Proti Viktorce zahráli špatně

22. únor 2010, 14:18

Kutná Hora - Starší dorostenci měli sehrát přátelské utkání s týmem AFK Chrudim B. Bohužel Chrudim zápas odvolala a tak pozvání přijal tým mužů TJ Viktoria Sedlec.

Kutná Hora st. dor. - Sedlec muži 2:7 (1:1)

První poločas ze strany domácích byl vcelku dobrý. Soupeře nepouštěli před svojí branku, ale oni své příležitosti využít nedokázali. se nedokázali. Do vedení se tak dostali hosté, když Kutnohorští nechali neobsazeného hráče ve vápně a ten měl spoustu času na přesné zakončení 0:1. Vyrovnat mohl Lacko, ale po přihrávce Výborného hlavičkoval nad branku. Vyrovnání se domácí dočkali v závěru poločasu, když Lacko nahrál Papouškovi a ten střelou k tyči vyrovnal na poločasových 1:1.

Druhý poločas domácí hráli velmi špatně a tak hosté postupně zvyšovali skóre až na 1:5. A to ještě nastřelili břevno. V 85. min. byl ve vápně faulovaný Výborný a tak se kopala penalta, kterou proměnil Bareš. V závěru zápasu hosté ještě přidali dvě branky a uzavřeli tak skóre na konečných 2:7.

Trenér staršího dorostu Sparty ČKD Kutná Hora Bohuslav Šváb: "Jsem hodně zklamaný. Celý tým podal velmi špatný výkon, řekl bych nejhorší v zimní přípravě. Bylo vidět, že spousta hráčů byla na maturitním plese a potom sledovali noční zápas hokejistů. Věřím, že se to již nebude opakovat a že se vrátíme ke hře, kterou jsme předváděli v minulých zápasech."

Branky domácích: Papoušek, Bareš (pok. kop). K. Hora: Dastych - Nedvěd, Koubek (L. Menšík), Bareš, Kraus, Pospíšil (45. Kácovský), Papoušek, Fuxa, Timoracký, Výborný, Lacko. Dále střídali Wasserbauer, Trpišovský.

Další zápasy se hrají ve středu od 18.30 hod s týmem dorostu Polep a v sobotu od 13 hod. Soupeřem bude tým mužů Baník Chvaletice.

Kutná Hora ml. dorost - AFK Chrudim B 5:4 (3:3)

Zápas mladších dorostenců začali domácí špatně. Nepřesná hra umožnila hostům se hned dostat na dostřel domácí branky. V 5. min. se hosté zásluhou Veselského dostali do vedení, když jeho střelu neudržel domácí brankář a míč skončil v síti 0:1. Vyrovnání přišlo v 15. min., když Jahoda vyslal do brejku Marka a ten přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1. Jenže hosté pokračovali v dobré hře a vstřelili dvě branky a zvýšili postupně na 1:3. Snížení zařídil Marek, když po přihrávce Pospíšila vstřelil svojí druhou branku. Vyrovnání přišlo v závěru poločasu, když Marek proměnil nařízenou penaltu a stanovil poločasové skóre na 3:3.

Druhý poločas byl vyrovnaný a delší dobu se nic nědělo ani před jednou brankou. V 60. min. ale hosté vstřelili další branku. Střelu hostů brankář domácích vyrazil, ale na dorážku již nestačil 3:4. V 70. min. Šítek nahrál Trpišovskému, který šel sám na brankáře a vyrovnal na 4:4. O chvíli později Koubek poslal pěknou přihrávku za obranu, kterou si doběhl Křížek a krásnou střelou, která se otřela o břevno do sítě. Domácí se tak poprvé dostali v zápase do vedení 5:4. Hosté se snažili o vyrovnání, ale minimálně tři gólové šance domácí brankář pochytal a tak si domácí své vedení udrželi až do konce zápasu.

Trenér mladšího dorostu Sparty ČKD Kutná Hora Miroslav Rumpli: "Cením si, že jsme dokázali s velice kvalitním týmem obrátit vývoj zápasu a vyhrát. Ale pořád je v naší hře spousta chyb, na jejíchž odstranění musíme pořád pracovat. K tomu - ale jak pořád zdůrazňuji - někteří hráči musí zlepšit docházku na tréninky."

Branky domácích: Marek 3, Trpišovský, Křížek. K. Hora: Dastych - Wasserbauer, Poklop, Koubek, P. Rezler, Jahoda, Pospíšil, R. Menšík, Křížek, Marek, Lacko. Průběžně střídali M. Rezler, Trpišovský, Šítek.

Další zápas: sobota od 15 hod. - K. Hora - Kluky.