Fotbalisté čáslavského Zenitu v duelu tabulkových sousedů neuspěli

23. duben 2011, 17:12
(aktualizováno: 23. duben 2011, 18:33)

Most – Fotbalisté Zenitu Čáslav zavítali v rámci 23. kola II. ligy na mostecký stadion Josefa Masopusta. V záchranářském duelu s domácím Baníkem hráči Zenitu dlouho drželi bezbrankový stav. Nakonec ale čisté konto neudrželi a z Mostu tak odjíždějí s prázdnou.

Most – Čáslav   1:0 (0:0)

Pod deseti minutách úvodního oťukávání nabral souboj tabulkových sousedů spád. Ke slovu se dostali nejprve domácí, když po Jedndruščákově centru Lafrance hlavou jen těšně minul pravou tyč čáslavské branky. Fotbalisté Zenitu přispěchali s odpovědí v 16. minutě, kdy po rychlém brejku vyprášil Pokornému rukavice pěknou střelou Fikejz.

O dvě minuty později se po obléhání hostující brány dostal míč na levé straně k mosteckému Frnochovi, jehož pumelice skončila na boční síti Bártovy branky.

Druhá půle začala obrovskou příležitostí domácího Baníku. Frnoch v rohu hřiště vybojoval zdánlivě ztracený míč, posunul na Jendruščáka, jenž na zadní tyči našel Rusetského, který zblízka v plném běhu nedokázal míč nasměrovat do branky. O chvíli později zahrozil na druhé straně Špidlen, jenž dvakrát nebezpečně natáhl ke střele! Nejprve jeho ránu vyrazil Pokorný, vzápětí pak střelu zblokoval obránce Běloušek.

V 62. min. zachránila Zenit od pohromy tyč. Domácí rozehráli nakrátko přímý kop z třiceti metrů a následná Knakalova dělovka naštěstí pro Čáslav skončila právě na brankové konstrukci vedle zkoprnělého Bárty.

Skóre zapasu otevřel v 73. min. po standardní situaci domácí Knakal. Ten si na zadní tyči počíhal na Jednruščákův centr a ve skluzu umístil balón do sítě – 1:0. O tři minuty později málem vedli domácí o dva góly. Od rohového praporku centroval Jendruščák a Badalyan na přední tyči hlavičkoval těsně nad břevno.

Zenit si sice v závěru zápasu vynutil díky častým mosteckým faulům a dlouhým nakopávaným míčům tlak. Vyrovnání se však svěřenci trenéra Abrháma nedočkali.

Zápas v Mostě čáslavský trenér Oldřich Abrhám označil za velmi nešťastné. "Nejenom že se nám sešly všechny problémy, které máme, ale už v průběhu utkání se nám zranili dva důležití hráči," konstatoval kouč.

Jeho tým v prvních minutách provázela obava. "Uvědomovali jsme si důležitost utkání," vysvětlil trenér a pokračoval: "V začátku jsme trochu zaspali. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme hru vyrovnali a první půle se dohrála bez jakéhokoliv náznaku šance na obou stranách."

Do druhého poločasu hosté přišli s tím, že by byli rádi aktivnější a sebevědomější. "Nebylo to z naší strany vůbec špatné, několik prvních minut druhého poločasu bylo z naší strany zajímavých," upozornil Oldřich Abrhám. "První šanci měli sice domácí, my zase hned poté. Myslím, že nám nebyla přiznána penalta, ale na nepřízeň rozhodčích jsme si zvykli," poznamenal.

Podle čáslavského trenéra bylo utkání v Mostě remízové. "Domácí skórovali z jedné standardky, my jsme své šance nevyužili a bohužel nám nezbývá, než domácím pogratulovat k vítězství," dodal kouč.

V Mostě se zranili Zdeněk Šturma a Jakub Špidlen. "U Šturmy si léčba vyžádá několik týdnů, nevěřím, že se během několika dní dá dohromady," uvedl Oldřich Abrhám a doplnil: "V průběhu zápasu měl drobné šrámy Špidlen, který v 82. minutě musel odstoupit úplně. U něj by to ale nemělo být nic vážnějšího."

Branky: 73. Knakal. Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Mencl. ŽK: Rusetski, JendruščákSedláček.

Most: Pokorný - Knakal, Lafrance, Běloušek (55. Bohata), Jendruščák – Rusetski (77. Hofmann), Schut, Christof, Frnoch (75. Franěk) - Bednář, Badalyan. Trenér Jorge Aňon.

Čáslav: Bárta - Haniak, Ptáček, Růžička, Kunášek – Mojdl, Špidlen (85. Hejný), Prášil, Sedláček - Fikejz (83. Hušťava), Šturma (54. Macek). Trenér Oldřich Abrhám.