Čáslavští mladíci podlehli rezervě Spartě až po velkém boji

17. září 2017, 13:02

Čáslav - V šestém kole České ligy dorostu přivítal tým U19 FK Čáslav Spartu Praha B. V utkání nakonec rozhodla jedna branka, kterou hosté vstřelili těsně před přestávkou:

Čáslav - Sparta Praha B 0:1 (0:1)

Čáslavský gólman Vyhnánek čelil v prvním poločase střele Petráka i hlavičce stejného hráče ve 26. min., v obou případech si ale skvěle poradil. Ve 43. min. Ambler mířil na vzdálenější tyč domácí brány, ovšem pálil těsně vedle. Gólu se hosté dočkali až těsně před přestávkou, kdy se po sérii přihrávek v pokutovém území míč odrazil k volnému Patrákovi - 0:1.

Čáslavští dřeli, neúnavně chodili do každého souboje, soupeře chvílemi se dostávali i na dostřel, ovšem gólové příležitosti si připravoval přece jen kvalitnější soupeř. Naděje domácích ale držel až do poslední minuty výtečný gólman Vyhnánek: V 55. min. vytlačil Volfovu ránu z úhlu nad břevno, v 69. min. kryl příležitost Amblera, v 71. min. zase úplně volný Patrák hlavičkoval vedle. Čáslavský brankář si v 77. min. poradil se střelou Kotoučka i dorážkou Kotka, v 90. min. vychytal vyloženou šanci Patráka. V 83. min. se naskytla příležitost i domácím, když se po chybné rozehře dostal k míči Richter, ovšem svůj čas k razantní koncovce prováhal.

"Sparta je silné mužstvo, které přijelo v poměrně kvalitním složení. My jsme odolávali bojovností a nasazením, fotbalová kvalita byla jednoznačně na straně Sparty," shrnul zápas trenér Čáslavi Aleš Majer. "Jsem rád, že jsme se do poslední chvíle nevzdali, i když vyrovnat pro nás bylo hodně složité," přiznal. Přesto zápas rozhodl smolný gól s poločasovým hvizdem rozhodčího. "Na druhou stranu tam Sparta měla čtyři, pět situaci, které naopak neproměnila. Podržel nás v brance David Vyhnánek, vítězství bylo pro Spartu jasně zasloužené," uzavřel.

Branka: 45. Patrák. Rozhodčí: Matoušek - Pudil, D. Zoufalý. Diváků: 68. Čáslav: Vyhnánek - Kurka (46. Masopust), Vágner, Uher, Jelínek - Havrda, Čuchal, Pytlík, Procházka (81. Plíhal) - Sladkovský, T. Kopp (63. Richter). Trenéři Aleš Majer, Roman Masopust. Sparta B: Adámek - Patrák, Štětina, Maksić (63. Kotek), Ambler - Volf, Sedláček (46. Boula), Majka (46. Kotouček), Palečko, Szewieczek - Baftijar. Trenéři Pavel Čunát, Erich Brabec.