Starší dorost FK Čáslav naděloval, na hřišti v Chotusicích rozstřílel Spartak Příbram

19. srpen 2012, 13:07
(aktualizováno: 19. srpen 2012, 13:29)

Chotusice – Starší dorostenci FK Čáslav přivítali ve druhém kole krajského přeboru celek Spartaku Příbram. Chotusické hřiště mladíkům z Čáslavi svědčilo na výbornou a svému soupeři nasázeli sedm branek.

FK Čáslav – Spartak Příbram 7:0 (3:0)

Čáslavští dorostenci o úvodních minut diktovali temto hry a záhy se radovali z první branky. Rychlík vyslal do samostatného úniku J. Goliáše a ten s přehledem zavěsil – 1:0. O chvíli později se Goliáš prosadil podruhé, když chladnokrevně obešel gólmana hostů a poslal míč do sítě – 2:0. V šestnácté minutě přidal třetí branku Kvíčala, jenž do brány umístil balón po přesném centru Rychlíka – 3:0. Agilní Rychlík pak do konce první půle stihl ještě nastřelit tyč a selhat ve stoprocentní příležitosti, kdy čáslavský záložník z malého vápna minul zcela odkrytou bránu.

Fotbalisté Čáslavi vstoupili do druhého dějství skvěle. Ihned po změně stran skóroval Mořický, kterého o minutu později následoval Kvíčala, jenž doklepával balón do odkryté brány – 5:0. V padesáté minutě pak Kvíčala při penaltovém kopu zkoušel napodobit legendárního Panenku, ovšem jeho pomalý dloubák stihl gólman hostí po pádu k levé tyči ještě chytit.

V 62. minutě pak Kvíčala své zaváhání napravil, když patičkou vysunul do brejku střídajícího Bánského, a ten se nemýlil – 6:0. Poslední úpravu ve skóre pak zařídil Kováč, který se prokličkoval hostující obranou a krásně zavěsil – 7:0.

I přes vysoké vítězství nebyl trenér staršího dorostu FK Čáslav Jan Holík zcela spokojen: „Zápas probíhal v takových vlnách. Chvíli se nám chtělo běhat a tvořit, chvíli se nám nechtělo,“ uvedl Holík a navázal: „I když jsme vysoko vyhráli, tak je v naší hře stále spousta nedostatků, které je třeba vylepšit,“ uzavřel.

Branky: 4. a 7. J. Goliáš, 16. a 47. Kvíčala, 46. Mořický, 62. Bánský, 75. Kováč.

FK Čáslav: M. Výborný – Tichý (46. Kopecký), Pipek, Dospěl, Králík – Mořický, Brunclík (60. Kováč), Šindelář (60. Bánský), Rychlík (60. Malina) – J. Goliáš (75. Hoch), Kvíčala. Trenér Jan Holík.