Sparta své šance neproměnila, naopak dvakrát inkasovala

29. červenec 2023, 12:42

Chotusice – V dalším utkání letní přípravy fotbalisté Sparty Kutná Hora narazili na druhý tým přeboru kraje Vysočina 2022-23 tým Slavoj Polná:

Kutná Hora – Polná 0:2 (0:1)

V prvním poločase se hrálo hlavně na polovině hostů, jenže Kutnohorští své akce nedokázali mnohdy dotáhnout do nebezpečné koncovky, a naopak sami nabídli svými chybami vyložené šance soupeři. Už po deseti minutách hosté po přihrávce za obranu proměnili samostatný útok – 0:1. Ještě před přestávkou další takovou podobnou situaci vyřešil brankář Malý, jenže krátce po změně stran po dalším útoku do otevřené obrany hosté zvýšili na 0:2. Ani ve druhém poločase Kutnohorští své šance neproměnili a na výsledku se už i proto nic nezměnilo.

„Kdyby se hrálo na krásu, asi bychom vyhráli,“ glosoval průběh zápas sportovní manažer Sparty Kutná Hora Miloš Malina. „Hraje se ale na góly, a to nám dnes nevyšlo,“ dodal a doplnil: „Soupeř byl kvalitní, je vidět, že je to divizní tým. My jsme snad tak špatně nehráli, bohužel ale nedáme góly.“

Střetnutí tak rozhodly chyby v obraně a nedotažené šance Kutné Hory. „V prvním poločase hráli v obraně ti mladší, když se post stopera přesunul Bedřich Franc, bylo to o něčem jiném. V útoku se nám nedařilo, šance měl i Mašek a nedal, Teslík tam trestuhodně promáchl. Bohužel, ale s přípravným zápasem jsme spokojení,“ uzavřel Miloš Malina.

Rozhodčí: Švorc – Mucha, Herda. Kutná Hora: Malý – Dostál (70. Vosáhlo), M. Čáp, Franc – Strnad (46. Exner), Mommers, Piskač, Mašek, Pleva (46. Teslík) – T. Petr (70. Cimr), M. Stieber (60. Lib. Křelina).