Starší dorostenci Čáslavi si z derby odvezli z Lorce všechny tři body

12. květen 2013, 13:21
(aktualizováno: 12. květen 2013, 13:28)

Kutná Hora - Starší dorostenci Sparty Kutná Hora chtěli v zápase 25. kola krajského přeboru vrátit Čáslavi podzimní porážku 5:2. V Lorci se ale i tentokrát radovali Čáslavští, které velké množství zahozených šancí, včetně penalty, nakonec mohlo mrzet:

Kutná Hora - Čáslav 1:2 (0:1)

Hosté se ujali vedení už v 5. min., když Kováč z levé strany našel v malém vápně úplně volného J. Goliáše - 0:1. I v dalších minutách si hosté připravili vyložené šance, jenže s nimi pohrdli: Ve 14. min. po faulu na pronikajícího Bilinkiewicze dostal možnost pokutového kopu Králík, jenže jeho střelu vystihl gólman Karban, který si poradil i s dorážkou! V 17. min. zůstal v malém vápně Kutné Hory úplně volný Kováč, který však trefil jen nohy Karbana. Tomu v 19. min. po skákavé střele Kováče poprvé pomohla i tyč. Ve 23. min. se do šestnáctky Sparty protáhl Bilinkiewicz, jenže mířil vedle. Za neproměněné gólovky mohl hosty ve 29. min. potrestat Černohlávek, jenže také on z vyložené pozice pálil vedle čáslavské brány. Ve 33. min. se Kováč blýskl parádní střelou ze střední vzdálenosti a Kutné Hoře opět pomohl branková konstrukce. Na druhé straně po obranném odkopu pláchnul hostující obraně Lacko, ovšem trefil jen nohy brankáře Kovaříka. Těsně před přestávkou Rezler dlouhým pasem poslal do dalšího úniku Černohlávka, ale ani tentokrát se domácím srovnat nepovedlo.

V 66. min. se po rohovém kopu a zakončení Mjartana opět ozvala tyč čáslavské brány, jenže o chvíli později po trestném kopu Králíka zvýšil Kováč na 0:2. Kutnohorští vykřesali naději v 80. min.: Šesták obešel i gólmana Kovaříka a nabídl míč do malého vápna Lackovi - 1:2. Závěrečný nápor Spartě vyrovnání nepřineslo a tak si další vítězství v derby připsala Čáslav.

"První poločas jsme doslova probendili," zlobil se kutnohorský trenér Jan Meszároš. "Škoda chyby. Pavel Rezler, jeden z nejlepších hráčů podklouznul a z toho se soupeř dostal do vedení," upozornil a pokračoval: "Celý první poločas jsme ale bránili velmi špatně. Ale i přesto jsme měli tři gólovky, třikrát jsme šli sami na gólmana." O přestávce si trenér s hráči všechno velmi důrazně vyříkal. "Nejsme ale v pohodě, někteří chlapci nechodí trénovat, myslí si, že to odehrají bez tréninku, a ona to není pravda. Tým stavíme na třech, čtyřech hráčích," naznačil a shrnul nedělní utkání: "Myslím, že se dá říci, že to byl vyrovnaný zápas, hosté na tom byli opticky herně lépe. Když to ale shrnu, na šance z toho klidně remíza mohla být."

"Mám asi tři infarkty," naznačil čáslavský trenér Jan Holík. "Myslím, že kdyby to bylo ve 20. minutě 0:4, bylo by to zasloužené," doplnil a pokračoval: "Spoustu šancí ale nedáme a soupeře necháváme žít. Pak dá kontaktní gól a bojíme se o výsledek. Do 40. minuty jsme si zasloužili vést daleko vyšším rozdílem. Vyhráli jsme zaslouženě, i když domácí v první půli měli také tři vyložené šance. Celkově jsme ale ve dvou třetinách zápasů byli lepší."

Branky: 80. Lacko - 5. J. Goliáš, 67. Kováč. Rozhodčí: Michal - J. Koleček, Herda. ŽK: Lacko - Mjartan. Kutná Hora: Karban - Hanousek, Kruliš, Koblischke, Rezler - Michálek, Hájek, Černohlávek, Pudil (73. Pat. Růžička) - Lacko, Šesták. Trenér Jan Meszároš. Čáslav: Kovařík - Mjartan, Králík, Kareš, Netáhlo (62. Havránek) - Kováč, Brunclík, Kratochvíl, Šindelář - Bilinkiewicz, J. Goliáš (78. Hoch). Trenér Jan Holík.