Hačková okořenila první zápas hattrickem

25. leden 2010, 19:39

Kutná Hora - Fotbalistky Sparty ČKD Kutná Hora nastoupily k prvnímu střetnutí zimní přípravy - na své umělé trávě v sobotu krátce po obědě přivítaly Jestřábí Lhotu. Celek, jehož dívčí jedenáctka pravidelně trénuje, ovšem do mistrovské soutěže přihlášená není. V mrazivém počasí se trenéři dohodli na zkrácené hrací době 3 x 25 minut.

Kutná Hora - Jestřábí Lhota 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Zápas začaly domácí hráčky skvěle - hned po rozehrání pronikla obranou soupeře Hačková a ranou k tyči položila základ ke svému hattricku - 1:0. Vedení mohla vzápětí pojistit Vašková, jenže po rohovém kopu z malého vápna přestřelila. Potom sudí Fidra neuznal kvůli ofsajdu gól Vaníčkové. "První gól hlavou," litovala útočnice Sparty. V 9. min. Málková faulovala Podolákovou a nařízený pokutový kop proměnila Hačková - 2:0. Převahu Kutnohorských z úvodních minut zápasu fotbalistky z Jestřábí Lhoty přibrzdily ve 13. min., kdy po akci po levé straně protlačila míč u tyče do sítě Málková - 2:1.

Druhá třetina přinesla pouze jednu branku: Ve 31. min. Buřvalová upravila na 3:1. Poslední dějství pak začala Hačková svým únikem, po kterém se dostala do téměř nulového úhlu, ovšem stihla zakončit, jenže míč zastavila tyč. V 59. min. Spartu podržela brankářka Kalašová, když po špatném odkopu obrany kryla jistým zákrokem střelu Málkové. Přesto se v 66. min. zdálo, že se utkání bude dohrávat v dramatické koncovce: Kutnohorské hráčky nezastavily kombinační akci Jestřábí Lhoty, Pokorná prošla až před bránu a P. Kvasničková kontaktním gólem vlila do žil hostů nové síly - 3:2. Jenže to trvalo přesně dvě minuty, kdy Hačková bez milosti potrestala chybnou rozehrávku soupeřek - 4:2.

I fotbalistky se v tomto období věnují především nabírání fyzické kondice. Kutnohorské hráčky se k míči poprvé dostaly v pátek na tréninku, o den později sehrály první přátelský zápas. "Na to, že šlo o první utkání, to šlo. Měli jsme tam dobré momenty, byla tak i hluchá místa. To se ale určitě zlepší," podotkl trenér Kutné Hory Radek Pařez a dodal: "čeká nás ještě řada přípravných zápasů a určitě se budeme zlepšovat. Dneska se mi líbila Viktorová, autorka tří gólů Hačková a mile překvapila Buřvalová."

Kouč měl k dispozici pouze jedenáct fotbalistek. "Chyběla zraněná Danešová, která začne koncem února. V příštím týdnu by měla být už Šourková. Monika Sovová měla dnes službu, Jana Olivová se z Německa vráti v březnu a pro jarní část s ní můžeme počítat. Strnadová otěhotněla a jarní sezonu vynechá. Dále chyběla zraněná Podhorová, Bestová půjde na operaci a chodit přestala Holinková," počítal absence Radek Pařez.

Kutnohorská jedenáctka trénuje třikrát týdně - dvakrát v tělocvičně a jednou na umělé trávě. "Dostávají zabrat, ale bez toho to nejde. Zimní přípravu holky prodělaly už vloni, tak to chápou," řekl kouč a podotkl: "Chtělo by to ale zlepšit účast na trénincích. Je nás méně než vloni, počáteční euforie opadla."

Branky: 1., 9. pok. kop, 68. Hačková, 31. Buřvalová - 13. Málková. Rozhodčí: Tomáš Fidra. Bez karet. Kutná Hora: Kalašová - Havlíčková, Janálová, Viktorová, Černá - Podoláková, Horálková, Vašková, Buřvalová - Hačková, Vaníčková. Trenér Radek Pařez. Jestřábí Lhota: Plačková - Šantrůčková, Kurešová, V. Kvasničková, Forštová - Krajíčková, L. Špinková, Hanková, Tvrdíková - Pokorná, Málková. Střídala O. Kvasničová. Trenérka Naďa Špinková.