálkovou, vzápětí zneškodnila dorážku Michálkové a po následném rohu kryla i další čistou příležitost Michálkové! Kutnohoračky se přece jen dočkaly. V samotném závěru se v šestnáctce hostů prosadila Michálková a pálila k tyči a těsně před koncem střelu Bartoňkové nešťastně tečovala za záda bezmocné Plačkové Hlaváčková - 2:1.

"Dnešní zápas byl kvalitnější než některá mistrovská utkání," upozornil asistent domácího trenéra Alexander Nagy a pokračoval: "Zkoušely jsme nové hráčky, které by chtěly do Kutné Hory přijít. Podaly kvalitní výkon, pokud do Lorce přijdou, určitě budou posilami." Podle asistenta měly domácí fotbalistky vyhrát vyšším rozdílem. "Měli jsme tam čtyři, pět gólovek," podotkl a dodal: "Soupeřky podržela brankářka Plačková svým nadstantardním výkonem." V sestavě chyběla Katka Šourková. "V prvním utkání s Jestřábí Lhotou si natáhla sval a stále zůstává na marodce," vysvětlil Alexander Nagy.

Nejvýranější postavou zápasu byla brankářka Jestřábí Lhoty Jana Plačková. "Posledně chyběla, protože byla v práci. Smůlou je, že pracuje na směny," lituje trenér Jestřábí Lhoty Jaroslav Cepek a zhodnotil zápas: "Dnes bylo nejhorší, že jsme měli jen jedenáct hráček. Domácí tým prostřídal a rozdíl ve fyizckých silách se na hřišti projevil. Naše holky nemají naběháno, ale je to dobré. Měly snahu, dokud měly síly, bojovaly. Pak jim došel kyslík, ale bylo to dobré."

Branky: 82. Michálková, 89. Bartoňková - 61. Hanková. Rozhodčí: Fidra, bez karet. Kutná Hora: Janálová - Podhorová, Olivová, Viktorová, Vašková - T. Prchalová, Bartoňková, Vavřičková, Dibelková - A. Prchalová, Hačková. Průběžně střídaly Danešová, Vaníčková, Buřvalová, Havlíčková, Michálková. Tým vedl Alexander Nagy. Jestřábí Lhota: Plačková - Kvasničková, Kurešová, Pokorná, D. Pelikánová - Bělinová, Hanková, Krajíčková - Tvrdíková, Špinková, Hlaváčková. Trenér Jaroslav Cepek.