V posledním domácím utkání se loučila kapitánka Čáslavi Kateřina Veselá

8. červen 2017, 10:03

Čáslav - Smutek a následná radost u čáslavských fotbalistek. V posledním domácím jarním druholigovém utkání se loučila dlouholetá hráčka - kapitánka Kateřina Veselá, která si pak s chutí zahrála utkání proti Hodonínu:

Čáslav - Hodonín 5:1 (1:0)

Nedělní zahájení druholigového utkání fotbalistek mělo slavnostní rámec, neboť se loučila s kariérou dlouholetá opora zadních řad Kateřina Veselá. Kromě trenérů a hráček ji poděkoval za reprezentaci města osobně starosta Ing. Jaromír Strnad. Poté se již čáslavské fotbalistky naposledy v této sezóně představily domácím fanouškům, kdy hostily houževnatý celek Hodonína.

Čáslavandy rozhodly utkání až po přestávce, kdy předvedly střelecké hody. Domácí hráčky si sice připravily slibné šance hned v úvodu utkání, ale Kovaříková s Buchtovou z nich vyšly naprázdno. Branky se domácí fotbalistky dočkaly až v závěru poločasu Buchtovou, která proměnila pokutový kop za ruku hostující hráčky 1:0. Úvod druhého poločasu vyšel čáslavským fotbalistkám znamenitě. Nejprve se proháčkovala Ašenbrennerová a nedala Horákové v brance šanci 2:0, vzápětí předvedla ukázkovou samostatnou akci Brothánková 3:0. Chvíle nepozornosti v domácích řadách znamenalo snížení Blahovou na 3:1. Čáslavandy pak v poslední desetiminutovce přidaly dva ukázkové góly, kdy nejprve Ašenbrennerová nekompromisní střelou rozvlnila hodonínskou síť 4:1 a střeleckou tečku udělala nádherným lobem Buchtová 5:1.

„Chtěli jsme v utkání bodovat což se nám povedlo. Hodonín je znám tím, že dohrává každé utkání až dokonce, bez ohledu na výsledek, což potvrdil i teď. Utkání jsme prakticky rozhodli na začátku druhé půle a pak jsme ho měli pod kontrolou. Trošku jsme improvizovali se sestavou, ale děvčata zahrála i na nezvyklých postech velice dobře,“ zhodnotil utkání jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Branky: 43., 89.Buchtová, 53., 83. Ašenbrennerová, 51. Brothánková – 59. Blahová. Rozhodčí: Blatný - Kučera, Linhart. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá (70. Grulichová), Karafiátová, Bížová - Truhlářová, Chocholoušová, Ašenbrennerová, Kovaříková - Buchtová, Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.