O třech bodech rozhodl Klička premiérovým gólem

26. květen 2010, 19:30

Zeleneč - K dohrávanému střetnutí 16. kola I. A třídy fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora ve středu vyrazili na hřiště šestého celku tabulky - SK Zeleneč. Kutnohorští chtěli napravit zaváhání v Červených Pečkách a také by rádi případným bodovým ziskem udrželi za sebou Pyšely, svého soupeře v boji o postup do krajského přeboru.

Zeleneč - K. Hora 0:1 (0:1)

Oba celky začaly velmi opatrně, Kutnohorští čekali, co domácí vymyslí. Přitom si připravili dobré příležitosti po brejcích. Už v 5. min. po rohu Kutnohorští podnikli rychlý protiútok, M. Šváb vysunul Luňáčka, jehož ránu z úhlu gólman Petr Bařina vyrazil na roh. V 16. min. zase Kozel z levé strany přetáhl centr na volného Jak. Vančuru a i jeho ránu gólman vytáhl na roh. Domácí se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, míče ale kutnohorská obrana nepropustila. Ve 20. min. aut M. Švába proskočil až na malé vápno a balón do sítě uklidil hlavou Klička, který tak oslavil premiérový gól v dresu Kutné Hory - 0:1. Své vedení hosté ale do přestávky nepojistili: Ve 29. min. po přihrávce Luňáčka pálil Jak. Vančura z dobrého místa vedle, ve 42. min. po dalším brejku a další Luňáčkově přihrávce Jak. Vančura po dvou kličkách gólmanovi opět přestřelil. O minutu později pálil nad i Luňáček. Zeleneč měla šance ještě před tím: Dlouhý míč přistál na úrovni penalty u Myšky, který naštěstí netrefil a ve 37. min. Myškovu přízemní střelu vytáhl Vavřina.

Druhý poločas domácí začali s viditelněji vyšší aktivitou, už po pár vteřinách Kadeřábek hledal Vránu, jemuž naštěstí pro Kutnou Horu balón dobře netrefil. Zelenečtí pak začali svou územní převahu stupňovat, ovšem Kutnohořští dobře bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. V 65. min. Luňáček centroval na Vančuru, který si s míčem nevěděl rady. Hosté z pochopitelných důvodů nikam nespěchali a fotbalisté Zelenče si s jejich obranou a rozkouskovanou hrou nevěděli rady.

Kutnohorští na hřišti SK Zeleneč získali velmi cenné tři body. "Za tři body jsme rádi, protože v posledních třech zápasech venku se nám hrubě nedařilo - v Brandýse, U. Janovicích ani v Č. Pečkách," připomněl kutnohorský trenér Radim Truksa a pokračoval v hodnocení utkání: "Dnes jsme stanovené pokyny dodrželi po celých devadesát minut a ne jen v prvním poločase. Soupeře jsme kromě jednoho závaru v prvním poločase do ničeho vážnějšího nepustili. Naopak jsme po první půli měli 3:0 vést." Radim Treksa vyzdvihl výkon Radovana Kličky, který se při gólu a po srážce s gólmanem zranil. "Měl bolestivě naražená žebra a se sebezapřením odehrál pětaosmdesát minut," zdůraznil a dodal: "Takto by to mělo vypadat, když se hraje o záchranu a nebo o postup."

Branka: 20. Klička. Rozhodčí: Pavelka - Voldán, Navrátilová. ŽK: Pav. Bařina, Myška - Doležal, Linhart. Diváků: 50. Zeleneč: Petr Bařina - Pav. Bařina, Jelínek (58. Ešner), Myška, Nikodím - Jůza, R. Kynkal, Kolísek, Vrána - Marek, Kadeřábek. Trenér Jaroslav Křížek. K. Hora: Vavřina - Skokan, M. Tomíšek, Doležal, Linhart - Klička (83. T. Šváb) - M. Šváb, P. Růžička, Jak. Vančura, Kozel (89. Hačka) - Luňáček (74. Vodička). Trenér Radim Truksa.