Generálka Radka Tomana rozladila, Horní Bučice se představily v dobrém světle

20. březen 2011, 17:57
(aktualizováno: 20. březen 2011, 17:58)

Horní Bučice - Poslední přípravné utkání sehrály v neděli týmy FC Bílé Podolí a Dynama Horní Bučice. Zatímco domácí se připravují na jarní část ve III. třídě, hosté budou bojovat v I. B třídě. Rozdíl dvou tříd však na hřišti patrný nebyl.

H. Bučice - B. Podolí 3:3 (2:1)

Domácí začali odvážně a sebevědomě, ovšem nedotáhli několik závarů před brankářem Beranem. To hosté udeřili prakticky z prvního rychlejšího útoku: Ve 23. min. Jos. Fejfar z dobrého místa ještě přihrával, Chmelař se musel vracet od brankové čáry, ovšem přesto skóroval - 0:1. Jenže ze strany Bílého Podolí to bylo v prvním poločase vše: Ve 25. min. se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Paták a hlavou srovnal - 1:1. Čárného střelu Beran ve 32. min. vytáhl, ale ve 39. min. to bylo 2:1: Dlouhý výkop gólmana Klemana odkopávala obrana hostů směrem na vlastní bránu, Beran míč jen vyrazil, zmocnil se ho Vamberský a strhl vedení na stranu Dynama -2:1.

Podolský trenér Radek Toman ke svým hráčům o přestávce domlouval hodně důrazně a ti druhý poločas začali aktivněji. Jenže brankář Nesládek ustál několik nepřehledných situací a v 55. min. opět zahrozilo Dynamo: Štencl vysunul Čárného, který ale po uvolnění mířil vedle.  V 60. min. Podolští srovnali, když Jos. Fejfar vysunul Šáleného - 2:2. V 69. min. mohli hosté strhnout vedení na svou stranu, jenže Chmelař po samostatném úniku, do kterého ho poslal Jos. Fejfar, trefil jen nohy gólmana! To domácí byli hned z protiútoku úspěšnější, když se prosadil Čárný - 3:2. Chmelař si vše vynahradil v 74. min., kdy přetavil ve vyrovnávací branku dobrou přihrávku D. Mužátka - 3:3.

Za pracovně zaneprázdněného trenéra Miroslava Kaščáka vedl domácí tým Petr Mužátko. "Zápas to byl vcelku slušný, myslím, že i na pohled. Výsledek dobrý, kluci byli důrazní," upozornil a doplnil: "Příští týden pojedeme do Ratají a tam to bude těžké." Zimní příprava v Horních Bučicích byla kvalitní, trenér mohl střídat v generálce hned sedm hráčů. "V zimě jsme trénovali hlavně na "suchu", ven jsme hráče nedostali," usmíval se Petr Mužátko. "Dnes jsme zkoušeli i dorostence, chyběli nám dva hráči základní sestavy," uzavřel.

V generálce nebylo podolské mužstvo kompletní, chyběli například Jelínek, Jan Spáčil nebo Semínko. "Takový výkon - hlavně v prvním poločase - neomlouvá ale nic," zlobil se trenér Radek Toman. "Chtěl bych vyzdvihnout výkon domácích, byli důrazní a rychlí. Nevím, co mám k zápasu říct, rozdíl svou tříd na hřišti vidět nebyl," dodal.

Branky: 25. Paták, 39. Vamberský, 69. Čárný - 23., 74. Chmelař, 60. Šálený. H. Bučice: Kleman - Milink, Paták, Štencl, Petr Nerad - Pelikán, Herman, Čárný, Škaloud - J. Kebza, L. Vamberský. Střídali Nesládek, Martínek, Rad. Šrank, Malík, Folprecht, Rob. Šrank, Hořínek. Mužstvo vedl Petr Mužátko. B. Podolí: Beran - L. Toman, L. Štoček, D. Mužátko, Šilha - Jos. Fejfar, Šálený, Zelený, Vávra - Kupka, Chmelař. Střídali Červinka, Nečas. Trenér Radek Toman.