Gól do šatny zhatil naděje Čáslavi na bodový zisk s lídrem soutěže

25. březen 2024, 08:53

Čáslav - Parádní návštěva 590 diváků měla Čáslavi pomoci v boji o bodový zisk proti vedoucímu celku tabulky z Ústí nad Orlicí. V prvním poločase domácí podali srdnatý výkon. Ovšem v jeho závěru fauloval Peca na hranici pokutového území a nařízený trestný kop proměnil parádní ranou v rozhodující gól utkání hostující Bednář.

Čáslav – Ústí nad Orlicí 0:3 (0:1)

Čáslavští na soupeře vyrukovali v hlubším obranném bloku a vyráželi do rychlých brejků. Dvakrát si míč ve vápně zajímavě šteloval Turyna, ovšem pokaždé byl včas zablokován. Stejně tak i Chábera, který se prodral do vápna a servíroval míč před bránu, ovšem hostující bek jej ve skluzu uklidil do zámezí. Na druhé straně se několikrát blýskl Vyhnánek, který v poklidu pochytal šance hostí. Bohužel pro domácí v závěru poločasu nestačil na střelu Bednáře z hranice vápna – 0:1.

Branka do šatny s domácím celkem viditelně otřásla. I tak se ale Čáslav prodrala v padesáté minutě do své největší šance na skórování. Centr Schovance proletěl až k osamocenému Slavíkovi, který z hranice malého vápna trestuhodně přestřelil. Na druhé straně si efektivněji počínali hosté. Udeřili dvakrát během dvou minut a bylo hotovo. Zbylá půlhodina se prakticky již jen dohrávala. Čáslavští se na soupeřově polovině utápěli v chybách a jejich výkon ve druhém dějství nadprůměrnou diváckou návštěvu vůbec nepotěšil.

Trenér Čáslavi Roman Kučera byl po zápase opět zklamaný: „Bohužel se zápas zlomil ve 45. minutě, kdy jsme udělali zbytečný faul a hosté šli z trestného kopu do vedení. Poté už jsme se prostě nedokázali zvednout. Je potřeba říct, že co se týče samotné hry, tak jsme v prvním poločase hráli ze zabezpečené obrany a organizovaně. Nepodařilo se nám ale dostat pořádně do ofenzivní akce a dát branku,“ popisoval Kučera a navázal: „Ve druhém poločase za stavu nula jedna měl obrovskou šanci Slavík, ale nedal. Poté jsme dostali dva rychlé góly a bylo po zápase. Nepomohla nám ani střídání, bohužel,“ uzavřel.

Branky: 45. Bednář, 57. Špatenka, 59. Souček.

Rozhodčí: Adámek – Hes, Lafek. Žluté karty: Vencl, Peca – Tichý, Souček. Diváků: 590.

Čáslav: Vyhnánek – Schovanec, Mráz, Vencl, Peca (60. Mach) – Záruba (74. Peterka), Hanč – Chábera (60. Ronovský), Kučera, Slavík (74. Kraj) – Turyna. Trenér Roman Kučera.

Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Hrnčíř, Tichý, Hynek (81. Skalický), Bednář, Kozák, Souček (69. Stránský), Špatenka, Langer, Chleboun, Sokol (74. Faltus). Trenér Vladimír Chudý.