Brůža potopil Sázavu 10 zásahy, ale Sparta poprvé inkasovala

1. říjen 2009, 14:43

Kutná Hora - V dalším mistrovském zápase okresního přeboru starších přípravek přivítala domácí Sparta na svém hřišti celek Sázavy. Mokrý trávník zrychloval fotbal a přinesl spoustu nepřesností.

K. Hora - Sázava 15:2 (7:1)

Zkraje utkání domácí vybojovali míč, ten se dostal k Němcovi a záložník domácích předvedl dravý průnik po levém křídle zakončený prudkým centrem do pokutového území na který nejlépe zareagoval Čuchal a dorážkou překonal brankáře hostů 1:0. Hra se posléze přelévala ve středu hřiště. Z poklidu gólmana hostů vyrušil až Brůža povedenou prudkou střelou z dálky na kterou brankář nedokázal zareagovat 2:0.

Poté se stalo to, co se stát muselo. Přišla očekávaná chvíle prvního obdrženého gólu v této sezóně. Suchomel špatně zpracoval výkop hostí, následně se nedomluvil s Berkou a jejich zaváhání hosté využili na snížení stavu na 2:1.

Stav se poté měnil po přihrávce Kurky a zakončení Brůžy na 3:1. Po závaru před brankářem hostů a střelách Čuchala a Brůžy upravil Němec dorážkou na 4:1. Při další akci vysunul Masopust kolmicí za obranu Brůžu , který placírkou k tyči zvýšil na 5:1. Další gól přineslo vysunutí stopera Vaňka a jeho přihrávka do gólové šance Suchomelovi, který se nemýlil 6:1. Na konečných poločasových 7:1 upravil nejhezčí akcí prvního poločasu Bruža, který v maximální rychlosti přešel přes čtyři hostující hráče a poté oklamal i gólmana.

V druhém poločase byl obraz hry totožný. Domácí měli výraznou, místy až drtivou převahu, kterou však kazilo mnoho nepřesností a nedisciplinovanost.

Střelecky držel prapor Sparty Pavel Brůža. První povedenou akcí byla střela Čuchala ze střední vzdálenosti a Brůžova dorážka 8:1. Další trefu si připsal Bruža po individuální akci 9:1 .Hosté mírně vyrovnali aktivitu ve středu hřiště a korigovali na 9:2. Po průniku Němce prostřelil brankáře Brůža 10:2. Poté se po faulu na tohoto sparťanského ostrostřelce se kopala i penalta, kterou proměnil domácí brankář Foršt 11:2. Další pěknou akci zakončoval opět Brůža po zatažení a centru Suchomela 12:2. Následovala opět individuální akce Brůžy 13:2. Zmar hostí dovršil polovlastní gól na 14:2 a pohotová dorážka Brůžy na konečných 15:2.

Tento zápas přinesl výborný individuální výkon Pavla Brůžy, ale zároveň poprvé ukázal okénka ve sparťanské obraně a ne úplně přesvědčivý výkon domácích.

Branky K. Hory: Brůža 10, Čuchal, Suchomel, Němec, Foršt, vlastní. K. Hora: Foršt - Masopust, Suchomel, Berka - Němec, Čuchal, Kurka - Brůža (střídali Vojtíšek, Vaněk, Gygal).