Starší dorostenci FK Čáslav prohrávali už o tři branky, přesto dokázali vyválčit bod!

16. srpen 2011, 11:54
(aktualizováno: 16. srpen 2011, 11:55)

Benešov - V úvodním kole krajského dorostu zamířili čáslavští dorostenci do Benešova. Z tamější umělé trávy přivezli sice jen jeden bod, ale slibné výkony jsou příslibem do budoucna.

starší dorost: SK Benešov – FK Čáslav 4:4 (2:0)

Úvodních dvacet minut bylo v režii čáslavských hráčů. Šanci Zoufalého výborně zlikvidoval gólman Bébr, Chleborád při samostatném úniku mířil nad a gólman se blýskl i při zakončení Kalányose. Hosty jakoby dobrý úvod ukolébal a byli potrestáni. Ve 28. min.  gólman Výborný jen vyrazil střelu domácího hráče a dobíhající útočník měl lehkou roli – 1:0.  Ve 34. min. zbytečně fauloval J.Goliaš a následný trestný kop skončil opět v síti bezmocného Výborného – 2:0.

Do druhého poločasu hosté nastoupili se změnou v rozestavení na 3-4-3 a viditelnou snahou  výsledek zvrátit.  Nicméně ihned ve 47. min. inkasovali potřetí – po standardní situaci dorážel osamocený hráč na malém vápně – 3:0. Emotivní výstup trenéra Zikmundy hosty vybudil a na hřišti se začaly dít věci. Ve 49. min. se do vápna prodral R.Goliaš, byl sražen a sám následný pokutový kop proměnil – 3:1. V 54. min. Brunclíkův trestný kop poslal do sítě Horyna – 3:2. V 59. min. naběhl mezi obránce R.Goliaš, získal míč a obešel i brankáře – 3:3.  Chvíli klidu na hřišti ukončila 74.min. kdy nedůraz v obraně předvedli i čáslavští hráč a domácí opět vedli – 4:3. Nicméně o dvě minuty později vystihl Zoufalý špatnou rozehrávku a lobem dokázal překonat brankáře – 4:4. Tlak domácích v závěru přinesl jen obrovskou šanci v poslední minutě, kterou reflexivně zmařil Výborný.

Trenéři Zikmunda a Král své hráče chválili pouze za druhý poločas. „Určitě jsme měli k zápasu přistoupit odpovědněji a výsledek pro nás mohl být příznivější. Soupeři jsme darovali tři branky po našich zbytečných chybách.“

Branky Čáslavi: 2 R.Goliaš, Horyna, Zoufalý.

Sestava: Výborný – Jurka (70. Kováč), Dospěl, R. Goliáš, J. Goliáš – Zoufalý, Kalányos, Brunclík, Veselý, Horyna – Chleborád.

mladší dorost:  SK Benešov – FK Čáslav 2:0 (0:0)

Celé utkání měli domácí mírnou převahu, ale hosté hrozili z nebezpečných protiútoků, hlavně v prvním poločase, kdy aktivní Kořínek několikrát unikl po levé straně. Bohužel v největší šanci trefil jen tyč a Kováčovi se nepovedlo míč dopravit do odkryté branky. Na druhé straně  musel Kovařík předvést pár výborných zákroků, aby zabránil Benešovu ve skórování.

Začátek druhého poločasu rozhodl o výsledku. Ve 43. minutě Kovaříkem vyražený centr dorazil Balog a domácí vedli 1:0. Za dvě minuty měli hosté velkou šanci na vyrovnání, střet protihráčů nebyl posouzen jako faul a z následného protiútoku Fiala stanovil konečný výsledek na 2:0. Čáslav se poté pokusila utkání zdramatizovat, ale Benešov výsledek uhájil.

Trenéři Parachin a Horák utkání zhodnotili: „Byl to první ostrý zápas, v přípravě jsme hráli jen dvakrát a bylo to i trochu znát. Pokusíme se zajistit nějaká utkání i v týdnu, abychom vyzkoušeli i jiné varianty rozestavení. Jinak kluci bojovali a s ohledem na to, že v sestavě byli jen dva starší z ročníku 1995, tak tohle mužstvo má budoucnost.“

Sestava Čáslavi: Kovařík - Macháček (50. Veselý), Netáhlo, Kareš, Malina - Havránek (71. Zoufalý), Vaingát, Marek, Kořínek - Kováč, Kratochvíl.