Čáslavské fotbalistky budou v závěrečném kole nadstavby bojovat o postup!

19. květen 2016, 15:12

Čáslav - Čáslavské fotbalistky si víkendovým vítězstvím definitivně zajistily celkové druhé místo ve druhé lize a závěrečné kolo nadstavbové části rozhodne o postupujícím do nejvyšší soutěže:

Čáslav - 1. FC Olomouc 5:0 (3:0)

Předposlední kolo nadstavbové části 2. ligy žen rozhodlo o tom, že celkový vítěz 2. ligy a zároveň postupujícím do nejvyšší soutěže bude znám až po posledním utkání a rozhodne se mezi domácím exligovým celkem Hradce Králové, který hostí fotbalistky Čáslavi.

V předposledním kole hostily Čáslavandy celek Olomouce a utkání mělo od začátku jasného favorita. Domácí tým své soupeřky přehrál po všech stránkách a v 15. minutě mohl vézt už rozdílem šesti branek.

„S Olomoucí jsme do tohoto zápasu měli nepříznivou bilanci, ačkoli jsme věděli, že fotbalově na ně máme, ale nikdy jsme to výsledkově nepotvrdili a to platí i o posledním vzájemném utkání v Olomouci, kde jsme jen remizovali. V kabině jsme moc mluvit nemuseli, na holkách bylo vidět, že chtějí a že se na utkání doslova těší a my jsme jim věřili, že dnes soupeřky z Hané ´spláchnou´," řekl jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

Už od prvních minut domácí jasně dominovali a hned v úvodu měli několik tutovek, kdy jak Burešová, tak Buchtová byly samy před gólmankou Pospíšilovou, ale trefily vždy její náruč. V 10 minutě se na pravé straně ukázkově uvolnila Medunová, všimla si, že je Pospíšilová hodně u přední tyče, zkusila ji takřka z 30m přelobovat, ale břevno olomoucké branky bylo proti. Soupeřky se dostávaly pouze k velkému vápnu a tam jejich akce končily, pouze ojediněle zahrozily po zahrávaném rohu, který ale bezpečně domácí odvrátily. Do další šance se dostala Burešová ideální přihrávkou od Karafiátové přes obranu soupeřek, opět šla sama na branku, ale jako přes kopírák, opět trefila pouze Pospíšilovou.

Běžela 27. minuta a domácí hráčky se konečně trefily do černého Buchtovou 1:0. Branka domácí uklidnila a ihned se hnaly do útoku, kde předvedly řadu pěkných fotbalových akcí. Soupeřky z Hané nehrály špatně, dovedly míč udržet a kombinovat, ale na nasazení čáslavských fotbalistek tentokráte nestačily.

Ve 35. minutě dostala ideální přihrávku od Medunové Burešová a tentokrát se nemýlila 2:0. Do kabiny ve 42. minutě zvýšila ještě Buchtová 3:0.

„V kabině jsme si o přestávce řekli, že nechceme soupeře podcenit, naopak využít dobře rozehraný zápas, zahrát si dobrý fotbal, dát si přihrávku do volného prostoru, roztahovat soupeřky do šířky, kde se nám daří do stran rozehrávky a „cpát“ do vápna a zakončovat," pokračoval Vaněček.

Druhý poločas byl již v režii domácího celku a jen špatnou koncovkou hráček Čáslavi skóre nenarůstalo, kdy jen Burešová šla sama dvakrát na olomouckou gólmanku a nedala a tak Buchtová, který byla při střelecké chuti, navýšila skóre ještě v 60 a 62 minutě dvěmi nádhernými brankami a tak korunovala skvělý výkon čáslavských fotbalistek.

Černou tečkou bylo zranění Culkové, která si natrhla sval a na dva měsíce si bude muset nuceně od fotbalu odpočinout.
„Je to škoda, že jsme neproměnili vše, ale důležité je, že to holky baví, že mají chuť hrát a hlavně se chtěly odpoutat od Brna a vytvořit si už nyní dostatečný náskok na udržení celkového 2.místa bez ohledu na poslední kolo v Hradci Králové…..a vzhledem k tomu, že právě Hradec v tomto kole ztratil body v Brně, dostali jsme se na dostřel lídra se ztrátou dvou bodů a možností se o celkové první místo ve II.lize „poprat“ již za 14.dnů v Hradci………co víc si přát!“ dodal Vaněček.

Branky: 27., 42., 60., 62. Buchtová, 35. Burešová. Rozhodčí: Hasíková - Uher, Babák. Čáslav: Jelínková - Culková (73. Grulichová), Karafiátová, Veselá, Bížová - An. Brotánková (56. Ad. Brotánková), Čápová, Medunová, Truhlářová (64. T. Prchalová) - Burešová (83. Vojáčková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.