Sparta rozmetala Nový Bydžov, o výhře rozhodla za prvních osmnáct minut

28. duben 2013, 19:35
(aktualizováno: 28. duben 2013, 19:50)

Kutná Hora - Ve 23. kole divize C fotbalisté Kutné Hory hostili zachraňující se RMSK Cidlina - Nový Bydžov. Po sobotní prohře Mšena si Kutnohorští mohli upevnit druhou příčku tabulky:

Kutná Hora - Nový Bydžov 5:0 (4:0)

Hosté překvapili v úvodních minutách zápasu aktivní hrou, jenže stačily tři domácí výpady a v 18. min. to bylo 3:0: Nejprve skóre otevřel Mach prakticky z prvního útoku Sparty, na 2:0 zvýšil hlavou Schwarz po centru Melechovského a gólovou smršť uzavřel v 18. min. Černohlávek, kterému centr Urbana vrátil Vančura a kutnohorský záložník nechytatelnou ranou vyhnal Vaníčka z brány - 3:0. Hostující celek zahrozil v prvním poločase ve 36. min., když Tlustého centr tlačil do brány Mokošín, jenže Skokan v poslední chvíli srazil míč do rohu. Ještě jednou se naopak radovala Sparta: Těsně před přestávkou Skokan dlouhým míčem vyzval Vančuru, který si pohrál s obranou i gólmanem a míč v závěru své akce uklidil do prázdné brány - 4:0.

Po změně stran se do více šancí dostali i hosté. Ve 48. min. se Přikrylova hlavička po centru Tomeše snesla na břevno kutnohorské brány a dorážku volného Krejčího hlavou zneškodnil gólman Winter. V 57. min. Pavlásek pálil z trestného kopu nad a pak se připomněla opět Sparta. V 63. min. se Jeníček protáhl z levé strany do pokutového území, poslal ostrou přihrávku přes celé malé vápno Váchovi, který ale přestřelil. V 75. min. se Melechovský probil středem obrany a upravil na konečných 5:0. Čestné branky se hosté nedočkali ani v 79. min., když Vaněk trefil jen gólmana Wintera.

Trenér Kutné Hory Radim Truksa vyjádřil spokojenost jak s body, tak s předvedenou hrou. "Hlavně v prvním poločase, když jsme hráli podle našich představ. Směrem dopředu to bylo opravdu dobré, dali jsme čtyři góly a bylo tam i spousta dalších pěkných, ale nedohraných akcí," uvedl kutnohorský kouč. Po změně stran už gólů tolik nepadlo. "Za stavu 4:0 už koncentrace není pochopitelně taková," upozornil a dodal: "Celkově utkání vyznělo jednoznačně pro nás a zaslouženě vyhráli takovým rozdílem."

Branky: 3. Mach, 15. A. Schwarz, 18. Černohlávek, 45. J. Vančura, 75. Melechovský. Rozhodčí: Šimek - Blaschke, Svoboda. ŽK: Vančura - Pavlásek. Diváků: 175. K. Hora: Winter - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Mach - Vácha (64. M. Frejlach), J. Vančura, Černohlávek, Urban (64. Wolf) - Melechovský (78. Kozel), A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Nový Bydžov: J. Vaníček (22. Drugda) - Vaněk, Přikryl, Krejčí (82. Vaněk), Pavlásek - Tlustý, Žalman, O. Vaníček (46. Dítě), Tomeš - Mokošín, Janouch. Trenér Karek Havlíček.