Jihlavští fotbalisté nedali Zenitu nejmenší šanci, zvítězili vysoko 6:1!

10. září 2010, 19:48
(aktualizováno: 10. září 2010, 21:10)

Jihlava - Fotbalisté FC Zenit Čáslav zavítali v sedmém kole II. Gambrinus ligy na půdu jednoho z aspirantů na postup – FC Vysočina Jihlava. Domácí neponechali hned od úvodních minut nic náhodě a po famózní první půli, ve které vstřelili čtyři branky, dokráčeli k jednoznačnému vítězství.

Jihlava – Čáslav 6:1 (4:0)

Domácí Vysočina začala utkání zhurta a už po deseti minutách hry se radovala z úvodní branky střetnutí, když přetažený centr Veselého z pravé strany vrátil zpět do vápna Tecl a bývalý hráč Zenitu Petr Dolejš střelou do protipohybu gólmana otevřel účet zápasu – 1:0. O devět minut později vybuchlo domácí publikum nadšením podruhé. Penaltu nařízenou za faul Bártla na Görnera bezpečně proměnil domácí kapitán Filip Dort – 2:0. Těsně před přestávkou udeřila Jihlava ještě dvakrát. Nejprve se prosadil po Dortově standardce pohotovou střelou Tecl a o chvíli později přidal z dalšího pokutového kopu svou druhou branku v utkání Filip Dort – 4:0.

V 69. min. se jihlavští fotbalisté radovali popáté, když Krutý zakroutil míč přímo od rohového praporku za Volšíkova záda – 5:0.

Čtvrt hodiny před koncem to s hosty vypadalo na ručník. Volšíkovu rozehrávku totiž lehce tečoval jihlavský Bača, balón se dostal k osamocenému Dolejšovi, pro kterého již nebyl problém skórovat do prázdné brány – 6:0. Pouze kosmetickou úpravu výsledku zařídil v 88. minutě čáslavský útočník David Fikejz – 6:1.

Trenér Pavel Malura po nevydařeném utkání v Jihlavě jen těžko hledal slova: „Bohužel soupeři dnes obrovsky vyšel začátek zápasu. Do dvacáté minuty nám vstřelil dvě branky a pak už byl tak rozjetý, že naši hráči na soupeře nestačili,“ hodnotil utkání trenér Zenitu a navázal: „Jihlavě se dnes podařil vynikající zápas a nám se naopak zápas extrémně nevydařil. Vzhledem k rozdílu, jaký mezi oběma mužstvy je, tak to dopadlo, jak to dopadlo,“ dodal Malura k vysoké porážce svého týmu.

Po osmadvaceti minutách čáslavský lodivod ze hry stáhl Daniela Bartla: „Důvody jsou takové, že zahrál tak špatně, že jsme ho museli vystřídat,“ nebral si Pavel Malura servítky.

O osudu utkání bylo rozhodnuto již po úvodních pětačtyřiceti minutách. Jaká slova směřoval trenér Malura ke svým svěřencům o poločasové přestávce? „Snažil jsem se kluky nějakým způsobem povzbudit, ale zejména jsme si museli v kabině vysvětlit to, s jakým přístupem se dá hrát druhá liga a s jakým se naopak hrát nedá,“ rekapituloval Malura poločasovou debatu.

Již v úterý 14. září přivítá čáslavský Zenit na domácí půdě rezervu pražské Sparty. „Hráči se musí po vysoké porážce dokázat zvednout, pokud se jim to nepodaří, tak se všichni dostaneme do obrovských problémů a je na hráčích, jak se s tím dokáží poprat,“ uzavřel.

Branky: 10. a 75. Dolejš, 19. a 43. Dort (obě z pen.), 39. Tlustý, 69. Krutý – 88. Fikejz.

Žluté karty: Bartl (Čáslav).

Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Paták.

Diváků: 1750

Jihlava: Uvarenko - Veselý, Tlustý, Šimáček, Gabriel - Dort, Karlík (56. Gába), Görner - Dolejš, Bača (77. Šimonek), Tecl (60. Krutý). Trenér Luboš Urban.

Čáslav: Volšík - Belko, Haniak, Dragoun, Růžička - Bartl (28. Fikejz), Šisler, Prášil, Kunášek, Štětina (53. Kotrba) – Racko (86. Brožík). Trenér Pavel Malura.