Hlízov na soupeře nestačil, o výsledku rozhodl začátek druhého poločasu

27. srpen 2022, 20:04

Hlízov – Ve čtvrtém kole I. A třídy, skupina B fotbalisté Hlízova přivítali Dolnobousovský SK. Ten v minulém kole vysoko 6:0 porazil Úvaly a zvítězil 4:1 i v úvodním duelu sezony na hřišti SK Slovan Poděbrady.

Hlízov – Dolnobousovský SK 1:3 (0:1)

Domácí se po čtvrthodině hry vyrovnali s agresivním napadáním soupeře a těžiště hry se přesunulo do středu hřiště. Brankáři byli bez práce, ten hlízovský se zapotil v poslední čtvrthodince první půle. Nejprve Ježek z pravé strany hledal na zadní tyči J. Šolce, který na míč v malém vápně nedosáhl. To ve 38. min. bylo pro domácí už zle: Po zmatku ve velkém čtverci ještě Míšek stačil zakročit nohou, ale Honc dorazil míč do sítě – 0:1. Ve 41. min. mohlo být s Hlízovem ještě hůře: Po odkopu hostujícího gólmana Sýkory a ne příliš jistém zásahu stopera J. Růžičky trefil Falta jen tyč Míškovy brány a třetí gólovku hostů vzápětí zastavil ofsajd.

Hosté se ke třem bodům výrazně posunuli na začátku druhé půle: Už dvě minuty po přestávce zvýšil Pažout na 0:2, o chvíli později byl po druhé žluté kartě vyloučen Para a v 55. min. po hlízovském roho dotáhli hosté rychlým brejkem až před Míška, kde přesnou kombinaci zakončil opět Pažout – 0:3. V 82. min. Boško zblízka z odkryté domácí brány trefil jen tyč, na druhé straně M. Král na hranici šestnáctky vybojoval míč, který potom utěšenou ranou poslal jen těsně vedle. V samotném závěru zmírnil porážku Tichý, který se prodral hostující obranou a svou akci okořenil brankou na 1:3.

Po dvou výhrách byl trenér Hlízova David Linhart zklamaný. „Dolní Bousov jsem znal, myslím, že je to jeden z favoritů soutěže,“ zdůraznil a pustil se do hodnocení zápasu: „Naplno se ukázalo, jak hraje trénovaný tým proti soupeři úplně ne v optimální sestavě. Rozdíl tam byl znát. Také si myslím, že jsem dnes netrefil sestavu, zápas nám nesedl ve všech směrech. Hosté nás předčili v kombinaci, mají v týmu rychlé a šikovné kluky. My jsme měli tam měli možnosti jednoduchých přihrávek do brejku, které jsme ale hodně kazili. Výsledek je za mě spravedlivý, i když se mi to říká těžce.“

David Linhart potom chválil Filipa Tichého. „Minulý týden si nezahrál, dnes přišel na hřiště na poločas a za mě byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti,“ řekl kouč a dodal: „Byl odměněný gólem a takto by to mělo vypadat. Mrzí mě, že nás opět někteří hráči nechali ve štychu a pokud na tak kvalitního soupeře jdeme ve dvanácti nebo třinácti, je to špatně.“

Branky: 90. Tichý – 38. Honc, 47., 55. Pažout. Rozhodčí: Kubečka – Mansour, Bydlák. ŽK: Para – Pažout, Kasal. ČK: 50. Para. Diváků: 140. Hlízov: Míšek – Para, Tafel, J. Růžička, Šusta (62. M. Šváb) – Váňa, M. Král, Vyhnánek (62. O. Tomíšek), Maxa, Puk – Švec (46. Tichý). Trenér David Linhart. Dolnoubousovský SK: Sýkora – T. Šolc, Klíma, Ježek, Pavliš (78. Novák) – Honc, Mich, Horák (84. Mir. Horák), Falta (73. Merva), J. Šolc (64. Kasal) – Bělík, Pažout (63. Boško). Trenér Luděk Holub.

1 Dolnobousovský SK 3 3 0 0 0 13:2 9
2 Poříčí n. S. 3 3 0 0 0 6:1 9
3 Lysá n. L. 3 2 0 0 0 4:2 7
4 Stará Boleslav 3 2 0 0 1 7:4 6
5 Hlízov 3 2 0 0 1 7:5 6
6 Sl. Poděbrady 3 1 0 0 1 5:5 4
7 Boh. Poděbrady 3 1 0 0 1 3:5 4
8 Čelákovice 3 1 0 0 2 4:3 3