Suchdolští v rámci zimního turnaje v Kolíně v sobotu porazili Nymburk 5:3

25. leden 2014, 15:07
(aktualizováno: 25. leden 2014, 15:07)

Kolín - Ve svém prvním utkání zimního turnaje v Kolíně fotbalisté Sokola Suchdol obstáli. Zejména díky zlepšené organizaci hry ve druhé půli porazili Nymburk 5:3 (2:3).

Suchdol - Nymburk 5:3 (2:3)

V úvodu zápase se v podobných šancích vystřídali Lambert a na druhé straně Kmoch, překonali brankáře, ale míč pak vměstnat do brány nedokázali. Druhou šanci dostal Lambert i o chvíli později, ovšem skóre otevřel až ve 25. min. Krumpholc, který z vápna přehodil gólmana Hebra - 0:1 a o chvíli později Volavka další ranou ze střední vzdálenosti upravil na 0:2. Naštěstí pro Suchdol pak Krumpholc nedokázal dotáhnout útok tří na jednoho a teprve potom se Suchdolští srovnali. Ve 35. min. Štainz přízemní přihrávkou ze strany vyzval ke skórování Havránka, který za dvě minuty výborně podržel míč, vyčkal na nejvhodnější okamžik a vyrovnal - 2:2. Gólový účet prvního poločasu uzavřel těsně před koncem Herčík, když trestný kop poslal přímo do "šibenice" - 2:3.

Druhý poločas už více patřil Suchdolu, který skóre otočil ve svůj prospěch: Nejprve v 56. min. Kalivoda hlavou po centru srovnal na 3:3, v 72. min. Javorek potrestal zaváhání obrany s nymburským gólmanem při malé domů a v poslední minutě Javorka chytrou přihrávkou za obranu vysunul Müller - 5:3.

Suchdolský trenér Vlastimil Chlád v prvním poločase zkoušel jinou variantu sestavy. "Je to příprava, vyzkoušet to musíme, kdyby se něco stalo. Od toho přípravné zápasy jsou," uvedl kouč a doplnil: "Byl to svižný fotbal, v prvních patnácti, dvaceti minutách jsme měli problémy. Soupeř hrál dobře, my jsme měli v obraně okénka. Potom se to srovnalo, zápas měl slušnou úroveň."

Nymburský tým pod vedením Radka Kulhánka trénuje čtrnáct dní. "Zatím sledujeme stávající hráče, tento týden nás navíc postihla marodka a dva kluci jsou na praxi. Proto jsme dnes museli hrát s brankářem v poli," vysvětlil prořídlý kádr Nymburka a pokračoval: "S šedesáti minutami jsem relativně spokojený, hlavně s přístupem. Proti kvalitnímu a zkušenému týmu nastoupili hráči ročníku 1992 a mladší. Jsou to ale hráči Nymburka, kteří si příležitost zaslouží, zhruba po měsíci situaci vyhodnotíme a dohodneme se, jestli přivedeme vytipované posily."

Branky: 35., 37. Havránek, 56. Kalivoda, 72., 90. Javorek - 25. Krumpholc, 28. Volavka, 42. Herčík. Rozhodčí: Humpolák, bez karet. Suchdol: Hebr (46. Míšek) - Jan Rak (46. Svoboda), Holub, Kalivoda, Dittrich (46. Langr) - Böhm, Müller, Kmoch, Javorek - Havránek (46. Janovský), Štainz (66. Dittrich). Trenér Vlastimil Chlád. Nymburk: Borecký (46. Skuhravý) - Herčík, Farkaš, Čemus, Bašus - Krumpholc, Volavka, Grospič - Lukavec, Lambert. Trenér Radek Kulhánek.