Bude remíza s Mostem stačit?

2. květen 2010, 17:59

Čáslav - V cestě za záchranou ve II. lize fotbalisté FC Zenit Čáslav přivítali v neděli Most. Výsledky jejich soupeřů jim nabídly možnost znovu se odpoutat z předposlední příčky, ovšem Mostečtí chtěli napravit poslední domácí selhání s Opavou.

Čáslav - Most 1:1 (0:1)

Hosté od první minuty rozhodně dokázali, že na stadion Pod Hrádek rozhodně nepřijeli jen bránit a že se svou pověstí nejhoršího jarního útoku druhé ligy chtějí něco udělat. V prvních patnácti minutách zahrávali několik rohových kopů, se kterými si domácí zatím poradili. Na hrotu Zenitu se statečně bil Fikejz, ovšem ke gólamovi Palečkovi ho soupeř příliš nepustil. Po dvaceti minutách se zdálo, že by se domácí rádi chopili dirigentské taktovky. Dobal kolmicí vysunul Hlavu, jenže k míči měl blíže brankář Paleček. ve 29. min. Kunášek vyhrál vzdušný souboj, za obranu hostů poslal Hlavu, který míč vrátil a Šislerovu jedovatou ránu vytáhl Paleček na roh. Ve 34. min. po Fikejzově úniku vznikl před mosteckou bránou závar, který ukončil Dobal ranou vedle. Vzápětí udeřilo na druhé straně: Precizní trestný kop v malém vápně lehce tečoval Nesvadba a Fryšták byl bez šance - 0:1.

Druhou půli začali Čáslavští náporem. Už po pár vteřinách se po Šislerově vzdušném souboji tlačil do koncovky Fikejz, ale míč měl na dlouhou nohu. Tlak Zenitu ale neustal a v 54. min. domácím přinesl ovoce: Haniak naservíroval míč z pravé strany na hlavu Hlavy - 1:1. Za chvíli to zkoušel Kunášek, jenže z těžkého úhlu míč mezi tři mostecké tyče nevměstnal. Hosté ve druhém poločase poprvé vystrčili růžky v 59. min.: Hofmann vysunul Sigmunda, který přihrávkou pod sebe připravil palebnou pozici pro Rusetského, který mířil naštěstí pro domácí jen do náruče gólmana. Po faulu na Haniaka na hranici šestnáctky Fikejzův trestný kop gólman vyškrábl na roh. V 84. min. se musel natáhnout i na druhé straně Fryšták, když vytáhl Hofmannovu ránu na roh, na remíze to však nic nezměnilo.

Branky: 54. Hlava - 35. Nesvadba. Rozhodčí: R. Hrubeš - Čecháček, Hojsík. ŽK: Haniak - Fleišman, Sigmund. Diváků: 448. Čáslav: Fryšták - Kotrba, Ptáček, Ricka, Růžička - Kunášek (73. Hašek), Šisler, Hlava, Haniak, Dobal (62. Džafič) - Fikejz. Trenér Martin Hřídel. Most: Paleček - Knakal, Běloušek, Nesvadba, Fleišman - Andrei (60. Jendruščák), Hofmann, Štumpf, Sigmund (87. Rosendo) - Rusetskiy, Hora (90. Bodeček). Trenér Martin Pulpit.