Do okresního přeboru 2023-24 vstoupila nejlépe Kutná Hora B, Kaňku nadělila čtyři góly

27. srpen 2023, 16:49

Kutná Hora – První hrané kolo okresního přeboru 2023-24 uzavřel nedělní souboj v Lorci, kde domácí rezerva přivítala Kaňk. A po sobotních výsledcích bylo po závěrečném hvizdu rozhodčího jasné, že domácí se čtyřmi vstřelenými góly zahájili okresní přebor nejlépe ze všech týmů:

K. Hora B – Kaňk 4:0 (2:0)

Vzhledem k sestavě, do které domácí nasadili několik hráčů se starty v krajském přeboru, byla Sparta favoritem utkání. Výrazně ji ale pomohl gólman Staš, který ve 4. min. tak dlouho couval před míčem, až mu ho T. Petr vypíchl do brány – 1:0. Už v 10. min. měl vyrovnání na kopačce Veselý, který se dostal až před domácího gólmana, který ho však vychytal. Hned z protiútoku pílil sám na kaňkovskou bránu T. Petr, jenže trefil jen tyč a o chvíli později Šámalovi nedopřál radost gólman Staš. Další nadějnou akci na vyrovnání měl Kaňk ve 31. min.: Veselý vysunul Timka, který ale nevěděl, co s míčem, až ho vykryl brankář Kamenář. Domácí se druhé branky dočkali ještě před přestávkou, kdy se do šestnáctky prodral Cimr a upravil na 2:0.

Kutnohorská rezerva od začátku druhého poločasu kontrolovala hru, připravila si dostatek šancí, jenže teprve v 60. min. T. Petr zvýšil už na 3:0. Na domácí lavičce bylo ještě veseleji v 64. min.: To se parádně trefil ze střední vzdálenosti Churavý a hned si řekl o střídání – 4:0. V tento okamžik už nebylo pochyb o vítězi, Kutnohorští drželi míč a dovedli utkání bezpečně ke třem bodům.

Trenér domácí rezervy Zdeněk Hadrovský byl s výsledkem zápasu samozřejmě spokojený. „Vítězství se rodilo celkem těžko, myslel jsem, že to bude jednodušší,“ přiznal a dodal: „Nakonec se ukázalo, že mládí a rychlost našich hráčů je velkou devizou našeho týmu. Nakonec i zkušenost, protože řada hráčů dnešní sestavy má zkušenosti s fotbalem z krajského přeboru. Bylo to takové povinné vítězství a jsem za něj rád.“

Asistent kaňkovského trenéra Václav Pešek očekával těžkého soupeře. „Věděli jsme, že se domácí posílí i o některé hráče áčka,“ předeslal a navázal: „My jsme obměnili některé hráče a více méně máme nový tým, když ti starší skončili. I přesto, že jsme prohráli 4:0, bojovali kluci dobře.“ Ráz zápasu určila už čtvrtá minuta a chyba gólmana, po které šli domácí do vedení 1:0. „To byl nešťastný gól. Máme nového gólmana, jestli byl nervózní, nevím,“ řekl ke gólové situaci Václav Pešek a dodal: „Celkově kluci makali a věřím, že naše hra se v dalších zápasech zvedne.“

Branky: 4., 60. T. Petr, 40. Cimr, 64. Churavý. Rozhodčí: Ledvina – Procházka, R. Pařez. Bez karet. Diváků: 50. K. Hora B: Kamenář (84. Pospíšil) – Chylík, F. Čáp, Dostál, Vokoun – Mommers (75. Hlavatý), Churavý (64. Vavřík), Šámal (53. Chalupa), Krupička, T. Petr (70. Auer) – Cimr. Trenér Zdeněk Hadrovský. Kaňk: Staš – Růžička, Bláha, Jak. Výborý, Timko (46. M. Čížek) – Jeřábek (81. Dražan), J. Horký, D. Klatka (81. M. Klatka), Vamberský (57. Pešek) – Veselý, Hervert.