Letošní neprůstřelnost Čáslavi skončila na pražské Viktorce už po třech minutách

19. srpen 2012, 12:17
(aktualizováno: 19. srpen 2012, 12:58)

Praha - Ve třetím kole II. ligy na sebe v neděli dopoledne narazily dva dosud neporažené celky z popředí tabulky. Navíc jak Viktoria Žižkov, tak i Čáslav v obou prvních zápasech neinkasovaly.

Žižkov - Čáslav 1:0 (1:0)

Domácí pustili od úvodní vteřiny útočnou lavinu, která jim vynesla úvodní gól už ve 3. min.: Po akci po levé straně a závaru před Duchečkovou bránou se míč v pokutovém území odrazil k Surynkovi, který málem "páral" síť - 1:0. Připsal si tak už třetí druholigový zásah ve třetím zápase.
Hru v poli Čáslav pak přece jen trochu vyrovnala, k ohrožení Boháče se ale prakticky nedostala. Teprve v závěru prvního poločasu vyslal balón směrem na domácí bránu Ujec, ovšem se slabou střelou gólman neměl moc potíží.

Druhý poločas hosté začali daleko aktivněji a Žižkovští bránili jednobrankový náskok. K pořádnému zakončení se ale hráči Čáslavi nedostali, nadějný centr Fikejze z pravé strany uklidil Šťastný před Kremčíkem a Ujcem na roh. V závěru zápasu Čáslavští ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu, v 81. min. po Kalodově přetaženém centru zasáhl před Marešem skvěle gólman Ducheček. Ten se vyznamenal i v poslední minutě, kdy Prášil na půlce ztratil míč a samostatný únik Slobody utl právě gólman Čáslavi.

Branka: 3. Surynek. Rozhodčí: Lerch - Gallo, Plesar. ŽK: P. Besta, Kalod - Kunášek, Charuza, Krmenčík, Ujec. Diváků: 1172. Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, P. Besta, Čermák - Bartl (84. Slodowy), Sedláček, Hílek (60. Sloboda), Kotyza - Kalod, Surynek (77. P. Mareš). Trenér Roman Nádvorník. Čáslav: Ducheček - Fikejz, Charuza, Karal, Kunášek - Kučera (61. Krmenčík), Dudka, Prášil, O. Vrabec (80. Kelesiadis) - Ujec, Hodas (68. G. Efthymiadis). Trenér Petr Vrabec.