Po perfektním výkonu vydřeli remízu s Graffinem

1. květen 2010, 14:53

Kutná Hora - Mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora v sobotu sehráli další utkání krajského přeboru. Přivítali své vrstevníky z FC Graffin Vlašim.

Kutná Hora - Vlašim 2:2 (0:1)

"Tak bojovný a disciplinovaný výkon ještě kluci v tomto ročníku nepředvedli," zdůraznil jeden z trenérů Kutné Hory Josef Kraus a dodal: "To nás potěšilo. Kluky chválili i trenéři soupeře a diváci."

Zápas ale pro domácí nezačal dobře. Již ve 4. min. se Vlašimští po kolmé přihrávce ujali vedení, když kromě obránců ani brankář včas nezareagoval - 0:1. V 7. min. vyzkoušel pozornost brankáře hostů střelou z vápna Piskač a ve 13 min. Škrobák po centru Turkovského hlavičkoval vedle.Kutnohorští hráli pěkný kombinační fotbal, hlavně směrem od zadních řad a tak pro soupeře bylo velice těžké dostávat se do nebezpečných situací. První půle už proběhla bez výrazných šancí, protože domácím někdy chyběla finální přihrávka k jejich zakončení.

Druhý poločas začal náporem domácích a střelu Martina Štěpánka zpoza velkého vápna Škrobák tečoval vedle branky. Bohužel hned po přesunutí hry k domácí brance se fatální chyby dopustil domácí brankář, který místo klidné přihrávky na volného Krause posadil míč soupeři přímo na nohu a pro něj trefit prázdnou branku už nebyl problém – to byla hodně studená sprcha 0:2. Domácí ovšem nekapitulovali a již za čtyři minuty snížil po krásné přihrávce od Martina Štěpánka Lodinský 1:2. Ve 42. min. Lodinský vyslal do brejku střídajícího Růžičku a ten se nemýlil a vyrovnal na 2:2. Poté zápas jak kvalitou tak dramatem vrcholil. Ve 44. min. se vyznamenal Jeřábek, který napravil své pochybení a krásným zákrokem vyrazil parádní soupeřovu střelu. O pět minut později Brůža opět vyslal do brejku Růžičku, ale bek hostů na poslední chvíli odvrátil na roh. V 53. min. rozehrál Piskač roh, Lodinský hlavou minul, ale odražený míč poslal pod břevno Turkovský, brankář však střelu zneškodnil. V 56. min. Lodinský hlavičkoval z rohu vedle soupeřovy branky a za chvíli Brůža nahrál Piskačovi, jehož střelu brankář srazil a míč se dostal ke Škrobákovi. Ten místo pohodového zakončení do prázdné branky trefil jen tyč.

Komentář trenérů Jenčíka a Krause: "Opravdu jsme předvedli perfektní výkon, ve kterém dominovala naše kombinace, bojovnost a odhodlání nevzdat to po hrubém zaváhání jednotlivců. To se prostě stane, ale nemělo by. Když už naši hru pochválil soupeř, tak to opravdu potěší. Vítězství bylo blízko, ale uteklo nám. Tak doufáme, že si příští týden přivezeme tři body z Borku, který uzavírá tabulku krajského přeboru."

Branky K. Hory: 36. Lodinský, 42. Růžička. K. Hora: Jeřábek - Turkovský, Marek Štěpánek, Puchoň, Kraus (36. Růžička), Piskač, Brůža, Martin Štěpánek, Lodinský, Jenčík, Škrobák.