Domácí děvčata nabídla vítězství soupeřkám zbytečnými chybami

29. květen 2012, 11:03
(aktualizováno: 29. květen 2012, 11:03)

Čáslav - V posledním domácím utkání III. ligy této sezóny čáslavské fotbalistky hostily druhý celek soutěže a přestože se ním snažily hrát vyrovnanou partii, o ztrátě bodů si nakonec rozhodly prakticky samy.

Čáslav - Všestudy 0:2 (0:0)

První poločas přinesl větší fotbalovost na straně zkušenějších hráček Všestud, které měly častěji míč na svých kopačkách, ale k vážnějšímu ohrožení čáslavské se branky se však nedostaly a když už, tak vše spolehlivě řešily obě Katky Veselé nebo dobře postavené tyče. Domácí se před branku hostujících hráček dostávaly dosti komplikovaně a dvě střely za poločas do náruče brankářky Baudyšové je žalostně málo.

Druhý poločas sice branky přinesl, ale pouze do sítě domácích hráček. Nejprve v prvém případě  Horálková zasáhla míč tak nešťasně, že se odrazil přímo Prunerové na nohu. "Takovou finálku si hostující hráčky ani samy nevytvořily," poznamenal jeden z trenérů Ivo Ducheček. Prunerová v pozici proti brankářce nezaváhala - 0:1.

Druhý gól padl po rohovém kopu, kdy přetažený míč na zadní tyčku našel přesně adresáta, bohužel domácí Kolůvková jen sledovala jako divák, jak "její" Lochmanová stojí za ní a čeká na centr. "Co dodat, takhle se soupeř opravdu nebrání!" zlobil se kouč - 0:2.

Ani sílící tlak čáslavských fotbalistek v poslední čtvrthodince nepřinesl kýžené snížení a vrácení do "hry", ikdyž domácí hráčky sice zatlačily své soupeřky na jejich vlastní půli, ale do tzv. loženky se nedostaly a tak mohly jen litovat zbytečných svých chyb, kterými napomohly nijak zvlášť nebezpečnému soupeři.

"Soupeř byl sice kompaktnější, je zkušenější, ale my jsme jim k vítězství výrazně přispěli. Nebýt zbytečných dvou chyb, nerozhodný stav bychom udrželi! Na jaře se velice trápíme v koncovce, je to naše největší bolest," řekl jeden z trenérů domácích Jindřich Vaněček.

Branky: Prunerová, Lochmanová. Rozhodčí: Špičák. Diváků: 60. Čáslav: Veselá I. - Kořínková, Veselá II., Horálková, Havlíčková - Celková, Buřvalová, Truhlářová - Nezbedová (71. T. Jiroušková), Jelínková, B. Jiroušková. Trenéři Ducheček, Vaněček.