Oba dorostenecké celky FK Čáslav si poradily s nováčkem krajského přeboru

20. květen 2015, 21:34
(aktualizováno: 20. květen 2015, 21:34)

Čáslav - Ve sportovním areálu ve Vodrantech se představil nováček dorosteneckého krajského přeboru z Nového Strašecí, který se výsledkově v jarní části soutěže prezentoval vzrůstající formou:

U19: Čáslav - N. Strašecí 7:1 (2:0)

Od samotného úvodu však aktivita byla patrná na domácím mužstvu, kdy nejprve v 8. min. zahrozil Rolenec, ale ještě bez úspěchu. V 10. min. se již měnilo skóre, když po pravé straně zatáhl Veselý a Kokeš sice nadvakrát, ale přece jen protlačil míč za záda hostujícího brankáře 1:0. O chvíli později mohl skóre utkání opět navýšit Kokeš, jehož střelu s velkým štěstí brankář zlikvidoval. Ve 22. min. se domácí radovali podruhé, po pěkné akci předložil Lebduška Havránkovi, který se nemýlil a zvýšil na 2:0. Hosté hrozili z ojedinělých brejků, kdy ve 30. min., jejich pokus likvidoval Kovařík. V poslední minutě prvního poločasu si spolupráci zopakovali Lebduška s Havránkem, ale tentokrát se skóre zápasu již neměnilo.

Druhou část utkání zahájili lépe hosté, kteří hned v úvodu snížili na hratelných 2:1. Odpověď na tento stav však byla ze strany domácích více než pádná a Ronovský z precizně zahraného trestného kopu zvýšil na 3:1. Další vývoj zápasu ukázal, že toto byla zlomová situace. S chutí hrající Ronovský si v další příležitosti zpracoval míč způsobem, který se zřídka kdy vidí i v ligových zápasech, a nádherně přeloboval brankáře hostů 4:1. S jídlem rostla chuť, hosté v této chvíli již v podstatě rezignovali na přijatelný výsledek a tak Veselý, který nejprve na zadní tyči trefil pouze brankovou konstrukci, byl již ve svém druhém pokusu úspěšný 5:1. Na 6:1 zvýšil svým druhým gólem Kokeš a brankový kolotoč druhého poločasu pečetil svým také druhým zásahem Veselý na konečných 7:1.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "V porovnání se soupeřem z minulého kola bylo Nové Strašecí fotbalovější, především v prvním poločase. Nám se druhá část zápasu gólově povedla, rozhodující bylo odskočení na 3:1, poté jsme měli utkání již plně pod kontrolou, což jsme brankově potvrdili. Poslední tři utkání jsme si vylepšili naší střeleckou produktivitu, takže doufáme, že nám tato chuť vydrží i v příštím utkání na horké půdě v Nymburku."

Branky Čáslavi: Kokeš 2, Veselý 2, Ronovský 2, Havránek. Čáslav: Kovařík - Masopust, Basl, Toman, Macháček (75. Semrád) - Havránek (45. Petržilka), Ronovský (80. Plíhal), Lebduška (45. Pavlík), Veselý - Kokeš, Rolenec. Trenér Radek Dobrý.
[[Soutez? &soutez=135 &datum=2015-05-20 ]]

U17: Čáslav - N. Strašecí 4:1 (2:0)

Mladší dorost chtěl napravit svůj poslední domácí neúspěch a hned v úvodu utkání měl v 2. min. šanci Čejka, který nastřelil břevno hostující branky. Běžela 4. min. a v tutové příležitosti, kdy brankářovi vypadl míč, selhal Zdeněk. Ten svoji příležitost využil v 6. min. a otevřel skóre na 1:0. Další šanci měl J.Kopp,ale neproměnil. Nové Strašecí mohlo vyrovnat v 10. min,kdy po zmatcích v domácí obraně z prázdné branky vykopával O. Plíhal. Další část prvního poločasu již byla na brankové příležitosti přece jen oboustranně skoupá. Až ve 28. min. se prosadil svým druhým zásahem Zdeněk 2:0 a tím výsledkem skončil i první poločas.

Úvod druhé části přinesl další branku, Semrád po rohovém kopu upravil již na 3:0. Hosté od 60. min. dohrávali již o deseti, kdy se zranil jejich brankář a vzhledem k vyčerpaným střídáním, musel zaskočit hráč z pole. Toho v 72. min, prostřeluje tvrdou ranou V. Pavlík, kterému tuto šanci předložil krásně J. Kopp 4:0. Hosté byli kupodivu produktivnější v tomto počtu a podařilo se jim snížit na přijatelných 4:1.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Navzdory vítězství, které považuji za povinné, mi chyběla od některých hráčů větší chuť a zápal do fotbalu. Opět jsme do utkání šli v úzkém hráčském kádru a jsem rád, že kdykoliv zařadíme do mužstva hráče z U 15 tak je to přínosem, jako v tomto zápase to byl střelec dvou branek Zdeněk."

Branky Čáslavi: Zdeněk 2, Semrád, V. Pavlík. Čáslav: Brabec - Čejka, Pavlík Semrád, R. Plíhal - J. Petržilka, O. Plíhal, J. Kopp, Suchomel - Zdeněk (55. Havlík). T. Kopp. Trenér Radek Toman.