Trenérovi Radimu Truksovi se premiéra povedla

20. červen 2009, 20:16

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora zakončili I. A třídu domácím zápasem se Sokolem Zásmuky. A soupeři měli co vracet, neboť tam na podzim prohráli vysoko 6:2. Netradičně sobotní utkání rozhodl dobrý druhý poločas kutnohorských hráčů.

Kutná Hora - Zásmuky 2:1 (0:1)

Kutnohorští sice začali s viditelným hladem po gólu, ovšem jako první musel vážněji zasahovat domácí brankář Ondřej Stoupa, který v 17. min. hasil příležitost Melicha. Snahu Sparty přibrzdila 22. minuta: Po domácím rohu Zásmuky podnikly rychlý výpad do otevřené obrany, Pavlík vysunul Kargla a proti druhému nejlepšímu střelci soutěže Stoupa neměl nárok - 0:1. Ústřední postavou zbývajících minut prvního poločasu byl právě gólman Stoupa, který soupeři nedovolil navýšit náskok a tím zadělal na obrat po přestávce. Ve 25. min. po dalším brejku vyrazil na roh střelu Kargla, jehož opět skvěle vychytal ve 32. minutě a z dorážky Pavlík naštěstí pro domácí minul odkrytou bránu. Ve 34. min. Stoupa čelil dalšímu nájezdu Kargla, tentokrát z většího úhlu, ovšem i tentokrát Kutnohorské podržel.

Vyrovnání se Sparta dočkala po necelých dvou minutách druhé půle: Čapek stáhl za dres Doležala a Jak. Vančura z pokutového kopu srovnal na 1:1. Po tomto gólu si tlak vynutili domácí, ovšem v 55. min. Jak Vančura z úhlu brankáře Kopřivu nepřelstil, vzápětí bránící val před sebou neprostřelil Hačka. V 60. min. si na Kozel dobře přihrával do šestnáctky, ovšem rozhodčí Hájek odpustil Kopřivovi penaltový zákrok na nabíhajícího P. Růžičku. V 64. min. se o slovo přihlásil Luňáček, ale hlavou dobře netrefil Auerův centr. Rozhodující okamžik zápasu přinesla 81. min.: Hačka dlouhým pasem vysunul Auera, který s prostřelením Kopřivy neměl problém - 2:1. Vítězství mohl přikrášlit v 89. min. Luňáček, jenže po Kozlově přesném centru hlavičkoval nad a tak už se na stavu nic nezměnilo.

"Premiéra byla vítězná, takže spokojenost," uvedl na začátek svého hodnocení novopečený hlavní trenér Kutné Hory Radim Truksa. "První poločas se ale nevyvíjel podle našich představ, hosté byli jasně lepší a měli řadu čistých šancí, z nichž většina šla po naší levé straně. Na to jsme reagovali prohozením M. Švába se Skokanem, což zabralo. Do druhého poločasu jsme šli s cílem něco udělat s výsledkem. To se nám podařilo, druhý poločas byl z naší strany daleko lepší," zhodnotil zápas.

Branky: 47. pok. kop Jak. Vančura, 81. Auer - 22. Vl. Kargl. Rozhodčí: Hájek - Průcha, Pejša. ŽK: Melich (Z). Diváků: 105. Kutná Hora: Stoupa - Skokan, Jouza, Doležal, M. Šváb - Hačka (90. A. Schwarz), T. Šváb (58. P. Růžička), Jak. Vančura, Kozel - Vodička (46. Auer), Luňáček. Trenér Radim Truksa. Zásmuky: Kopřiva - Lanc, Lub. Vondra, Ondrik, Čapek - Sobotka, Melich, Pavlík (70. Papírník), Bečvařík - Černý, Vl. Kargl. Trenér Josef Jůza.