Jiří Sabou v nastaveném čase srovnal zápas v Čáslavi na konečných 2:2

1. červen 2014, 19:53
(aktualizováno: 1. červen 2014, 19:55)

Čáslav - Ve 30. kole ČFL hostil FK Čáslav tabulkového souseda, FK Králův Dvůr. Podzimní souboj obou celků skončil bezbrankovou remízou, v neděli ve Vodrantech patřil první poločas domácím. Ti však své šance neproměnili a hosté v nastaveném čase srovnali na konečných 2:2.

Čáslav - Králův Dvůr 2:2 (1:0)

Obraz poklidného zápasu se změnil v 19. min.: Nejprve po srážce s Ujcem odstoupil zraněný Neuberg, potom se ale domácí rozehráli k dobrému výkonu, často odměněnému potleskem. Ve 25. min. Dolejš zatáhl míč, vrátil ho Hoffmannovi, ten se také neukvapil, nacentroval na zadní tyč a Melechovský otevřel skóre - 1:0. Čáslavští si připravili i další šance, kterým chybělo jediné - vstřelená branka. Po pěkné kombinaci Ujec pálil nad, nepřesně mířil o chvíli později i Melechovský. Ve 39. min. si Abena narazil s Melechovským, protáhl si do šestnáctky, jenže také střílel nad. Po další pěkné kombinaci netrefil hostující bránu ani Hoffmann, a tak se do kabin šlo za těsného stavu 1:0.

Po změně stran hosté hru přece jen vyrovnali, v 52. min. byli blízko vyrovnání, když Soldát po rohovém kopu z bezprostřední blízkosti hlavičkoval vedle. V 72. min. naopak Hoffmann po rohu upravil na 2:0 a zdálo se, že by domácí mohli utkání dohrát v klidu. Jenže závěr patřil Cábelíkům. Procházka nejprve po brejku trefil z levé strany tyč, aby v 74. min. střídající Franěk přesnou ranou k tyči z vápna snížil na 2:1. Procházka pak mohl být rád, že jeho zákrok na unikajícího Ojiniho rozhodčí Váňa "ocenil" jen žlutou kartou. Hosté srovnali v nastaveném čase, když po rohovém kopu Sabou prostřelil Antošíka - 2:2.

"Nebudu se bavit o tom, jestli jsme hráli dobře nebo špatně, utkání beru jako prohru. To bylo utkání jasně na výhru s vysokým skóre," prohlásil čáslavský trenér Jan Kmoch, který nesouhlasí s výrokem trenéra Tomáše Pospíchala o tom, že "fotbal nemá logiku". "Fotbal logiku má. Pokud hazardujete se šancemi, lehkovážně je zahazujete, děláte tam různé patičky, tak prostě přijde trest. A v tom fotbal logiku má," vysvětlil a dodal: "Takže: Zasloužená remíza."

"První poločas jsme absolutně prospali," zlobil se trenér Králova Dvora Ladislav Bobek. "Neplnili jsme to, co jsme si předsevzali. V poločase byla trochu bouřka," přiznal a pokračoval: "Ve druhé půli se to nakonec trochu zlepšilo, měli jsme více ze hry. I když jsme mohli dostat nějaké branky, podařilo se nám v nastavení vyrovnat. Dovedu se vžít do pocitů kolegy Jana Kmocha. Nám se něco podobného stalo před čtrnácti dny v Kolíně, kdy jsme v páté minutě nastavení dostali vyrovnávací gól. První půle byla z naší strany tragická, když přimhouřím oči, za druhou půli jsme si bod zasloužili."

Branky: 25. Melechovský, 72. Hoffmann - 74. Franěk, 90.+1 Sabou. Rozhodčí: Váňa - Štefan, Matějček. ŽK: Rozsíval, Ojini - Kraus, Soldát, Petr, Procházka. Diváků: 155. Čáslav: Antošík - Šandera, Karal, Rendla, Kunášek - Dolejš (89. Mandula), Hoffmann, Abena, Kocourek - Ujec (82. Rozsíval) - Melechovský (69. Ojini). Trenér Jan Kmoch. Králův Dvůr: Michňa - M. Petr (78. Dochtor), Nohýnek, Neuberg (19. Zelenka), Procházka - Varaďa, Sabou, Soldát, Kraus (90.+2 Vybíral) - Bálek, Dušek (64. Franěk). Trenér Ladislav Bobek.