Fotbalisté Čáslavi prolomili prokletí venkovní zápasů a z Kosmonos přivezli tři body!

15. duben 2024, 09:06

Kosmonosy - Další nelichotivá série ukončena! Fotbalisté Čáslavi po domácím vítězství s Letohradem prolomili i nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů, kde sezónu a půl nevyhráli. To už je minulostí. Tři body totiž Čáslavi vystřelil v Kosmonosech ve druhém poločase parádní ranou z voleje Kučera!

Kosmonosy – Čáslav 1:2 (0:1)

Čáslav začala tradičně. Hned v úvodu zápasu šel sám na brankáře Chábera, bohužel znovu nedal! O pár minut později využil Turyna chybnou rozehrávku domácích, udělal kličku brankáři, který jej přitom poslal k zemi – penalta! Tu pak sám faulovaný s přehledem proměnil – 0:1. „S výsledkem jsme spokojeni, vítězství se ale nerodilo snadno,“ řekl trenér čáslavského mužstva Roman Kučera.

„V prvním poločase soupeř těžil z nakopávaných míčů, čímž nás zatlačil a my jsme se štěstím vše odvrátili,“ rekapituloval Kučera. Hned na začátku druhého poločasu si ale hosté nepohlídali standardní situaci a domácí srovnali: „Ve druhém poločase jsme chtěli náš herní projev zlepšit, hrát kombinačně, ale brzy jsme inkasovali vyrovnávací branku ze standardní situace. Potom to z nás spadlo, začali jsme hrát a měli jsme několik slibných příležitostí,“ uvedl.

Rozhodující okamžik zápasu přišel v 64. minutě. Obrana domácí odvrátila centr Chábery jen na velké vápno, kde míč padající ze vzduchu parádně trefil Kučera – 1:2. „Soupeře jsme už do ničeho nepustili a ukopali jsme to,“ konstatoval trenér čáslavského celku Roman Kučera.

Branky: 49. Prieložný – 8. Turyna pok. kop, 64. Kučera.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka (75. Kraj), Mráz, Vencl, Hanč – Nešpor – Chábera (90. Ronovský), Kučera, Záruba (53. Junek), Slavík – Turyna (75. Peterka). Trenér Roman Kučera.