Čáslav zvítězila v Kutné Hoře především díky výkonu z prvního poločasu

1. únor 2014, 14:18
(aktualizováno: 1. únor 2014, 16:41)

Kutná Hora - Na umělé trávě v Kutné Hoře se v sobotu před obědem střetli fotbalisté domácí Sparty se sousedním FK Čáslav. V utkání zvítězili zkušenější hosté, kteří přezimují na prvním místě ČFL. Kutnohorským v přípraném utkání na jarní část divize chyběl trenér Radim Truksa.

Kutná Hora - Čáslav 0:4 (0:3)

V prvním poločase hosté postupně získávali půdu pod nohama a dokázali třikrát skórovat. A ve všech třech případech z pravé strany: Nejprve Habbarův centr prošel až k volnému Mandulovi, který trefil prostor mezi nohama gólmana Šimona - 0:1. Ve 36. min. Habbar výborně vysunul do pravé strany Mlynku, který postupoval k šestnáctce a parádní ranou na vzdálenější tyč upravil na 0:2. Skóre prvního poločasu uzavřel ve 43. min. Hoffmann, když po Šanderově přihrávce uklidil míč po zemi k tyči - 0:3.

Po změně stran se hra více vyrovnala, své příležitosti měla i Kutná Hora. Jenže Wolf ani Antoš nedokázali zužitkovat centry Váchy. Brejk Mlynky v 61. min. sice skončil v síti, ale gól Ojiniho rozhodčí pro ofsajd neuznali. V 68. min. se k parádnímu průniku nadechl D. Fikejz, obešel vše, co mu stálo v cestě a v závěru své akce přehodil gólmana Šimona - 0:4. Více práce měl i Antošík, který například vyškrábl Schwarzovu ránu na roh, Šimon na druhé straně zlikvidoval šance Ojiniho a poradil si i se střelou Hoffmanna.

"První půle byla z naší strany špatná," přiznal asistent Stanislav Mach, který zastoupil kutnohorského trenéra Radima Truksu. Ten týmu chyběl z rodinných důvodů. "Zaostávali jsme ve všech herních činnostech - málo důrazu, špatné nahrávky," naznačil a pokračoval: "Druhá půle se mi líbila více, řekl bych, že byla vyrovnaná. Měli jsme tam pět, šest gólových šancí, škoda, že tam nějaká branka nespadla. Z tohoto zápasu můžu pochválit jen Tondu Schwarze." Zraněný Tomáš Skokan by se do přípravy měl opět zapojit v pondělí. "Milan Černohlávek byl v pátek na spiningu, čeká ho ještě kontrola u lékaře," uzavřel Stanislav Mach.

"První poločas se mi líbil více, ten druhý už byl rozházený a Kutná Hora se zlepšila," shrnul zápas čáslavský kouč Jan Kmoch. "Hráči jsou v zátěži, druhé poločasy bývají po prostřídání horší, kvalita spadne," řekl. Mezi marody se v týdnu zařadil i Praise, který si podtvrtl kotník. "U Melechovského to vypadá na operaci, jarní sezona je pro něj ohrožená," nepotěšil fanoušky a dodal: "Pokorný by se měl zapojit v týdnu a Petr Kunášek dostal volno na školení a pro rodičovské povinnosti."

Branky: 20. Mandula, 36. Mlynka, 43. Hoffmann, 68. D. Fikejz. Rozhodčí: Pudil - Herda, Pospíšil. Kutná Hora: Šimon - B. Pospíšil (61. Filipec), M. Tomíšek, Franc, Dudla - Vácha, R. Vocel (68. Hačka), J. Vančura, Hačka (46. Wolf) - A. Schwarz, Vodička (46. Antoš). Mužstvo vedl Stanislav Mach. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal, Rendla (46. Petr Váňa), D. Fikejz - Mlynka, Habbar, Abena, Hodas (46. Dolejš) - Hoffmann - Mandula (46. Ojini). Trenér Jan Kmoch.