Sezónu zakončily remízou

16. červen 2009, 01:10

Uhlířské Janovice - Třetiligovou sezónu 2008/2009 uzavřely fotbalistky FK Uhlířské Janovice na hřišti Rokytnice v Orl. h. Svoji střeleckou jarní formu potvrdila Maruška Bílková, autorka obou hostujících branek. Ale na vítězství to nestačilo, po remíze 2:2 si oba celky připsaly po jednom bodu.

Rokytnice v Orl. h. – U. Janovice 2:2 (1:1)

Oba celky ještě měly v závěrečném utkání aktuální 3-i ligové sezóny o co hrát. Domácí hráčky by v případě vítězství opustily poslední místo , uhlířky by si v případě tříbodového zisku také pomohly k postupu o jedno místo, ze 7. na 8. Ani jednomu týmu se toto nepovedlo – duel skončil po remíze 2:2 jednobodvým dělením, což bylo pro obě strany málo.

Po 15-i minutách skóre 1:1, nikoliv však na góly, ale na „ tutovky „. Nejprve se po domácím rohovém kopu projevila dlouhodobá nemoc uhlířek, nedůraz v pok. území, ale nebezpečí se podařilo hostujícím hráčkám nakonec odvrátit. Na druhé straně se ve 14.min M.Bílková prosadila přes V.Kánskou, ovšem v následném přímém souboji tváří v tvář ztroskotala na poslední „ překážce „ , T.Paďourové. Druhý vzájemný souboj těchto hráček vyzněl pro hostující kapitánku ! Konkrétně v 18.min, kdy domácí gólmanka ve svých rukavicích neudržela míč po centru L.Prnkové, čehož pozorná M.Bílková využila ke gólové dorážce – 0:1. Hru domácích režírovala I.Kočovská, mající ve své sbírce i ligový titul ze svého působení v Hradci Králové v roce 2004. A právě ona mohla využit nedoruzemnění M.Makalové s K.Veselou. Ve 25.min se již se svými spoluhráčkami mohla I.Kočovská radovat z vyrovnání, kdy zůstala uhlířkami nepokrytá v pok.území při rozehraném rohovém kopu – 1:1. Obrat ve vývoji utkání mohla dokonat Z.Štěpánková, kdyby ve 31.min po ind.akci nemířila vedle brány. To uhlířky ještě před přestávkou síť rozvlnily, ale …. Po centru A.Chudomelové, tečované střele M.Bílkové a gólovém zakončení L.Prnkové zhatilo radost „ pomezním rozhodčím „ L.Dostálem odmávané a hlavním rozhodčím Fr.Valáškem odpískané ofsajdové postavení střelkyně….

Ve druhém poločase byla převaha na kopačkách uhlířek, ale bohužel pouze v jednom případě s gólovým zakončením. Střele M.Bílkové chybělo lepší umístění, neb mířila do míst, kde „ čekala „ připravená T.Paďourová, dalšímu zakončení hostující kapitánky zabránila včasným obraným zákrokem V.Kánská, po centru M.Makalové zasahovala T.Paďourová před M.Beranovou. Strážkyně domácí svatyně držela druhopoločasovou nulu i po pohledně akci uhlířek z 60.min. To K.Baranovičová oku lahodícím pasem vyslala A.Chudomelovou, po jejímž centru vyšla vítězně z dalšího souboje s M.Bílkovou domácí T.Paďourová. Toto se ovšem změnilo v 66.min, kdy hostující kapitánka překonala gólmanku Rokytnice přímo z rohového kopu – 1:2. Přidat asi rozhodující gól se však uhlířkám nepodařilo. Tvrdý, leč nad bránu mířící projektil vyslala L.Prnková, v 75. a 77.min, v obou případech po přiťuknutí A.Chudomelové, střílela K.Baranovičová, v obou případech do prostoru vymezeným brankovou konstrukcí, v obou případech však do míst, kde stála T.Paďourová. A tak si zákonitě přišlo to, co přijít muselo. V 80.min při jednom z mála útočných výpadů hráček Rokytnice a po podobné chybě uhlířek jako v prvním poločase, tedy nedůrazu v pok.území při odkopu míče, překvapila K.Veselou střelou z úhlu Z.Štěpánková – 2:2. Závěrečné minuty již žádnou další změnu ve skóre nepřinesly, i když šance uhlířky opět měly. Ovšem M.Bílkovou v 82.min vychytala T.Paďourová, střely G.Fialové, resp.A.Chudomelová v 85., resp.89.min mířily mimo tři tyče.

Ostatní výsledky 22. kola: Hradištko – Liberec B 6:1, Zálší – Choceň 0:6, Staré Čivice – Chotěvice 6:2, Starý Máteřov – Pardubice B 1:3.

Rokytnice v Orl. h.: T.Paďourová – Z.Vilémová, E.Rohrová, V.Kánská, M.Ungerová ( 46.min D.Zientková ) – R.Hirková, I.Ungerová ( 46.min P.Hovadová ), M.Zemanová, M.Břízová ( 60.min N.Sokolová ) – I.Kočovská, Z.Štěpánková. U. Janovice: K.Veselá – H.Černá, M.Makalová, G.Fialová, K.Dlouhá – A.Chudomelová, V.Němcová, K.Baranovičová, L.Prnková – M.Beranová, M.Bílková

Konečná tabulka (Dle rozhodnutí STK KFŽ byly celky Hradištka odečteny 3 body): 1. Pardubice „B“ 55 bodů 112:13, 2. Choceň 44 bodů 69:25, 3. Hradištko 42 bodů 75:20, 4. Liberec „B“ 38 bodů 61:26, 5. Staré Čívice 37 bodů 46:25, 6. Starý Máteřov 27 bodů 47:42, 7. Dvůr Králové 24 bodů 35:33, 8. Uhlířské Janovice ženy 24 bodů 35:34, 9. Zálší 13 bodů 13:62, 10. Chotěvice 6 bodů 12:149, 11. Rokytnice v Orl.h. 4 body 15:40