Kutná Hora se po měsíci mohla radovat z vítězství v krajském přeboru

12. listopad 2022, 12:30

Kutná Hora – Fotbalisté Sparty Kutná Hora v krajském přeboru zvítězili naposledy 15. října doma nad Berounem, v následujících čtyřech zápasech získali pouze bod za remízu s rezervou Povltavské FA (2:2) při skóre 17:6! Také proto si chtěli v posledním duelu podzimní části spravit chuť, v cestě jim v Lorci stál Tatran Sedlčany:

Kutná Hora – Sedlčany 3:0 (2:0)

Do zápasu přišli domácí s chutí, soupeře přišpendlili na jeho polovině a výsledkem byly šance i branka: V 11. min. po autovém vhazování Lib. Křelina dobře přikryl míč, posunul ho M. Exnerovi, který trefil přesně – 1:0. Hra se počátečním náporu Sparty přece jen trochu vyrovnala, domácí ale mohli své vedení pojistit ve 25. min., kdy po rohovém kopu Čáp na zadní tyči hlavičkoval do odkryté brány, ale Krůta míč z brankové čáry stihl vykopnout. Ve 27. min. po dalším autu Repetný v souboji s Lib. Křelinou zahrál rukou a kutnohorský útočník z penalty zvýšil na 2:0. Hosté pořádně zahrozili až v poslední čtvrthodince první půle: Nejprve Sochůrek po svém průniku po levé straně mířil po zemi naštěstí vedle, ve 37. min. pohotovou ránu Kouklíka po rohovém kopu vyrazil reflexivně brankář Malý.

Ve 47. min. Piskač sice pěknou ranou k tyči pořádně protáhl gólmana F. Dřevojana a domácí měli i další náznaky šancí, více ze hry po přestávce ale měli hosté. V 59. min. zahrávali trestný kop ze strany velkého vápna a svého gólmana ohrozil Marek, ovšem Malý stihl zareagovat a míč odrazil nohou do bezpečí. V 62. min. pěknou střelu Repetného brankář Malý skvělým zákrokem vytáhl na roh a sedlčanský nápor začal vyprchávat. Nekvinda z dálky málem nachytal gólmana F. Dřevojana, který byl daleko ze své brány, několik míčů do vápna po průnicích ze stran nenašlo adresáta, až teprve v poslední minutě nastavení skvěle unikl Piskač po levé straně a předložil míč před prázdnou bránu Kukalovi – 3:0.

Vyjádření trenéra Libora Tichého: "Jsme celý tým moc rádi, že jsme se svými fanoušky při posledním utkání v polovině soutěže rozloučili vítězstvím. Do utkání jsme šli především s cílem neinkasovat, za což chci celý tým pochválit. Až na krátký úsek v druhém poločase jsme byli kompaktní, důslední a agresivní v osobních soubojích. Dnes jsme oproti minulému utkání chtěli od první minuty uspět a samotný výsledek 3:0 je toho důkazem."

Branky: 11. M. Exner, 27. pok. kop Lib. Křelina, 90.+3 Kukal. Rozhodčí: Braunšveig – Zuskin, Remenec. ŽK: Lib. Křelina, Marek – Hrabák, Haas, Sochůrek, Kouklík. Diváků: 130. Kutná Hora: Malý – Marek, Čáp, Franc, Vokoun – Wolf, J. Nekvinda, Piskač, Cimr (57. Kukal), M. Exner (74. Pleva) – Lib. Křelina (88. Mommers). Trenér Libor Tichý. Sedlčany: L. Dřevojan (46. F. Dřevojan) – Hrabák, Plesl, Sosnovec, Krůta – Repetný, Matoušek (8. Kouklík, 82. Krotil), Novotný (86. Hofman), Sirotek – Haas, Sochůrek. Trenér Vlastimil Zelenka.